LPG KABLO

h100 mazot pompası

'H100 Forum - Club' forumunda EXCALİBUR tarafından 30 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. EXCALİBUR

EXCALİBUR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    selam arkadaşlar h100 panelvan sahibiyim motorunu yaptırdıktan sonra araba rölantide çalşımamaya başladı stop edip durur hale geldi.pompadan dediler.
    ayrıca pompa tedarik etmem lazım acilen yardımcı olabilecek varsa bekliyorum çıkma olursa iyi olur orjinalleri baya pahalı
    teşekkürler

2. sazlı

sazlı Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    ARAÇ KAÇ MODEL VE KAÇ KM DE HEMEN POMPAYA BAŞ VURMAYIN BAŞINIZA DAHA BÜYÜK İŞ AÇARSINIZ POMPAYI EN SON ELLET ÖNCE BAŞKA ŞEYLERDEN KAYNAKLANIRMI ONU BULUN POMPAYI EN SON ELLET

3. malixxx

malixxx Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    çko doğru pompayla en son oynayın benim aracımda performanstan düştü braz diye pompayı gösterdim actılar falan sonra arac çok kötü bir hal aldı..160km hıza hiç zorlanmadan ulaşıyodu 96 model yurt dışı üretimi bir araç..4. viteste 140 yapıyodu..fakat şuan 100 ü anca yağıyor tabi zaman geti üzerinden bu olayn..

4. bilal_sen141

bilal_sen141 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aynısı banada oldu araçım 96 modeldi izmitte yaşıyorum burda ustasını bulamadım ama adapazarında yaptılar sorun kalmamışdı .bi istop ediyordu bi gaz veriyordu motor soğukkende masmavi duman atıyodu ve aşırı bi şekile

5. HYUNDAYI

HYUNDAYI Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ARKADAŞLAR BENDE 96 MODEL H100 MİNİBÜS VAR MAZOT POMPASI ARIZALI DEDİLER BANA EN YAKIN VEDE EN UYGUN USTA NEREDE BİLENİNİZ VARSA SÖYLESİNÇOK MEMNUN OLURUM BEN İSTANBUL SULTANBEYLİDE OTURUYORUM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley19.gif

6. ankara30

ankara30 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Banada Mazot pompası arızalı demişlerdi, yol boyundaki tamircinin davranışlarını tutarlı bulmadım tanıdığım ustaya götürdüm, kızdırma bujilerinin biri iptal olmuş diğerleri kirlenmiş 4 adet orijinal buji taktı arabanın bir sorunu kalmadı. :) aracım şu anda 259000 km de ve şu ana kadar nemotoru açıldı, nede pompası, pompanın üzerindeki orijinal mühürü bile duruyor.Tanıdığın bir ustaya veya yetkili servise gitmeden işlem yaptırma bence.

7. 38mehmet

38mehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    benım mınıbus mazot kacırıyordu yag damlatır gıbı damlıyordu mazot pompası arızalıyımıs ondan dolayı.mazot pompasını tamir ettırdım 175 tl ye

8. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    O Kadar Ucuza Tamir Ettilermi ? Sadece Açıp Kapamak İçin 300 Lira İstiyolar :)

9. 38mehmet

38mehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    valla hemde komple tamır ettırdım.aracın sesı yuruyusu komple degıstı ucak gıbı oldu

10. ankara30

ankara30 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    1995 model 272 bin km deki h100 panelvanımızın ilk defa pompasını bakıma soktuk (mazot kaçırdığı için) lukas marka pompanın conta keçe vb.gerekli parçaları ile enjektörleri komple yenilendi, ancak araç sarsıntılı çalışmaya başlayıp çekişi düştü, birkaç gün sonra tekrar servise götüreceğim ancak konu ile ilgili fikir verebilecek arkadaşımız varmı neden çekişi düştü aracın ve sesi arttı ? bu arada tüm bu işlemler 325 tl tuttu. Motorumuzda orijinal bu zamana kadar ellenmedi ve sorunu yok, ne tür bir bakım yaptırmak gerekir aracın çekişinin ve sesinin düzelmesi için.

11. ankara30

ankara30 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Araca Sibob ayarı yapıldı pompacı gaz ayarını yaptı , çekiş ve sarsıntı düzeldi ancak motor sesi bakım öncesinden biraz daha fazla arttı, Usta motorun 272 binde, pompanında yeni ve düzenli çalışmasına bağlı olarak o kadar ses farkı olabileceğini söyledi.

12. kiya28

kiya28 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    slm arkaşalar ben 2005 nodel h100kamyonetim var geçen yıl aldım aldığımda öyle bir çalışıyoduki hiç ses çıkmıyordu aynı benzinli araç gibi sesiz çalışıyordu geçenlerde aniden sesi çogaldı üst kapak degişti turbo türbün degişti interkolur vesayre komple elden geçti hala gürültülü çalışıyor neden olabilir pompa felan hepsi elden geçti deli olacam bir bilen varsa yardımm lütfen

Düzenleyen : kiya28

13. ankara30

ankara30 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Egzozstunu komple bakımdan geçir boğazdan veya başka yerden kaçırıyor veya delik olabilir , fazla sesin mutlaka bir sebebi vardır. :)

14. kiya28

kiya28 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    dostum ses motordan geliyor tamirciye sordum ses neden oluyor diye motorda sente diye dişey varmış o derveren çıkmış o yüzden gürültülü çalışıyor diyor ancak motor tamir edildiğinde yapılırmış öyle söyledi

15. AZİZ USTA

AZİZ USTA Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    AZİZ USTA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    selam arkadaşlar aracın sente ayarı kaçınca zamanlama karışıyo pistonlar yukarı çıktığiıda sübablar tam kapanmamış oluyo ve pistonlarla sübaplar birbirine vuruyor buda gürültülü çalışmaya düşük performansa geç çalışmaya bol bol egsozdan duman atmaya buhar atmaya ve çok yakıt tüketimine sebep oluyo

16. AZİZ USTA

AZİZ USTA Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    AZİZ USTA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Bunları öğrenmek bana çok pahalıya maloldu tabiki

17. kiya28

kiya28 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    dostum ne yapmamız lazım bu senteyi düüzeltmek için birde araç çekişten düşüyo demişsin ama benim araç ta çekişten düşme felan yokk ama zor çalışıyor lütfen yardım edin arabayı satacam bu ses yüzündenn

Düzenleyen : kiya28

18. AZİZ USTA

AZİZ USTA Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    AZİZ USTA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    treger seti değişirken yeni kayış takılması aşamasında kasnaklar üzerindeki işaretlerin doğru yönlere bakması ile pistonlar ile motor kapağının doğru zamanlama ile çalışması sağlanmakta
    ama şu varki bu işaretlere nekadar dikkat edilsede motor kapağı üzerinde bulunan exzantirik milinin kayış kasnağına geçen çok küçük bir tırnağı var bu tırnak akü basmadığı zaman vurdurarak çalıştırmalar sonucunda yamuluyor özellikle araç yüklüyken 1. vites ve geri vites kullanılarak yapılan vurdurmalarda sonuç olarak kasnaklar üzerindeki işaretler nekadar doğruyu göstersede bütün zamanlama ayarları kaçmış konuma geliyo buda geç gürültülü dumanlı verimsiz çok yakıtlı çalışmaya sebep oluyor

Düzenleyen : Coşkun Özcan

19. kiya28

kiya28 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0

20. kiya28

kiya28 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    dostum bunu nasıl düzeltdirizz tamirciye sordum motor tamir olduğu zaman düzeltilir dedi doğrumu söylüyolarr acaba

Bu Sayfayı Paylaş