LPG KABLO

Hyundai Accent 2001 Emniyet Kemeri Paslanması

'Milenyum Kasa Accent Forum - Club LC' forumunda CKK tarafından 25 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. CKK

CKK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Ad Soyad:
    The Red Guy
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    merhaba accent sahibi olup bu konuyu açmış bulunmaktayım aracımız 2001 model 1.3 lx
    aracın arka koltuk oturak kısmının altındaki 4 tane emniyet kemeride paslanmış acayip bir koku yapıyor
    bunun hakkında hiçbir şey bulamadım emniyet kemerlerinin vidaları demirleri paslanmış kumaşıda pas lekesi olmuş 2 noktalı bel emniyet kemerininde demiri kötü bir şekilde paslanmış kumaşıda pas etmiş çok kötü görünüyor ne yapılması gerektiğini bilmiyorum kolltuğun alt süngeride çok pis görünüyor ne yapılmasını önerirsiniz.

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    koltuklar sökülecek, emniyet kemerleri de sökülecek. araç gövdesinde paslı yerler temizlenip sprey boyayla boyanabilir. paslanan civatalar ve emniyet kemer tokaları da sanayide parçacıdan yenisiyle değiştirilir.

3. CKK

CKK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Ad Soyad:
    The Red Guy
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    teşekkürler cevabınız en doğrusu aşırı eskimiş ve paslanmışlar değiştirmek en doğrusu

4. CKK

CKK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Ad Soyad:
    The Red Guy
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    emniyet kemerleri çalışıyor değiştirmemiz zor eğer çok ucuza orijinalini bulursak 3 toka 1 kemer ozaman değiştirilir eskisinide saklarım.

5. CKK

CKK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Ad Soyad:
    The Red Guy
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    zaten bu türkiyedeki milenyum kasaların bazılarının emniyet kemerleri soluyor lekeleniyor korkunç görünüyor işte başka bir aracın emniyet kemerleri bizimkine çok benziyor ama bizimkiler temiz şunların haline bakın çok kötü bence markanın sorumluluğu başka yabancı accentlerin emniyet kemeri etiketleri farklı oluyor bunlar sarı ve siyah bizimkiyle aynı bizde arka üç toka ve emniyet kemeri paslı ve solmuş.

Son düzenleme: 28 Haziran 2020
  6. CKK

CKK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Ad Soyad:
    The Red Guy
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    daha yakından bizim dörtlüde bunlara benziyor bizimkinin resmini atabilirsem atacağım kokusu bile aklıma geliyor.[​IMG]

7. CKK

CKK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Ad Soyad:
    The Red Guy
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Konu günceldir başkalarınında yorum yapmasını isterim tüm emniyet kemerlerimiz paslıdır.

8. hsmsrn

hsmsrn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    234
    Ad Soyad:
    Hasim Sirin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Araç içersine küçükte olsa su alan nokta olabilir.Ben admireme her ihtimale karşı nem önleyici granül paketlerden ön koltukların altina ve bagaja da 2 adet olcak sekilde 4 adet koydum.Bayağı işe yaradı.Ne bir küf kokusu ne de nemlenme hiçbiriyle karşılaşmadım 2012 yılından bu yana.Ayrıca kapı fitillerine de baktırmalısınız.İnip binerken ayaklariyla hasar verebiliyor insanlar.Kimse dikkat etmiyor.Tüm kapı içlerini şeffaf koruyucu bant kaplama ile kendim kapladım.Diğer aracım tucsonun sol kapı fitilini babam mahvetti.Araç daha 2019 model.Değişim için bayram öncesi bakımda servise sipariş verdim.

Son düzenleme: 4 Ağustos 2020
    CKK bunu beğendi.
  9. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,002
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Su ve nem almadan bu duruma gelmesi zor gibi

CKK bunu beğendi.
  10. CKK

CKK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Ad Soyad:
    The Red Guy
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Yorumlarınız için teşekkürler araba hakkında eskiden yeniye bilgiler biliyorum artık kapı fitilleri çok yırtık ondan biraz su almış olmalı çünkü bazen aracın emniyet kemeri halatının ıslandığını fark ediyorum arabayıda kendim yıkıyorum ama bu yeni bir sorun araba önceden çok pis kullanılmış birde arka koltuğun oturağını ilk açtığımda sünger küflenmişti kum pislik dolmuştu ve bazı kırılmış kapaklar vardı herhalde oradan biraz pislik girmiş arabaya ve rize nemli bir yer arka koltuğa su şisesi koyuyor bizimkiler biraz su dökülebiliyor sürekli arabadan tuhaf kötü bir koku geliyor koltukların ve halının komple temizlenmesi gerek diğer yerleri sabunlayıp mikrofiber bezle siliyorum koltuğa ve halıya iyi bir profesyonel işlem lazım arka koltuğun oturağının altının bir resmini çekmeyi düşünüyorum birde paslı emniyet kemerlerinin sünger öyle korkunç görünüyorki yıpranmış çürümüş bu aracında çok bakımları var say say bitmiyor vidaları eksik arka tampon değiştirilmeli çürükleri pasları var silecek suyu çalışmıyor arka sağ cam çalışmıyor kilidide elle kilitlenemiyorkapı fitilleride komple değiştirilmeli hepsi yırtık.

11. MPE

MPE Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    428
    Ad Soyad:
    SpongeBot SquareTeens
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Paslıı çok paslı bir konu olmuş aynı sorun bendede var.

Bu Sayfayı Paylaş