LPG KABLO

Hyundai Bayon Alınır Mı?

'Otomobilinizi Tanıtın' forumunda facho tarafından 22 Ekim 2022 tarihinde açılan konu

1. facho

facho Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Barış Yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Herkese merhaba hayırlı günler diliyorum ilk öncelikle. Foruma yeni katıldım inşallah arabamı aldıktan sonra güzel haberler veririm. Ailemle Hyundai Bayon 1.4 Elite almayı düşünüyoruz ancak içimize bir kurt düştü ve sizlerle paylaşmak istedim. YouTube'da gördüğüm bir kanalın i20 aracında yaşadığı sıkıntılarla beraber farklı Hyundai marka otomobillerde yaşanılan sıkıntıları aktardığı bir kanal, kendisinin ismini vermem doğru olmayacaktır çünkü foruma baktığım kadarıyla kendisi önceden gelip üslubu nedeniyle forumdan uzaklaştırılmış. Açıkçası kanalı izledikten sonra bırakın Hyundai marka araç almayı diğer marka araçları da almaya korkar hale geldik. Sürekli araçların iyi yönlerini araştırmayı bırakıp kötü yönlerini araştırmaya başlayınca korktum ama elimizdeki fiyata göre gelebilecek ve isteğimizi karşılayabilecek tek araba bu. Araştırdığım kadarıyla aklıma takılan sorular şöyle :
    - Direksiyonda kilitlenme
    - Fren balatalarında yaşanılan sıkıntılar ve aracın arkasından gelen garip sürtünme sesi
    - Car play'de yaşanılan sıkıntılar vs...
    Yanlış anlamayın amacım arabayı kötülemek değil, etrafımda Hyundai kullanıp çok memnun kalan insanlar var hep kötülüğünü duyduğum kişi sayısı çok az. Biz de aile olarak ne yapacağımızı şaşırdık. En azından aklımdaki soru işaretlerine cevap bulabilirsem arabayı almak istiyorum ve foruma gelip sonunda arabamızı alabildik diye burada paylaşmak istiyorum inşallah. Çok fazla kafa şişirdiğim için Hakkınızı helal edin iyi forumlar, yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

2. facho

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Barış Yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Abi merhaba @Asel Kaan Efe konuyu buraya açtım sıkıntı olmaz değil mi?

3. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    Merhaba. Cok yakan bir arac. Bilginiz olsun.

facho bunu beğendi.
  4. facho

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Barış Yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Teşekkür ederim.

5. DoktorÇeyreği

DoktorÇeyreği Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    368
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Valla ben de sorunlar yaşadım (i20), hem de en temel parçalarda (motor-sanziman) ancak bu sorunlar tamamen araca özgü bir durum. Ben, aracımın montajı sırasında hatalar olduğunu biliyorum, ancak başka kullanıcılarda bu sorunların neredeyse hiçbiri yok. Genele vurup "bu araçlar arizalidir sorunludur" demek çok yanlış olur, fazlasıyla önyargı olur. Gerçekten çok sevdiğim ve yol tutuşu olsun, sınıfında genişliği olsun, yakıt tüketimi olsun çok memnun olduğum bir araç. Bayon da i20'nin biraz yükseltilmişi, içi aynı, motoru aynı.
    Ben bu aracımda sorun yaşamış olsam da yine alır mıyım? Alırım.

yesil_09, Gunesec, onurforces ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  6. hyunankara

hyunankara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Ad Soyad:
    İlker ÇALIŞKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    7 aydır 2020 model yeni kasa otomatik 1.4 mpi style i20 kullanıyorum. Yaklaşık 8 bin km yol yaptım. Şeytan kulağına kurşun bahsedilen sorunlardan hiçbiri yok. Yalnız şehir içi yeri geliyor 8-8 buçuk litrelerde yakıt tüketiyor. Şehirdışı 110-120 arası sabit hızda 5 litre civarı yakıyor. Aynı motor ve beygir gücünde bayon' un daha fazla yakacağını düşünmek sanırım yanlış olmaz. Bayon'un 1.0 motorunu tercih ederseniz yakıt açısından daha memnun kalırsınız muhtemelen.

facho bunu beğendi.
  7. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,002
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Turbo destekli bir motor bakın derim arka tasarımını da hiç beğenmiyorum. Bu kategoride pj 2008 hoşuma gidiyor

facho bunu beğendi.
  8. facho

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Barış Yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    PJ 2008 çok yüksek bir fiyata sahip. Yaklaşık 850k TL Diye hatırlıyorum. Turbo destekli motor konusunda fikrim yok sordurtmam gerek.
    Hayırlı olsun ustam, Allah kaza bela vermeden kullanmayı afiyetle nasip etsin. Teşekkürler.
    Hocam servis ve yetkili bayi size nasıl yardımcı oluyor? Servisleri nasıl Hyundai'nin güzel şekilde yardımcı oluyorlar mı?

9. DoktorÇeyreği

Alınan Beğeniler:
    368
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hocam zaten bu süreçte beni en rahatlatan servisin ilgisi ve çabası. Gerçekten tüm servis elemanları ustasından müdürüne kadar herkes elinden gelen tüm yardım ve desteği sağlıyor. Hatta benim gözümden kaçan ufak işleri bile halletmisler, o konuda hiç gözünüz arkada kalmaz. Bu durum servisten servise değişiklik gösterir mi bilmiyorum ancak benim yararlandigim servis tam olarak bu şekilde.

onurforces ve facho bunu beğendi.
  10. facho

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Barış Yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hocam yanlış anlamayın ama aracı aldığınız yer ve götürdüğünüz servisin ismi nedir? En azından arabayı alacaksam aldığınız bayiden almak ve sıkıntı çıkacaksa sizin götürdüğünüz servise götürmek isterim.

