LPG KABLO

hyundai exel Hararet Problemi

'Excel Forum - Club' forumunda emre1789 tarafından 25 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

1. emre1789

emre1789 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    emre karagöz
    Arabanın herşeyi saat gibi çalışırken birden şehir içinde hararet yükselmeye başladı . parkettim baktım su kaynıyo. açıkçası baya bi tırstım ilk. su nerdeyse bitti bitecek dereceye gelmiş. suyu koydum. baktım az geçti gene hararet var. ustaya gittim. conta mı yandı yoksa diye. kontrol etti bişi çıkmadı. fan çok geç açmaya başladı. neyden kaynaklanır ki bu sorun ? termostat mı ? fan müşürü mü ? devir daim pompası mı ?

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,277
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Araç nedir?

emre1789 bunu beğendi.
  3. emre1789

emre1789 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    emre karagöz
    hyundai excel 1.5 gls 93 model serdar hocam.

4. emre1789

emre1789 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    emre karagöz
    sorunu hallettik hocam. fan müşüründeymiş. ama bahane ile komple hepsi elden geçmiş oldu. radyatörde ufak bir tıkanma olduğunu söyledi usta. bi süre sonra şişletmeye götürelim dedi.

5. emre1789

emre1789 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    emre karagöz
    radyatörü filan değiştirdim ancak hararet bi acayip ivmelenmede çözemedim bir türlü. şehir içi nerdeyse kısa sürede fan devreye girecek sıcaklığa ulaşıyor. az hızlandığımda da direk yarının altına düşüyo.termostat filan hepsi değişti. başka araçlara bakıyorum daha araba çalıştığı gibi ibre ortada sabit kalıyo bunlarda niye böyle hala anlamış değilim.. bi anormallik mi var acaba ?

6. loking

loking Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Excel hareret sorunu olan bir araç değildir. Ben Adanada yaşıyorum ve 6 yıldır 94 model excelim var.Hararetin daha ibrenin yarısını geçtiğini görmedim.Zaten hararet ibrenin yarısına gelince fan açıyo.Yazın şehir içinde ışıklarda sıkışık trafikte tabiki fan açacak çabuk ısınma olacak hareket ettikten sonra harareret düşecek.Benim Excelde de ibre sürekli sabit kalmıyo ama hiçte su kaynatmıyo yani bi sıkıntı yok.

Köksal ve emre1789 bunu beğendi.
  7. emre1789

emre1789 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    emre karagöz
    ibre sabit değil cidden. üst yarının yarısında bende fan açıyor. sonra yarıya kadar düşürüyo. anayola çıkınca zaten yarının altına her türlü. cidden anlamadım gitti ben bu aracı. radyatör değişmeden önce kaynatma vardı. şu an için yok desem yalan olmaz. radyatör değiştikten sonra hararet yükseldikten sonra alt ta su tarzı birşey akıtmaya başladı az da olsa . bu hafta içi gidip onu da göstericem. işin ilginci azalan bir madde de yok hiç. bir tek değişmeyen devirdaim kaldı onu da deiştirteyim kafam rahat etsin artık hayırlısıyla.

8. emre1789

emre1789 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    emre karagöz
    üstelik siz birde adana sıcağından bahsediyorsunuz. orjinal fan müşürü bile kar etmedi demektir bu bizde. çok sevdim aracı ama bu tür cins arızaları cidden soğutuyo kendinden.

9. loking

loking Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Radyatör değiştikten sonra su kaynattımı? Kaynattıysa hararte ibresi göstergede nerdeydi. Ayrıca fan açtıktan sonramı su kaynatıyo açmadan mı? Devirdayım pompan arzalı değilse boşuna değiştirip masraf etme.Aracın altına akan sıvı nerden akmış onada iyice bi bak.Bide yedek su deponda basınç varmı yani fokurdama varmı?

10. BURAK031

BURAK031 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    konuyla pek alakalı değil ama belki bi arkadaşa yararı olur diye yazmak istedim. eğer aracın hararet yaptığını fark ettiyseniz ilk iş olarak kaloriferi sıcak konuma getirip çalıştırın, kısa zamanda düşüş sağlayacaktır.

11. ilkaysn

ilkaysn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ilkay şen
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    mantıklı olabilir :RpS_rolleyes:

12. emre1789

emre1789 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    emre karagöz
    radyatörden sonra su kaynatma olmadı allaha şükür. tam alt tarafta şehir içi yüksek hararette olan birşey o sıvı akıntısı. ama araba tam durunca çıkıyor ortaya. sabah gidip bi ustaya göstericem du bakamlım ne çıkacak ortaya. benim tahminim devir daim contasından kaçırıyo olabilir gibi geldi ama tabi bu sadece bir tahmin.

13. fuattı

fuattı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    inşallah biran önce sorununu çözersin iyi bir ustaya götür neyi var neyi yoksa çıkarsın yapsın yazık günah boşuna uğraşma

14. emre1789

emre1789 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    emre karagöz
    al bende o kadar. güzel araç ama böyle cins arızalar çıkınca soğutuyo kendinden bi anda.

15. fuattı

fuattı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    çıkacağı varmış işte siz genede sabr edin inşallah halledilecek probleminiz size sadece keyifle sürmek kalacak arıcınızı

16. emre1789

emre1789 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    emre karagöz
    inşallahhhhh. hararet gibi şeyler cidden başa bela ya. yapacak birşey yok. zararın neresinden dönülse kâr kârdır...

17. emre1789

emre1789 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    emre karagöz
    arızalar cidden kolay kolay anlaşılmıyor dediğiniz gibi. bakalım ufak birşeydir de çok fazla baş ağrıtmaz rakamsal olarak. benim şüphem devirdaim in contası kaçırıyodur şeklinde ama bakalım usta daha iyisini gösterecek. olmazsa bırakcam bi hafta kadar kullansın. hem far olayını da hallettircem. çooook işim çoook bugün :RpS_sad: amaaa zaman çoook kısıtlı 2-3 saat :RpS_scared::RpS_scared::RpS_scared::RpS_scared:

18. emre1789

emre1789 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    emre karagöz
    sorunu hallettik arkadaşlar. walla şimdilik arıza 2 çatlak hortum çıktı ama devamı gelmez inşallah. 25 tl ile kurtardık şimdilik

19. ilkaysn

ilkaysn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ilkay şen
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    ben demiştim sana hortumda vardır bişey diye :RpS_razz::RpS_laugh::RpS_laugh::RpS_laugh:

20. emre1789

emre1789 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    emre karagöz
    ama ilkay'm daha hararet tam geçmedi :D du bakalım şu fan müşürüne bi parnak atcam gene :) belki o bozuldu da ondan geç açıyo :) aslında aklımda olan bişi varda. bizim arabaya çok elektronik kaçar o :) fandan direk kablo çekip aküyle bağlı olan butona bas bırak yapıldığında 5 dk boyunca sabit fan çalıştıran devre nassı olur ?

Bu Sayfayı Paylaş