LPG KABLO

Getz dikiz ayna içi gizli sinyal led yapımı

'Kendin Yap - Do It Yourself (DIY) Uygulamaları' forumunda mursel_balci tarafından 21 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Konu Sahibi: kursadhoca80

Konu Linki: https://www.hyundaiclubtr.com/konu/getz-ayna-ici-gizli-sinyal-ledleri.32866/

arkadaşlar herkese merhabalar. Bugün de size yan dikiz aynalara nasıl sinyal ekleyeceğimizi elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

İlk önce aynamızı kasasından fotoda olduğu gibi çıakarlım. kenarlarından tutup çektiğinizde tane turnağı var zaten çıkar.

1.jpg
    fön makinası yardımıyla aynayı ısıtarak siyh plastikden ayırıyoruz.

aynanın üstünde reezistans vardır. onu da ısıtarak söküyoruz. benim ayna bayağı deforme olduğu için sağ sol aynaların yenisini aldım.

2.jpg
    normal şerit ledi 3 lü keserek ve belli bir açıyla fotodaki gibi lehimliyoruz.

3.jpg

daha sonra plastiğin üzerine bir miktar silikon sıkıyoruz ki sağlam olsun ve kayma yapmasın.
    fotodaki gibi eksi artı uçları ayna motorumuzun geldiği kablo aralığından geçiriyoruz ki kablolar dıştan görünmesin.

4.jpg

aynamızı motorun olduğu bölüme bastırarak tırnaklar yerine oturacak şekilde bastırıyoruz.

sıra geldi elektrik tesisatına.
    elektriği çamurluklardaki sinyal lambasından aldım ben. sinyali çıkarıp kablolara paralel yaptım ve çamurluğun arkasından kapı aralığındaki büyük bağlantı hortumuna geçirdim ordan kapıya ve dikiz aynasından çıkarttığımız kabloya.

5.jpg

bu da bitmiş halinin fotoları

6.jpg
    7.jpg
    8.jpg

santafe2004, oğuzhan38 ve Pafi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş