10 Kasım LPG KABLO

Hidrolik Kaçağı

'Süspansiyon & Direksiyon & Mekanik Sistemler Sorun' forumunda dnzcn tarafından 27 Haziran 2021 tarihinde açılan konu

1. dnzcn

dnzcn Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    deniz mete
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Herkeze selamlar.... 2013 i20 dizel arabam var. İlk önce eşimde debriyaj pedalında takılma olmaya başladı bana hiç denk gelmemisti. Geçenlerde ben kullanırken debriyajda bosluk oldugunu farkettim ve bastığımda vites gecmedi. Ayağımı çekip ufak ufak pompalayınca pedalı kendine geldi debriyaj. Eve geldiğimde hidroliği kontrol ettiğimde minimum seviyesindeydi. Alt kısmı kontrol ettim ve şöfor tarafında bu yağ kaçağını farkettim. Bu neden olur bu vidamı gevşemiş acaba bilgi verebilirmisiniz

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

merhaba, resmi göremiyorum ama kaçak varsa öncelikle conta(oring) denen parçalarda hata vardır. kaçıran kısım vida bile olsa onu sıkınca tamir olduğunu düşünmeyin. mutlaka sökülüp bakılması lazım. hatalı contalar değiştirilir ve yeniden eksik kalan hidrolik doldurulur.

3. KilecNasah

KilecNasah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    652
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Cıvatayı haddinden fazla sıkarak sağlamlaştırmayı denemeyin. Karşılığındaki dişleri de bozup daha sonra değiştirilse bile durmayacak bir kaçak olur o zaman. Cıvata sabitleyici sızdırmazlık elemanları, sarı teflon bant gibi geçici olarak sızdırmazlık sağlayacak şeylerle söküp yerine takarak kısa süreli çözüm üretebilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş