10 Kasım LPG KABLO

Hyundai Getz 1.4 Doch Lpg’li Rölantide Sallanma Motor Arıza Işığı

'Getz Forum - Club' forumunda H1120 tarafından 25 Şubat 2021 tarihinde açılan konu

1. H1120

H1120 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Hakan teksoy
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Selamın aleyküm arkadaşlar forumu araştırdım fakat bilgi bulamadım yeni bir konu açmak istedim. Araç 1.4 doch Getz LPG Li ilk çalıştırdığım zaman benzinde çalışıyor LPG ye geçtiğinde rölantide biraz beklerken araç sarsıntı yapıp motor arıza ışığı yakıyor. Daha sonra gaz verince geçiyor. Rölantide yapıyor ama bazen yapmıyor. İlk önce LPG ciye götürdüm enjektörler sağlam bilgisayara bağlayıp gerekli testler yapıldı lpg de bir sıkıntı yok denildi. Daha sonra özel servise Ustaya götürdüm bilgisayara bağladı 2.ci piston ateşleme arızası vermiş çalışmamış o yüzden sarsıntı yapıp arıza vermiş bobin ve buji kablosu değişecek dedi 600 küsür masraf ettik. Eve geldim araca bakayım dedim bi baktım yine aynı arızayı verdi. Sorun devam ederken benzine alıyorum yavaş şekilde düzelmeye başlıyor ve geçiyor. Bana enjektör diyenler olacaktır 2.ci pistona giden LPG enjektör hortumunu kapattım araç direk benzine geçti enjektörden olsaydı aracım o arızayı verdiğinde de sarsıntı yapıp direk yine benzine geçmezmiydi geçmiyor sarsıntılı çalışıp motor arıza lambası yakıyor ve öylece çalışmaya devam ediyor. Bu nedir başından geçen oldu mu araçtan soğudum vallahi billahi yardım edin lütfen çok minnettar olurum dostlar.

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    bu sıralarda böyle arızaları çok duyuyoruz.

maalesef çok çeşitli sebepleri olacağı için hepsine ayrı ayrı bakmak gerekiyor.

ateşleme sistemi tamamen orjinal parçalar kullanmalı. buji bobin kablo mutlaka orjinal olmalı.

örneğin sizin lpg enjektörü fazla yakıt veriyor olabilir.

elinizde bir arıza kodu okuma cihazı olursa bazı denemeler yapabilirsiniz.

örneğin bujilerinde yerini değiştirin arıza taşınıyor mu bakın. benzer şekilde bobin ve lpg enjektörü yerini değiştirin,

adnankaya bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş