10 Kasım LPG KABLO

Hundai Getz 1.5 3000 Deviri Geçememe Problemi

'Accent Forum - Club' forumunda TurboNet22 tarafından 12 Şubat 2020 tarihinde açılan konu

Tags:
  1. TurboNet22

TurboNet22 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ali Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    22-EDİRNE
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Öncelikle herkese merhaba

2007 model hundai getz 1.5 cdri model aracım var aracımın yaklaşık 1 sene öncesine kadar pek bir problemi yoktu. Bu süre zarfında çekişten düşmeyle birlikte devir 3000 deviri geçememek gibi bir problemi başladı ve rolantide araç çalışırken ara ara kasma ve tekmele yaparcasına araçta farklı kasmalar farkettim ıslık çalma ve kara duman görmedim araçta .Tabi bende araştırmaya başladım ve ilk öncelikle egr valfinin hata verdiğini söyledi usta tıkanması gerektiğini ve yazılımla egrnin beyinden silinmesi gerektiğini bende ustanın dediğini uyguladım ancak uyguladığım anda yazılımcı arkadaşta bana hava akışmetredede arıza olduğunu ve onunda değişmesi gerektiğini söyledi yazılım atıldıktan sonra egr iptali gerçekleşti ve bende akabinde akışmetreyide alıp değiştirsim ancak problem halen sürmekte şuanda bilgisayara bağlandığında akışmetreye gelmesi gereken voltajın gelmesiğini söyledi usta elektirikçinin bakması gerektiğini söyledi . Ancak bu süreçte inatla birlikte benim yanlış yönlenmem dolayısı ile araçtan ve arıza bakımımdan soğdum ustalar sürekli parça değiştirtip araca hiç bir etki sağlayamadılar . Halen ne yapıcam konusunda kararsızım aracım 3000 devire kadar çekişi olması gerektiği gibi ama uzun yola çıkmak biraz dert ancak 120-130 km hızı görüyor ve gazı yemesi eskisine göre zaman alıyor .

Yardım ve fikirlerinizi bekliyorum , şimdiden hepinize teşekkürler .

2. kmltrkylmz

kmltrkylmz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Kemal Türkyılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 CRDİ (2008-2014)
    Gecmis olsun hocam dpf sorunu olabilir. 3000 devir sıkıntısını genelde fitreden dolayi yapar diye biliyorum.iyi bir eksozcuyla gorusun oncelikle..

TurboNet22 bunu beğendi.
  3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    forumda dizellerin 3000 deviri geçmemesiyle ilgili birçok konu var. forumda arama yaparsanız bu konuları görürsünüz.
    şu konuda yakıt filtresini temizleyince durum düzelmiş:
    https://www.hyundaiclubtr.com/konu/getz-crdi-3000-devir-siniri-ve-giderken-stop-etme-sorunu.35856/

yakıt filtresi dediğimiz yakıt tankının içindeki.

ayrıca krank sensörü arızası da tam dediğiniz gibi bir sonuç veriyor. aracınızı mutlaka hyundai servisinde cihaza bağlatıp arıza kodu okutturun. piyasadaki ustların cihazları her arızayı okuyamaz.

TurboNet22 bunu beğendi.
  4. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    getzde DPF yok.

TurboNet22 ve duhangs bunu beğendi.
  5. TurboNet22

TurboNet22 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ali Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    22-EDİRNE
    Araç Modeli:
    Aracımda stop etmek gibi bir problem yok ara bazen marşı geç alıyor birde gösterge panelinde km göstergesinde gitme gelmeler var ve kilometrede artmadığını tespit ettim gözlemlermle bu devirle alakası ola bilirmi anlayamadım panele 3 kez tamir ettirdim ancak bir günden fazla düzgün çalışmadınalakası varmıdır acaba devirin geçmemsi ile alakalı ustanın bana dediği elektiriksel bir arıza olduğu yönünde. Değerli cevaplarınız için teşekkürler .

6. TurboNet22

TurboNet22 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ali Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    22-EDİRNE
    Araç Modeli:

Yakıt filtresine baktırmadım ancak arka komtukların altından şamandırayı çıkartık iyice temizledim yerine taktım filtreden kaynaklımıdır bilemiyorum .

Bu Sayfayı Paylaş