LPG KABLO

H 100 YAKIT TUKETIMI

'H100 Forum - Club' forumunda black eagle tarafından 3 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba arkadaslar 1997 -2004 arasi H100 panelvan sahipleri sehiricinde ne yakiyorsunuz ???(2500 cc olanlar)litre olarak 100 kmde veya tl bazinda kac kurus (not eurodiesel 2.77 olarak kabul edelim)iyi gunler

2. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    28-29-30-31 Kuruş Km Başında

3. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    sizin arac kamyonet mi panelvanmi???panelvanlarinda 2500 ve 2600 lugu varmis sanirim ????????

4. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ben olctum 30.5 kurus cikti.... tabi sehir ici sayilir..motor komple yeni yaptirmistim su anda 6000 de ileride daha da dusermi sizce??ersin bey??veya bu durumdayken dusurmek icin ne yapabilirim.cunku sizin yazdiginizdan min.da 28 kurus 30.5 kurusdan 28 kurusa dusurebilirmiyim..borpower vs.ile

5. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    2006 Model TCİ Kamyonet (Turbo Diesel İntercooler)

6. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    5.Viteste 60-70Km İle Gitmeye Çalışıyorum..Sadece Araç Sollarken 80-90 A Çıkıyorum... Bu Şekilde Dahada Düşürecem..Bu Ölçtüğüm Değerler Hatta Biraz Daha Sert Kullanım İçindi..BU Hafta İçinde 5.Viteste 70 Km/h İle Giderken Ölçecem Bakalım Ne Çıkacak...

7. celal.oguz

celal.oguz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yazın net ölçdüm antalya hava limanından gelirkene tak mazotu bitirdim 2 litre mazot koydum normal mazot gece 2sıraları idi uzun yol 90 nı geçmedim hiç ışıga yakalanmadım tam net istop edinceye kadar 32 kilometre giddi yalanda yok ulafda yok

8. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Devirini Yakaladımı trafiğede Yakalanmadımı Süper Bir Yakıt Tasarrufu Sağlanıyor...Hesabıma Göre Siz 17 Krş Yakmışsınız km De...Bende 10 Liraya Topkapıdan Ayazağa Maslağa Gidip Geldim Hatta Birazda Kampüsün İçinde Dolandığım Halde...https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley17.gif Ama Araç Eminim O Mazotla Eve Zar Zor Yetişti Biraz Daha Zorlasam Kalırdı Herhalde...

9. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ersin bey benim arac h100 panelvan di yalniz siz bana kamyonetin yakitindan bahsediyorsunuz sanirim.Arkadaslar h100 panelvancilar *(2500 motor)31 kurus cok mu sehirici kmde??????

10. EgeTim

EgeTim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    evet çok malesef benim panelvan şehir içi 21.2-22 kuruş arası yakıyor km. de

11. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Hatta Kamyonette Turboda Olduğu İçin Panelvandan Dahada Çok Yakıyor..Buna Göre Çok Yakıyorsunuz Ne Yazıkkihttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley11.gif

12. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yokmu h100 panelvanci arkadaslar???araciniz ne yakiyor???

13. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    sizin h100 panelvan sehirici 21 kurus mu yakiyor??nasil olur ya??bunlar gecen sene sehirici 20 kurus yakiyodu o zaman mazot 2 tl idi simdi 2.80 oldu arkadasim bi yanlislik olmasin???https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley19.gif

14. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Olay Biraz Kullanımdada Bitiyor..Fazla Devir Çevirirseniz Yakar..Yokuşta Çekmediği Halde Devirsiz Kullanıp Gaza Yüklenirseniz Yakar...Siz İdeal Olarakk Sürekli 1700- 2000 Devir Civarında Kullanırsanız Ekonomi Sağlayabilirsiniz.

15. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    eger 20 kurus yakmasi gerekirken 30 kurus yakiyorsa ben demekki deli gibi kullaniyorum demektirki hic sanmiyorum gayet devirli kullanmaya calisiyorum,ama devir saatim yok ,,,motorun sesini dinliyorumhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley19.gif

16. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Aynı Araçtan Bizdede Vardı Onuda Çok Kullandım...Zaten Hararet Yapmaktan Motorda Bitmişti Ne Yazıkki...Ama Bu Kamyonet Kadar Yakmıyodu Ondan Eminim...

17. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ayrica benim motor komple yeni yapildi ve su an 6000 lerde yeni motorlarda fazla yakar diye duymustum sizler ne dersiniz sayin h100 panelvanci lar????https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley19.gif

18. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    kilometrede 17 kurusmu yakiyorsun celal bey h100 panelvanla....eminmisin ...accent 1.5 crdi 20 kurus yakiyomus sen dalgami geciyosun arkadasim..burasi ciddi bir yer lutfen dalga gecmeyelim

19. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    2 Ltre İle 32 Km Gittiğini Belirtmiş... 2x2,81(Euro Dizel) =5.62 TL 5.62 TL/ 32 Km =17.5 Kuruş Yapar... Celal Bey Belirtmiş Bomboş Yok Trafik Ve Kırmızı Işık Yok Diye...Sizde Deneyebilirsiniz..5.Vitese Alıp 1500-1700 Devir İle 60-70 Km/h Da Giderseniz Emin Olun Bu Değeri Yakalayabilirsiniz...

20. celal.oguz

celal.oguz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    benim arac 96 model grant salon avrupa motor yeni yapıldı 12 kilometre oldu yanlız kullanım cok etkiliyor yazın antalyadan artvine gittim yanımda uzun yolşöferi götürdüm o kullandımı 1 litre ile 11 km gidiyor ben ve ortagım kullandımı 14 ve15 km arasında degişiyor ben 2000 ve 2200 deviri çok zorda kalmadıkca geçmem buna karşı çıkanlarda var ama en iyisi kendi bildigin diye ben bu teoriye uyuyorum bu arabalarda mazot pompası enjektör ayarı avans çok önemli bunlar ayarsız olursa ne yaparsan yap düşüremessin yakıtı avans ayarını ben kendim ayarladım 15 sefer denemeden sonra dekketirdim bunu tamirciler orjinal ayarına kolay kolay dekketiremiyor uzun kısa karışık litre ile 12 ile 13 gidiyor benim kullandıgım yer sakin yer manavgat istanbul tirafigine benzemez bundan dolayıda az yakıyor olabilir defalarca ölçdüm uzun 14 le 15 km gidiyor litre ile
    Düzenleyen : celal.oguz

Bu Sayfayı Paylaş