LPG KABLO

Hyundai H100 tamirden sonra sabahları çalımıyor

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda erddi tarafından 23 Kasım 2007 tarihinde açılan konu

1. erddi

erddi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkaşlar:

Hyundai H100 99 model kapalı panelvan 6 ay önce bir galeriden almıştım

daha sonra motordan yag gelmesi sonucunda aracı bir tamirciye götürdüm ve motorun üst silinidr kapagında çatlak çıktı ve sökülüp kaynak yapıldı daha sonra taşlatıldı daha sonra kontrol edilip takıldı... ve conta, radyatör kısacası o kısım söküldügü için oraya baglı parşalar vs.. degiştirildi fakat araba yazın tamire girdi şimdi kış geldi ve sabahları 3 kere kontagı açıp kapatıyorum kızdırma bujileri ön yanma odalarını ısıtsın diyesonra bir marş yapıyorum ve araba çalışmıyor devamında 4-5 marş yaptıktan sonra akü bayılıyor ve sesdende anladıgım kadarı ile artıkkrankı döndüremicek bir hal alıyor ve sonunda hiç marş yapmıyor ve arabaı vurdurmak zorunda kalıyorum biliyorum vurdurmak zararlı yapıcak bir şey yok....

sorun nedir ?

Benim Düşüncelerim;

1-Akü zayıf
    2-Üst silindir kapagı taşlandıgı için ön yanma odaları ufaldıgından
    3-mazot pampası arızalı

benim aklıma gelenler bunlar dogrumu acaba veya sizin bildiginiz neler var ne yapmalıyım...

Şimdiden yardım ve vereceginiz cevaplar için TELEKÜRLER...

2. fx_coupe

fx_coupe Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    akü yada buji

ilk akla gelen bunlar

3. Onur-d

Onur-d Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Onur Dursun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    abı dızel motorda kızdırma bjısınden baska hangı bujı var https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley29.gif

4. Onur-d

Onur-d Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Onur Dursun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    erddı hosgeldın marsa bastıgında motor nasıl tepkı verıyor mars motoru hızlı calısıyormu sesınden anlarsın

5. fx_coupe

fx_coupe Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0

bnde kızdırmadan bahsediorm

bak kızdırıosun :):):):):)

6. erddi

erddi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    onur-d ilk başta çok güzel normal yanii 3. 4. marştan sonra yavaş yavaş akü bayılıyor sonra çok yavaş yavaş döndürmeye başlıyor bende vurduruyorum ama gün içinde araba ısındıktan sonra yanii çok güzel tek marşta alıyor...

7. fx_coupe

fx_coupe Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    AKÜ AKÜ AKÜ AKÜ

8. Onur-d

Onur-d Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Onur Dursun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    erdı onccelıkledızel motorlardan pek anlamam daha dogrusu elemanlarını bılırım ama arızalarından anlamam sana soyle dıyeyım benım mars motorunun komuru bıtmeye yakın araba tek marsta almıyodu bıraz uzun sure basılı tutuyodum bıgun zaten hıc calısmadı 40 sn ye felan tuttum ondan sonra ertesı gun bastımdıgımda tık yoktu belkı bı sans mars motorunun komurlerındendır cunku motor ısındımı bısey yok dıyosun

9. Onur-d

Onur-d Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Onur Dursun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    komur komur komur

10. erddi

erddi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    tamam arkaşlar şimdi gidiyorum elektrik tamircisine baktırıcam ısıtma bujileri, akü ve kömürlere gelince detaylı bilgiyi yani arızanın sebebini sizlerle paylaşıcam... Herkeze çok TEŞEKÜR EDERİM...

11. Onur-d

Onur-d Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Onur Dursun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    bız tesekkur ederız ınsallah bunlar olur ucuz yolldan halledersın ısını

12. fx_coupe

fx_coupe Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bakalım akü mü kömür mü hepsi akşama :):):)

13. Onur-d

Onur-d Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Onur Dursun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    senımı kırcam be tertıp aku olsun ama dıkkat et ıkı secenektende olmayabılır o zaman ne yapıcanhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif

14. fx_coupe

fx_coupe Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yapçak bşi yok napıcazzz :):):) nöbet beklicezzzz

15. hyundaı_era_06

hyundaı_era_06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    %90 AKÜ VEYA KÖMÜRDENDİR.

16. erddi

erddi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    kömürleri degişti akü biraz zayıfmış fakat hiçte çalıştırmıcak kadarda degilmiş birde şunu fark ettim marşa basıyorum 5-6 bellkide 10 kere avo metre ile ölçiyim dedim ne sonuç vericek tam 12volt fakat kutup başlarında ısınma varr !!! AŞIRI hemde bence neden ısınır marş motoru zorlandıgı için çok amper çekiyor ve dolayısı ile kutup başının ısınmasına sebep oluyorr

şimdi kömür, akü %50 degil, geriye benim düşündügüm dizel yakıt pompası geliyor mazot pampalamadıgı için neden diye sorarsanız arabayı düz yerde çalıştırmak mümkün olmuyor vurduruyoruz yokuş aşagı park halinde çok zor alıyor ? cevaplarınızı bekliyorum....

Buj arada Arştırma yapyorum arabayı satıp başka bir şey alıcam ticari amaçlı L300 , H100 ne alsam karar veremedim ?

17. fx_coupe

fx_coupe Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    sen sat arabanı kardeşim bırak araba zaten bni bırak demiş sana :):):)

18. 8816

8816 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    cok gecte olsa bi cvp yazayım dedim..belki aynı sorun olan arkadaşlara faydamız olur..sorun tamamen ısıtma bujılerinde..dört adet 30ytl civarı..cünkü dediğine göre motor sıcakken problem yokmuş..

19. erddi

erddi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yeniden merhaba tüm hyundaicluptr ailesine

Öncelikle araba kızdırma bujilerinin degişiminden sonra biraz daha rahat çalışyor... tüm herkez bilgilendirmelerinden dolayı tşk.. ederim

bir de aklıma takılan bir çok kez denedigim için soruyorum freni pampalayınca 5-10 kere ard arda km.. göstergesinin orada kırmızı bir şey yanıyo sonra sönüyor... nedir bu?

ayrıca şu yag yakma sorunu var motor çalışırken yag kapagını açıyorum ve üfliyor geçenlerde tamirciye götürdük açtı baktı motor rektifiye girecek dedi 1500ytl masraf çıkarmış aşagı yukarı

birde bu yag yakma durumuna ilaveten yag yakıyor bizde ekliyoruz balirli bir km den sonra degişim yapılyor bilirsiniz ben ekliyorum yag degiştirmeye gerek yok yani öle degilmii

20. monamitumham

monamitumham Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    kardeş umarım sorunu halletmişsindir ama bu olay benim de başıma geldi elektirik aksamında bir sorun yoktu. motor yeni rektefe yapılmıştı ama yine de sabahları çok geç çalışıyordu. sabah çalıştıktan sonra ertesi sabaha kadar bir sıkıntı yaşamıyordum. mazot pompasının içinde küçük bir boru vardır bu boru mazotun geriye kaçmasını engeller yani mazot enjektörlerde durur bu parça ben de bozukmuş. sabaha kadar bekleyince mazot geriye kaçıyor ve ilk çalıştırmada mazot enjektörlere gelene kadar akünün anası ağlıyor. 8 ytl lik bu parçayı değiştirince düzeldi

bilginize...........

Bu Sayfayı Paylaş