10 Kasım LPG KABLO

Şikayet Çözüm Bekliyor Hyundai Erdemirler Şikayet - Aracıma Çarpmişlar Yapmıyorlar

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda kemalemreozdemir tarafından 21 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

1. kemalemreozdemir

kemalemreozdemir Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    Kemal Emre Özdemir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.0 TGDI (2014-202x)
    14.05.2020 tarihinde saat 09:40 civarında randevum olan Hyundai Erdemir servisine sıfır olarak 2016 yılında aldığım aracımda oluşan direksiyon arızasının giderilmesi için aracımı servisin imzaladığı ve imzalattığı "Kazasız ve Çiziksiz" servis formunu teslim alarak bıraktım.

17:00 civarında servis tarafından aranarak aracımın hazır olduğunu ve alabileceğimi söylediler. 17:20 civarında aracı almak için gittim. Araç servisin önünde yolun ortasın hiç birşey yokmuş gibi duruyor. Aracımın yanından geçerken beynimden vurulmuşa döndüm. Sağ ön kapı içeri göçmüş, ortası boya atmış, alt kısım siyah siyah ve alt marşpiyel içeri doğru sert bir biçimde içeri girmiş etrafı çizik dolu. Kime sorsam haberi yokmuş gibi yapıyor.

Hemen Hyundai Assan müşteri hizmetlerine olayı bildirdim ve kayıt aldılar. İçeriye girerken biri yanıma geldi ve "Abi aracını yıkamadan getirdim ve yola parkettim, bir müşteri geri gelirken çarpmış" dedi. Tamam sağlık olsun ne yapıyorsunuz dediğimde ise "Tutanak tutuyoruz, imzalarsınız yaptırılır" dedi.

Daha aracıma olan olayın şokunu atlatamamışken birde bu çıktı. Aracımı sanayi yerine servise emanet ediyorum ve sizin hatanız yüzünden aracım kazalı ve değer kaybı kaybediyor birde tramer kaydı mı oluşturacaksınız diyorum "evet abi böyle oluyor" diyorlar.

Servis sorumlusu arkadaşı çağırmaya gittim adam odasında ayağını uzatmış oturuyor. Zar zor buldum ve yanına gittiğimde "benim haberim yoktu" diyor "konuştuklarımızı duymuyor musunuz" dediğim de ise "duydum ama müsait değildim" diyor. Adamdaki rahatlığa bak sanki ben onların arabasını çarptım. İstediğiniz kameraya bakın bu kadar olaya karşı o kadar sakin davrandım ki taş olsa çatlardı.

Kaportacılarını yine ben buldum "elimizde bekleyen araçlar var ve bayramdan sonraki ilk gün bakabilirim" diyor. Bende yine tamam dedim bir şekilde yapılsın ama ben aracı almak istemiyorum, bana bir araç ayarlayın o sırada aracım ile ilgilenirsiniz dedim, servis sorumlusu "Böyle bir hizmetimiz yok" diyor.

Hem aracım ile kaza yapıyorsunuz, hem mağduriyetimi gidermek yerine üste çıkmaya çalışıyorsunuz yetmiyor beni kazalı araç ile trafiğe çıkartıyorsunuz.

Orada bulduğum bir servis yetkilisine ne olur ne olmaz diye imzalattığım bir kağıt vardı. O kağıtta da "Müşterinin aracının onarımından hiçbir ücret talep edilmeyecektir" yazdırdım.

21 Mayıs 2020 tarihinde Hakan Erdemir adında biri aradı. Şirketin avukatıymış ve bu sorun bizden kaynaklı değil. Orada farklı biri tarafından aracınıza çarpılmış sorumlusu biz değiliz o yüzden yapmıyoruz dedi.

Sorumlusu siz değilseniz neden bana "Müşterinin aracının onarımından hiçbir ücret talep edilmeyecektir" yazısı verdiniz?

Ayrıca bana servis kabul formunda aracımı hasarsız olarak kabul ettiğinizi imzaladınız ve teslim ettiniz bana.

Servis Kabul Formu (Hasarsız);

Kaza Sonrası Aracımın Son Hali;

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Mayıs 2020
    Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    geçmiş olsun, aracınız size teslim edilene kadar yetkili servise emanettir ve yetkili servisin sorumluluğundadır. umarım bu hatadan döner ve mağduriyetinizi giderirler. çarpan araç belli ise ve aracınızın daha önce tramer kaydı yoksa değer kaybı tazminatını karşı tarafın sigortasından talep edebilirsiniz.

3. <<bülent>>

<<bülent>> Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,903
    Ad Soyad:
    Bülent Nur
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Geçmiş olsun, çok ilginç tutumlar davranışlar ... Nasıl onları ilgilendirmiyormuş direksiyon başındaki servis elemanı değil miymiş, yoldan geçene mi anahtarları teslim ediyorlarmış veya aracınızın canı sıkılıp şoförsüz mü yola çıkmış? Siz de gayt sakin karşılamışsınız her açıklamayı ...

Tespit tutanağını paylaşmanız da mümkün müdür? Ne yazdıklarını merak ediyorum.

Unicorn, Asel Kaan Efe ve MAERKEK bunu beğendi.
  4. Samet_ak

Samet_ak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    339
    Ad Soyad:
    Samet akyel
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    VW
    Geçmiş olsun, sosyal medyanın gücünü kullanın sonuna kadar. Onun dışında maalesef ne müşteri haklarını umursayan var ne de memnuniyetini.
    Bir müşterimize eşofman takımı satmıştık tüylenme yapmış değiştirin dedi. Bunu inceleme birimi inceleyecek yirmi gün içerisinde sonuç gelir dedim. Öyle sağlam bir tepki koydu ki elinde yeni ürünle mağazadan çıktı gitti. Yanlış anlaşılmasın ama tüketici bu şekilde mağdur edilmemeli.Kazalar, eksiklikler olabilir ama bunları en kısa sürede düzelten şirket b

<<bülent>>, Unicorn ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  5. MAERKEK

MAERKEK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    888
    Ad Soyad:
    Mehmet Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Hyundai Assan ne işe yarıyor bu durmlarda ? Servislerin yetki ve sorumluluklarını belirten bir yönetmelik vs yok mu ? Müdür bizi ilgilendirmez der geçiştirir. Ulen başkası vurdu tamam da . Aracı oraya park eden sizsiniz. Servis müdürünün lafıyla hareket edilmez. Kendilerini bir halt zannediyorlar. Amaçları müşteriye hizmet etmek değil eziyet etmek. Her türlü tavrıyla yetkili servisler böyle. Bakım fiyatı alırsın 400 derler bakımdan sonra 600 lira fiyat çıkarırlar.

Periyodik bakıma 11 de gidersin bakımı öğlen 3'te biter. Yaptıkları da filtre(hava, yağ , polen) ve motor yağı ve buji değiştirmek . 4 saat sürer mi ? Servis olunca işcilikten kazanmak için sürdürürler.

Parça fiyatlarından %500 kar ederler . Ne bu yahu ?
    Yanlış yapılan işlerde hyundai Assan güvencesi var diye müşteriler bu eziyete katlanmak zorunda mı ?

<<bülent>> ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  6. MAERKEK

MAERKEK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    888
    Ad Soyad:
    Mehmet Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Ha birde aracın kullanma kılavuzu dışında yazan yağı koyarlar. Sebebini bilmezler. Üstüne üstlük araç emanet edersin. Müşterinin biri gelir vurur bizi alakadar etmez derler.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  7. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

yağ işi ayrı bir teknik konu. sebebini orada konuşabileceğiniz adamlar bilmez. ama başka izinler alınıyor.

hasar için iş mahkemeye gitse haksız çıkacakları ortada ama bu işi müşteriyi üzmeden çözmeleri gerekir. özel bir yönetmelik kanun falan gerekmez.

8. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Ne kadar ağır konuşsan o derece hafif kalır bir mevzuu. Emanete hıyanet değil de ne bu. Araca biri çarpıp kaçtıysa plakasını alıp polise şikayet etselerdi siz gelmeden. Bu serviste olmadıysa ben adımı değiştiririm. Dönerken manevra yaparken keskin köşeli kolon duvar lift vs gibi bir yere girmiş. Vuran eleman kansız olsa bile serviste hiç mi vicdanlı biri yok yani. Yoksa bu kadar sütü bozuk tesadüflükler bir araya gelemez.

<<bülent>>, Unicorn, MAERKEK ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Kardeşim keşke polis çağırıp şikayetçi olsaydın. Mala zarar vermeden şikayetçi olsaydın. Yine de geç değil. Siz onlardan yani servisteki herkesten şikayetçi olun. Onlar da başkasının vurduğunu ispat etsinler. O zaman ikisindende hem servis sorumlularından hem de ispat edebilirlerse vurup kaçandan şikayetçi olun. Var mı böyle eşkiyalık. Bugün sana yarın bir başkasına belki birimizden birine olacak. Bence yanlarına kar kalmamalı.