11. SerialKiller41

SerialKiller41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    302
    Ad Soyad:
    Koray Yunus
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Bayilerde 1.4 elite araç yok 1.4 style geliyor 4-5 aydir elite paket veya 1.0 turbo benzin hic gelmemiş. 0 alacaksaniz tek seceneginiz 1.4 style paket. O arkadasin videolarini bende izledim kesinlikle hak veriyorum, ancak baska marka aracta olsa malesef agirlikla yaklasimlari boyle oluyor ben yasadigim yerde 0km bmw nin arka caminda yazi gordum fabrikasyon arizali aracimi geri almiyorlar diye. Bu şans işi tamamen hyundai de olabilir psa grubuda vag grubuda olabilir. Ancak hyundai grubunun arac kalitesini dusurdugu ap açık ortada 2015 lerdeki kalitesinden eser yok ve bayonun atmosferik oldugunu unutmayin derim 9-11 litre arasi yakit tuketimini göze alin

12. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,281
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
  13. Gunesec

Gunesec Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    116
    Ad Soyad:
    Eren Güneş
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Her markada sıkıntılar oluyor. Şikayet sitelerine bir bakın. Her marka ve model ile ilgili şikayetler var. Premium sınıf markalarda bile var. Kiminin boyası atıyor,kiminin şanzumanı,kiminin trim kısmı, vb. Fiyat/performans açısından "ben olsam" alırdım.

14. facho

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Barış Yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bayi ile görüştüğümde 2 ay gibi kısa bir sürede aracın elimde olacağını belirttiler. Bir şey soracağım diyelim ki aracı satın aldım ve 2 ay içerisinde araca zam geldi, ben bu zamdan dolayı ekstra bir ücret ödemiyorum değil mi?

15. facho

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Barış Yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Abi merhabalar, zaten Bayon ile ilgili gördüğüm ilk testlerden biri seninki. Aracı almayı düşünüyorum halen ama içimdeki kurdu bi türlü susturamıyorum. Aracı almak için hangi bayiyi önerirsin? Bazı bayiler 550.000 TL olmasına rağmen üstüne fiyat ekleyip satmaya çalışıyor açıkçası hem sıkıntı çıkartmayacak bir bayi hem de iyi bir servis istiyorum. *** (İsmini vermem etik olmaz.) Otomotiv isimli bir firma ile ilgili çok şikayet okudum çünkü.

16. DoktorÇeyreği

Alınan Beğeniler:
    368
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Bayi ismi vermek doğru olur mu bilemedim ama iyi bir durumu haber vermek güzel olur sanırım, hatam varsa yönetim gerekli düzenlemeyi yaparsa sevinirim;
    Kağıthane Elmas Hyundai bayisinden aldım, servisleri de yanlış bilmiyorsam en büyük olan bayi, satış ve serviste istisnasız tüm çalışanlar çok ilgili, bilgili ve yardımcı.

facho bunu beğendi.
  17. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,281
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    maslak oto, selçuk bey yardımcı olur.

şikayetlere gelirsek, emin olun çoğu "araç değişimi" rüyası olan uyanıklar. tamamen abartı ve tiyatro olanlarını biliyorum. biz zaten bu tip bir niyet sezdiğimiz an uzaklaştırıyoruz. iyi niyetli olmak önemli, kul yapısı ve hatalar olabiliyor. bulunduğu ildeki bayii sorunu çözemediği için yada memnun edemediği için araçlarını kapılarından çektirip, sorunlarının giderilmesini sağladığımız arkadaşlar var.

bu konuda yazılacak çok şey var ama maalesef son 20 yılda toplum ciddi oranda ahlaksızlaştırıldı. bencil ve hak bilmeyen bir toplum oluştu.
    özellikle sosyal medyaya hakim olanlar, linçleme yöntemiyle her istediğini elde edebileceğini düşünüyor.

Son düzenleme: 25 Ekim 2022
    Halil, Asel Kaan Efe ve facho bunu beğendi.
  18. Gunesec

Gunesec Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    116
    Ad Soyad:
    Eren Güneş
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Yanlış hatırlamıyorsam,ellerinde araç yoksa zaten satış yapmıyorlar. Yani şimdi parayı vereyim,araç gelince alır giderim diye bir durum yok. Aracın geldiği gün,güncel bayi fiyatı üzerinden satış yapılıyor. Büyük ihtimalle iki ay sonra fiyatlar daha artmış olacak,size de bu fiyat farkını yansıtırlar. Yine de bayiyle görüşmek lazım.

Asel Kaan Efe ve facho bunu beğendi.
  19. facho

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Barış Yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Senin de dediğin doğru abi işte ama insan az para vermeyince araba almaya korkar hale geliyor. 1 haftadır araştırıyorum boş vakitlerimin hepsi çöp oldu kaygılanarak. Bir de abi ellerinde araba yoksa nasıl bir süreç izlemem gerekiyor? 2 ay bekledikten sonra zamlı fiyattan alamam yüksek ihtimal.

20. 45R3928

45R3928 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    353
    Ad Soyad:
    Muhammed Çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Aractan aile olarak beklenitiniz nedir?

facho bunu beğendi.