10 Kasım LPG KABLO

getz chip tuning oncesi ve sonrası sorularım var !

'Motor Modifiyesi' forumunda hakki_selvi tarafından 9 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. hakki_selvi

hakki_selvi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Hakki
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kia
    arkadaslar dun ankarada 2007 getz 1,5 crdi vgt model 72.000 kmdeki aracıma chip uygulaması yaptırttım. artıs olacagı belirtilmisti.
    arkadas raporda artısı sunmus bu belki tartısılabilir. (kirli oldugunu belirterek hava filtresi ve filtredeki sensoru temizlemiş.)
    fakat benim asıl bozuldugum konu , aracın suanda fabrika verilerinden cok dusuk cıkmıs olması ? yorumlarınızı bekliyorum ?
    ..

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    <table style="width: 277pt; border-collapse: collapse;" x:str="" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="369"><t><tr style="height: 12.75pt;" height="17"><td style="border: medium none rgb(236, 233, 216); height: 12.75pt;" height="17">atesleme acısı </td>
    <td style="border: medium none rgb(236, 233, 216);" x:num="" align="right">4 </td>
    <td style="border: medium none rgb(236, 233, 216);" x:num="" align="right">4 </td>
    <td style="border: medium none rgb(236, 233, 216);" x:num="4.7" align="right">4,7 </td></tr></t></table>
    Bu araç dizel ise yukardaki veri ne oluyor?

3. hakki_selvi

hakki_selvi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Hakki
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kia
    bilmiyorum bende arastırıyorum . VGT ile ilgili bir sey olabilirmi ?

yaptırdıgım arkadasın ilanını ekliyorum

http://forum.donanimhaber.com/m_34415414/mpage_1/fromTicket_/key_//tm.htm#36278665

telefonla gorustum fabrika verisinin km arttıkca dusecegini belirtti. misal getzin omru 600.000 km ise 72.000 ksi %12 yapar dedi. kabaca boyle hesaplarsanız aklınıza yatar dedi. ama motorunuzda sorun yok hersey normal dedi. sizide bilgilendirmek istedim..
    Düzenleyen : hakki_selvi

4. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Hayır alakası yok, tamamen benzinli araçlar için olan bir değer. Siz bu işi kime yaptırdınız?

5. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    tuhaf..https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley5.gif

6. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Merdiven altı tuningin meyvesi yenmez. Bu konuda uzman olan arkadaşımız konuyu görünce size daha net bilgiler verecektir.

7. Misafir

Misafir Guest

can abi chip le uğraşıyor o bilgi vericektir görünce zaten fakat 100-150lira gibi bir rakama chip yazpılmaz nolursa olsun normal şartlarda yapılmaz...

8. hakki_selvi

hakki_selvi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Hakki
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kia
    arkadaslar yorumları bekliyorum.
    dymo testi yapmak isteyen olursa arabamla yaptırabiliriz.
    bende bu testleri bi sekilde bir yerde teyit ettirmek istiyorum.
    hislerimde degil makinada beygirleri görmek istiyorum...

9. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Makina her zaman %100 yalan söyler, bu nedenle gerçek güç pedalla ölçülür :)

10. mirkan

mirkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    403
    Ad Soyad:
    Mirkan Şenol
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    allah allah https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif

11. chiptuner

chiptuner Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Can BAŞEL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Geçmiş olsun :) Verdiğiniz paranın üzerine soğuk su içebilirsiniz ama bundan önce gidip programı orjinale çevirmesini de isteyebilirsiniz.. 100-150 tl ye yaptıgına göre kesinlikle program satın almak gibi bir durum yok bu firmada. O yüzden paranın tamamının iadesini isteyin.
    Gerçek güç yolda belli olur dyno verileri her ne kadar doğru olsada düşük güçteki araçlarda yanılma payı daha yüksek olabiliyor ölçüm şekline baglı olarak..

88 lik getz çok sayıda yaptım kendimizde de 1.5crdi 110 era var chip tuning li..

88+chip tuningli getzin 0-100 ü hemen hemen 8.5-9 saniye gibi oluyor.. 0-140 hızlanması da 18-18.5 saniye gibi olur bunu deneyerek görebilirsiniz..

Araçtaki güç artışı ve yakıt basıncındaki artmaya bakılırsa kesinlikle dengesiz bir program atılmış. Yakıt basıncı %6 artırılan araçta turbo basıncını artırmasalar bile %18-20 güç artışı alırlar. ki bu alınan güç atmosferik benzinlilerdeki kadar bile yok neredeyse 9.5 hp artış olmuş araçta komik bir şekilde..

Bana güvenip fikrimi sorarsanız aracı orjinale çevirin paranızı almaya çalışın 17 aralıkta ben Kia Anadolu da ki ustalar ve satış sorumlularına sunum vermek için orada olacagım. ögleden sonra 2 adet müşterim var akşam üzeride sizin aracı yapabiliriz. yada sabah 10-12 arası.