Son düzenleme: 21 Mayıs 2020
    Under Ground, Unicorn ve MAERKEK bunu beğendi.
  10. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,967
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Hemen reklamcıya aracımı servis vurdu ve yapmıyor tarzında bir yazı yazdırıo aracı plazanın önünde park edip kitliyorsun fotoğrafını da hyundai müşteri hizmetlerine gönderiyorsun

tekosis ve blue55 bunu beğendi.
  11. ozanoz93

ozanoz93 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    415
    Ad Soyad:
    ozan öz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Erdemir kadar pislik bir yer yok. Sıfır arabamın ilk bakımında kapıyı çizmişlerdi. Bide diğer servislerden daha pahalı ve aracın camına erdemirler etiketi yapıştırıyor koskoca

12. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Geçmiş olsun, ben olsam bakımdan para almaz, size ikame araç verir, hasarı ücretsiz yapıp 2-3gün içinde hemen aracı teslim ederdim.

13. Özkan224

Özkan224 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    İbrahim İbrahim
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    H-1 (2008-201X)
    Böyle olaylar insanı belaya sürüklüyo işte, işin yoksa mahkemede uğraş biri sürü

14. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Ben şahsen okuyunca aynı olmasa bile çok kötü hissetim , arkadaşın durumunu düşünmek bile zor , arabanın başına gelenin tek sorumlusu bu servistir , bakım için bırakılan aracın her şeyi onlara emanettir ve sigortalı oması gerekiyor . Bence iyi bir dava açmak gerekiyor. Büyük geçmiş olsun arkadaşa.

<<bülent>> ve Unicorn bunu beğendi.
  15. kemalemreozdemir

kemalemreozdemir Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    Kemal Emre Özdemir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.0 TGDI (2014-202x)
    Arkadaşlar desteğiniz için teşekkürler.

Birkaç yorumda gördüm o yüzden onu da cevaplayayım kafalarda soru işareti kalmasın. Aracı vuran arkadaş oradaydı.

Vuran kişi "Evet ben çarptım ama o araç orada yoktu bir anda geldi" o yüzden vurduğunu ve hatalı olduğunu kabul ediyordu zaten. Ama ben ekstra tramer kaydı oluşsun istemiyorum. Aracı satarken boyalı olarak gözüksün önemli değil ama tramerli olarak gözükmesi daha farklı bir bakış açısına sebep oluyor.

Benim servis ile tartıştığım konu ise, ben aracı getirdim ve servisin içine park edip tutanak ile teslim ettim. Aracı almaya gittiğimde servisin önünde yolun ortasına park edilmişti.

Servisin onlarca park yeri otoparkı var iken neden yolun ortasına parkedersin?

Muhtemelen yıkamadan getiren çocuğa birşey söylediler oda aracı kısa süreliğine oraya park edip gitti sonra almaya geldi bir baktı vurmuşlar.

Ama benim için önemli olan kişiler değil kurumdur. Ben o şirkete aracımı emanet etmişim ve emanete hıyanet edilmiş ve hiç birşey yapmamaları çok ilginç.

Para konusu da değil konu. Dün bir göçük düzeltmeci ile görüştüm 1.000 TL'ye yapabileceklerini ilettiler. Orada da gidip yaptırabilirim ama bir firmanın hatalı olduğu halde kendisini bu kadar küçültmesi gerçekten çok ilginç.

16. Tamer5150

Tamer5150 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    190
    Ad Soyad:
    Tamer ALTUNER
    Yaşadığınız Şehir:
    50-NEVŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hafif bir sürtmede benim arabanın farınada oldu ama öncesinde var mıydı tam emin değilim. Burada servisi öven arkadaşlar vardı. Dünyanın en iyi hizmetini de verseler ben arabayı görmüyorsam o hizmet benim için 5 para etmezdir.

17. MAERKEK

MAERKEK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    888
    Ad Soyad:
    Mehmet Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Her yer için geçerli bu dediğiniz. Emane etmek zor

<<bülent>> ve Unicorn bunu beğendi.
  18. Tamer5150

Tamer5150 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    190
    Ad Soyad:
    Tamer ALTUNER
    Yaşadığınız Şehir:
    50-NEVŞEHİR
    Araç Modeli:
    Kural 1 iyi bir yere goturulmlei
    Kural 2 iyi parca kullanilmali
    Kural 3 arabanin basinda durmuyorsun veya durmana izin verilmiyorsa ilk iki kurali gecersiz kilacaksin.

MAERKEK bunu beğendi.
  19. erhancakmakk

erhancakmakk Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,263
    Ad Soyad:
    Erhan ÇAKMAK
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    çok geçmiş olsun , moral bozucu bir durum.

20. hakikix

hakikix Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    burak tahir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    geçmiş olsun. sulh hukuk mahkemesinden değişik iş olarak DELİL TESPİTİ talep ediniz. bilirkişi gidip direk serviste hasarı tespit etsin. sonrası hukuki süreçte çok rahat edersiniz. aracı bu işlemi yapmadan teslim almamanızı öneririm.

MAERKEK bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş