LPG KABLO

Hararet sorunu

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda ankarali2010 tarafından 21 Haziran 2011 tarihinde açılan konu

1. ankarali2010

ankarali2010 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar, 10 günlük tatilden sonra tekrar forumlara dönüş yaptım. tatilde Adanadaydım, Pozantı rampasını bilen bilir, Araçla ilk uzun yol denememde maalesef hüsrana uğradım.. Şöyle ki... Aracı fazla zorlamadan (klima kapalı) ağırlık 5. viteste ve ortalama 100-110 km hızla çıktığım rampanın sonlarına doğru hararet göstergem tavan yaptı ve beni şok etti...sizce bu normalmi...? Bir soru daha... Birkaç kişiden duyduğuma göre Admire dizeller üst kapak contası yakıyormuş, ayrıca turbo arızası fazla yapıyormuş.. Bunun aksini savunacak varmı? arabadan soğudum resmen yahu... Birde yakıt hiçte az yakmadı şehir içi 0,23 yakan araba şehirler arası 0,22 yaktı ve beni çıldırttı... :(((( https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley11.gif

Düzenleyen : ankarali2010

2. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    O kadarda değil. SAğlam bir araç kolay beri kapak contasını yakmaz.

Ya segman sorunun vardı, ya radyatör suyun eksikti. Ya yağın eksikti.

ayrıca Turbo arızasını Toyata dahi yapıyor.
    Sebep ; araçla biryere gittiğinizde park sırasında benznli gibi hemes STOP ETMEYİN.
    3 dk rölantede çalışsın sonra stop edin. Bakalım arıza yapıyormu ?

kapak contası yanık araç dahi dikkatli kullnıldığında tekrar hararet yaptırılmaz.

aracının motor yağı seviyesini, radyatör suyunu kontrol et.

Düzenleyen : Ogun

3. mgk19

mgk19 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    353
    Ad Soyad:
    Gökhan Kara
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    su kaynattığını gördünüz mü yoksa sadece göstergeye bağlı olarak mı konuşuyorsunuz.çünkü bende göstergeye bakarak bir ara hararet yaptığını sanmıştım aracın.servise götürdüğüm de araç hararet yapmıyor ama hararet göstergesi tavan yapıyordu bu sorununda şase problemi olduğunu söylediler ve yeni bir kablo çektiklerini belirttiler.belki sizdede aynı sorun olabilir, çoğunluğunda aynı problemi görmüşler.

4. ankarali2010

ankarali2010 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aracın yağı tam, suyu tam, çekişte, emişte, vs. herhangi bir sorun yok, hararet göstergesi zorlamaya bağlı olarak yükselmiş olabilirmi? hararet göstergesi sadece uzun sürerampa çıktığımda yükseldi, rampa bitince normal seviyeye kendi indi, aracı hiç durdurmadım. birde bütün dizel araçlarda siyah duman atıyor benimki dahil, bu da normal sanırım?

5. sametk

sametk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    yağ çubuğunda yağseviyesinin normalden fazla olması, karterdeki yağın krem renginde ve krem kıvamında (çamur gibi) olması, aracın normalden çok yakması, çekişten düşmesi, eksozdan kötü kokulubeyaz duman ve su çıkması, motorun sarsıntılı çalışması ve rölantide dahil hararet yapması sorunlarından biri, birkaçı veya hepsini görmediyseniz conta sağlam demektir. siyah duman çıkması yağ yakma sorununaişaret edebilir. yağ yakan araçta yakıt sarfiyatı, hararet yükselmesi, aracınseriliğini kaybetmesi durumları gözlenebilir. yağınızı kontrol etmenizde fayda var.

6. huseyinunal

huseyinunal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bende Accent Admire 1.5 CRDİ kullnıcısıyım. Aynı sorunları bende yaşıyorum. Geçen hafta sonu uzun yola gittim araba ile otoyolda 130 u geçemiyorum hemen hararet yükseliyor. Uzun rampalarda hararet yükseliyor. Yağı suyu hepsi tam termostadı değiştirdim radyatör fanı çalışıyor bir türlü çözüm bulamadım. yazın sıcak havalarda daha çok yapıyor. Hararet korkusuna arabaya binemez oldum.Accent admire lerin genel sorunumu bu. ÇÖzümünü bulan varmı arkadaşlar._?

7. sdiect

sdiect Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    31
    Ad Soyad:
    Hakan Yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    su radyatörü tıkalı olabilir veya devirdayım pompasında sorun vardır başka bişey olmaması gerekir. şişlenip temizlenebilir tip bir radyatörse temizlenmeli değilse radyatör komple değişir.devirdayımı değiştinizmi genelde triger setiyle beraber değişir
    Düzenleyen : sdiect

8. ankarali2010

ankarali2010 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sonunda çözüm bulundu arkadaşlar, radyatör temzilendi ve sorun çözüldü, sende temizlet , yani şişlet radyatörü :)

9. warpalawas72

warpalawas72 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    şehirlerarası 0,23 -0,25 civarı yakan admirem bakım yaptırdıktan sonra 0,14 -0,15 gibi rakamlar yakmaya başladı , bende soğumaya başlamıştım ancak şimdi 10 yıl satmam makinayıhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif...