Chip tuning ile size +23-25hp güç artışı ve +45-50Nm tork artışını garanti ederim. bu artış dynoda +40hp de çıksa +10 hp de çıksa benim için farketmez. +23-25 hp güç artışı olmuş araçtaki farkın ne olacagını çok iyi biliyoruz sizlede paylaşayım..

Getz 1.5crdi 88ps aracınızda chip tuning yaptıgımızda orjinal program üzerinden araç 110ps civarına gelecek ve 0-125 yaptıgınız sürede 0-140 hızlanmasını yapacaksınız. + 120 ile kaldıgınız rampada 140 ile çıkabileceksiniz.. Umarım yardımcı olabilmişimdir.. İyi forumlar

12. hakki_selvi

hakki_selvi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Hakki
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kia
    chiptuner su anda kandırılmısmı oluyorum ? eger boyle ise arkadasla gorusurum paramı geri isterim.

sizden ogrenmek istedigim daha once yaptıgınız 88hp getzler testlerde kac bg cıktı ? yaptıgınız işlemlerden örnek verirmisiniz ?

mesela benim teknik dokumanımda hangilerini arttırmam gerekli ?

dogrularını bana soyleyinki bende arkadasla gorusurken bunlarıda kullanayım.

birde siz ne kadar ucret belirleyeceksiniz. tskler

13. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz

Düzenleyen : Ersin Cerrah

14. evrimbayhan

evrimbayhan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    atalarımız ne demiş? ucuz etin yahnisi yavan olur...

15. hakki_selvi

hakki_selvi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Hakki
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kia
    hadi hayırlısı bakalımm...
    arkadaslar igneli laflar yerine , saglam bilgi ve detay arıyorum.
    gercekten yanlıs birsey varsa elemanın burnundan getirir paramı geri alırım.
    saygılar...

birde kutu ici filtre arıyorum bildiginiz önerdiginiz marka varmı ? fiyatıyla yazarsanız cok sevinirim.

16. evrimbayhan

evrimbayhan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    estağfurullah.. amacımız iğnelemek olumsuz bişeyler söylemek değil.. işin ustaları gerekli yorumları yapmış...

17. chiptuner

chiptuner Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Can BAŞEL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Eğer size güç artışını 9 hp den fazla olacak dedilerse hadi 2 hp de tahammül diyelim 11hp den fazla olarak söyledilerse güç artışını o zaman bence kandırılmış oluyorsunuz.. Ama birde şunu belirteyim ki piyasada bu iş genelde 600-1500 lira arasında yapılırken 150 liraya yapılan işlemin ne kadar saglıklı olabilecegini düşünmüştünüz..

1.5crdi 88lik aracınızda chip tuning sonrasında +20-23hp ve 50-55Nm civarında artış olması gerekir. Testlerde hata payı oldugundan bunu siz önemsemeyin aracınızın performansındaki degişime bakın gaz tepkilerine bakın. Eğer fark var mı yokmu diye şüphe içinde kalıyorsanız vazgeçin çünkü normal bir kullanıcı bu araçlardaki chip tuning i KESİNLİKLE farkeder. geriye yapıştırma olayı çok farklı olur ve 2.viteste rampa yukarı çıkarken dipgaz yaptıgınızda devamlı patinaj çeker.. Size en iyi bu şekilde anlatabilirim. Ankaraya geldigimde müsait olursanız yüzyüze buluşup müsade ederseniz aracınızı kullanıp bakabiliriz. getz 1.5crdi nin orjinal 0-100 verisi video olarak zaten sitemizde videolar bölümünde mevcut.. bakabilirsiniz ona.. Chip tuningten sonra 1.5saniye kadar düşüyorbu 0-100 verisi. Normalde chip tuning ücretimiz 400 euro ancak Hyundaiclub üyeleri için 300 eurodanyapıyoruz işlemi nakitte. Dediğim gibi 17 aralıkta ankarada olacagım dilerseniz görüşüp aracınıza bakabilirim performans konusunda (her ne kadar %90 emin olsamda güç artışının yapılması gerektigi gibi olmadıgına bakarız.. )

18. hakki_selvi

hakki_selvi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Hakki
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kia
    bu konuyu arastırmamdaki neden suphelerimin olmasıydı. tskler arkadaslar birlikten güç kuvvet ve dogrular dogarmıs meger !!

19. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Riskleri olan bir iş, kesinlikle uzman ellerde yapılmalı. Özellikle replika çin çakması programlayıcılar piyasada gezerken sağlam/referanslı yerler hariç bu işi kesinlikle yaptırmayın.

20. hakki_selvi

hakki_selvi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Hakki
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kia
    mehmet bey en kısa sürede görüşsecegiz inşallah. tskler herkese.

Bu Sayfayı Paylaş