10. hasanmustafa

hasanmustafa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    hasanmustafa öz
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    çok güzel bir tüketim değeri yakalamışsınız MAŞAALLAH
    Allah devamını nasip etsin darısı başımıza https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif

11. Çağlar Baykan

Çağlar Baykan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    70
    Ad Soyad:
    Çağlar
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    hararet sorunu olan admıre kullanıcıları gösterge tablosunun sase kablolarını kontrol etsınler sorun orda yatıo servıs tam 1 yıl ugrastı bulamadı 1 yılın sonunda cözduler olayı km saatıne kadar herseyı degıstırdıler sorun ufacık kablodaymıs

12. demirman107

demirman107 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aynı sorunu bende yasadım arkadaşlerın dediği gibi triger kayşının yanında bulunan şase kablosunu değiştirdik düzeldi. bilgilerinize

13. huseyinunal

huseyinunal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hareret sorunu çözüldü. Devirdaym pompası ve silindir üst kapak contası değişti genel bakımları yapıldı. artık rampada klima açık sonuna kadar yükleniyorum hareret göstergesi yerinden kımıldamıyor. :)

14. F7RLAMA 61

F7RLAMA 61 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    admire dizeller bildiğim kdarıyla 3 piston ve orta tokmakta sıkıntı çıkarıyormuş geneli. Acaba onunla alakalı olabilirmi?

15. Atacons

Atacons Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif arkadaşlar herkese merhaba benimde 2000 milenyum lpg li accentim var ilk aldığımda uzun yola çıktım ancak dönüş yolunda tabi hem yaz sıcağı hemde rampa çıkarken hararet sorunu yaşadım sorunun termostatta olduğunu düşünüp sanayiye götürdüm onlarda termostatın arızalı olduğunu söyleyip değiştirdiler ancak boşuna değiştirmişim şimdi anladım boşuna diyorum çünkü bu yaz yine aynı durumu yaşadım sanayici kafası işte adamlar aldığı paraya bakıyo ancak bu sitede konu ile ilgili tüm arkadaşların görüşünü okudum sağolsunlar forum28 adlı arkadaşın çözüm önerisini uyguladım ve gayet iyi oldu sorun 10 cm lik bir kablo ile halloldu yani şase kablosuna ek bir kablo ekledim çok teşekkür ederim bunu herkes yapabilir

16. Çağlar Baykan

Çağlar Baykan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    70
    Ad Soyad:
    Çağlar
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    benım onu degıstırdıklerınde fayda etmedı arabanın ıcınde km saattın sase kablosunda cıktı sorun

17. syerlikaya

syerlikaya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar bu hararet yükselme sorunu bendede var bazen yükselip tekrar iniyor tamirciye gösterdim bişi yok dedi bende anlamdım

18. syerlikaya

syerlikaya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    atacons kardeş bunu nasıl hall ettin bizede ayrıntılı yazda bu detten kurtulalım şimdiden tşkrllr

19. tahirabi

tahirabi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Tahir KOÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    9-AYDIN
    Değerli arkadaşlar !! Başlık altında okuduğum mesajların tamamına yakınında hararet sorunu olduğunu görüyorum. Bu sorunu bizlere arabalarımız kendisi yaşatmıyor.Biz bu sorunu onlara yaşatıyoruz. Bundan evvelki arabalarım hep ikinci üçüncü ellerdi ve ne kadar uğraştıysam da su devir daim sistemine daha evvelce konulmuş olan normal suyun bıraktığı korozyonu ve kireçlenmeyi giderememiştim ve en çok o zamanlar ahdetmiştim kendi kendime. Bir gün sıfır arabam olursa kesinlikle radyatöre normal su koymayacağım mutlaka kireçsiz su ve antifriz koyacağım diye. Şimdi çok şükür 2011 ERAbam var ve inşallah radyatöre bir bardak deseniz normal su koymak niyetinde değilim. Uzun lafın kısası şu ki;
    Eğer hararet sorunu yaşıyorsanız
    1- Radyatörlerinizi mutlaka şişleterek temizletin,
    2- Su hortumlarınız kireçlenmeden dolayı daralmış veya çatlamış olup su
    eksiltiyor olabilirler.Böyle hortumları bir kerecik olsun değiştirin
    (arabanıza bayram hediyeniz olsun),
    3- Termostatınız açılıyor kapanmıyorsa veya kapanıyor geç açılıyorsa
    orijinal bir termostat ile değiştirin, (hiç açmıyorsa zaten düşünmek bile
    istemem Allah korusun),
    4- Radyatöre koyacağınız suyun kireçsiz olmasına özellikle dikkat
    edin,bulunduğunuz bölgenin iklimsel koşullarına uygun antifriz kullanın.
    5- Motor yağı seviyenize ve fan kayışlarının boşluğu alınmış olmasına
    dikkat edin.
    6- Yok illa da ben çoluk çocuk yolda kalıp uğraşacam bundan zevk alırım
    diyorsanız boşverin dediklerime kulak asmayın.

Serin ve püfür püfür sürüşler dostlarım. https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

Karaçam67 bunu beğendi.
  20. syerlikaya

syerlikaya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    tahir abi güzel diyorsun da bu hyundainin hangisine para yetiştirelim sabahları çalışmıyor hararet zırt pırt yükseliyor bu şase kablusdnsa bir şey değil baktırıcam tşkrlr

Bu Sayfayı Paylaş