LPG KABLO

GETZ Alarm ve 4 cam kaldırma modülü

'Getz Forum - Club' forumunda semih_hk tarafından 2 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. semih_hk

semih_hk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    GETZ Alarm ve 4 cam kaldırma modülü almayı düşünüyorum..
    aracımda sadece Space uzaktan kumanda var ve sadece 4 kapıyı kitliyor.. buna monte edebilirmiyim?..
    montajının nasıl yapıldığı hakkında yardımlarınızı bekliyorum !!?..

2. Onur-d

Onur-d Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Onur Dursun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    montajı sen yapamazssın ve orjınal olmayan cam kaldırma modullerı kullanıssız ben eskı aracıma taktırmıstım ama hıc memnun kalmadım

3. semih_hk

semih_hk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1

çoğu zaman camı kaldırmayı unutuyoruz.. açık kalıyor yada ben unutuyorum.. çocuklar arkaya oturduğunda açık bırakıyor.. madem ki camlar otomatik neden kumandadan kapatma özelliği de olmasın?..https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif
    cam kaldırma modullerı neden kullanıssız?.. yaşadığınız bir sorun mu vardı?.. markası neydi?..
    montajı ben yapmak istiyorum.. daha önce bunu yapan birisi bilgilendirme yaparsa memnun olurum..

4. bilisim

bilisim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Sensörler filan var zor iş sanırım elektrik tesisatına mudahele ediyorsun.Bilen varsa güzel paylaşım olur aslın da

5. semih_hk

semih_hk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    sanırım bu işe el atan yok?..https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif zor iş galiba...https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley6.gif

6. khan45

khan45 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar benim 2006 getz'e 4 cam modülü taktırdım 4 yıldan bu yana kullanıyorum hiç bir problemle karşılaşmadım maşallah diyeyim.

7. U.F.U.K

U.F.U.K Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    127
    Ad Soyad:
    ufuk gunaydin
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    arkadaslar cam kaldirma modulunu bende senedir kullaniyorum neredeyse hic sorunla karsilasmadim, baglarken sol on kapiya baglandi camlarin kontrolu orada oldugu icin diger kapilara hat cekmeye gerek kalmadi zaten gerekte yoktu iste resimler... kendi aracimdan
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

calisma prensibi ise alarm ile camlari sirasi ile kaldiriyor....

8. micheal

micheal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    27
    Ad Soyad:
    Yüksel Alkan
    Getzimde 6 aydır kullanıyorum çok yararlı birşey.Camları teker teker kapatıyor çok faydalı. Eniştem Matrix inin camını aralık unutmuş yağmur suları girmiş çok üzülmüştü. Kesinlikle tavsiye ediyorum https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif

9. b0r4cks

b0r4cks Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    fiyatı nekadar acaba?

10. emre027

emre027 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaşım ben bunu R 19 da kullandım daha önceki aracımda , alarm a ek ücret odeyerek yaptırmıştım ancak 2 ayda iki ön motor da bozuldu.

Servis ise bu sistemlerin zaman ayarlı olarak çalıştığı (yani her cam için belli bir sure o motora akım göderdiği ki bu sürede bir camı tam acık pozisyondan tam kapalı pozisyına geçen süre oluyor ancak cam hafif acıksa cam kapansa da yada kapalı olsa da elektik o ayarlı süre de halen devam etmekteymiş.)motorlar da elektrik in aşırı yüklenmesine yol açtığını (camlar kapanmasını rağmen bir muddet daha kapatmaya çalıştığndan ) ve motorları tahrip ettiğin söyledi ve 2 ay da bu sistemi söktük ve sorun tekrarlamadı.

Bu işin bir boyutu birde bu sistemi adapte etmek için cam kaldırmanın elektrik besleme tesisatı ile oynadılar ve ilk takıldığında sigortalar attı, elektrik sistemine mudaheleyi cok sevmiyorum bundandolayı.

Ben onun için tavsiye etmem , onun yerine alışkanlık olarak arabayı kitlediğinde arabanın etrafında bir tur atmak daha mantıklı geliyor bu daha garanti sonucta buda elektronik bir sistem sigorta atar veya başka arıza yapar sen kapanacak zaten diye gidersin ama acık kalır camlar ...

Ama olumlu yazılar yazan arkadaşlarda var tabii....

Düzenleyen : emre027

11. kepuze

kepuze Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    güzel bir soruhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley17.gif yok mu cevap veren

12. micheal

micheal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    27
    Ad Soyad:
    Yüksel Alkan
    <div style="-: initial; -attachment: initial; -origin: initial; -clip: initial; : rgb(255, 255, 255); margin-left: 0px; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; color: rgb(0, 0, 0); font-weight: normal; font-size: 12px; ">2 cam kaldırma modülü 50 liraydı sahibinden.com da. 4 lüsünü bilmiyorum

13. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    4 Lü Cam Modülünün Sıfırı 25 Lira... 20 Liraya Bile Vardı..

14. micheal

micheal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    27
    Ad Soyad:
    Yüksel Alkan
    Sahibindende kazıklı satıyorlar o zaman :D vallahi bilmiyorum benim arabada var şiddetle tavsiye ederim ama fiyatı hakkında birşey diyemem Ersin

15. b0r4cks

b0r4cks Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar konuyla ilgili kısa bir araştırma yaptıktan sonra hepsiburada 30liraya buldum 4tanesini fakat yorumlara baktıgımda pek de içaçıcı değildi. herkes 4camın sırayla ayrı ayrı kapandıgını söylüyor. yani hepsi aynı anda kapanmıyormus,biri kapandıktan sonra digeri kapanıyormus, ancak hepsini aynı anda kapatan modellerde warmıs bene bunlar daha kullanışlı, taktırmayı düşünen arkadaşlara minik bi ayrıntı olsun ;)

16. micheal

micheal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    27
    Ad Soyad:
    Yüksel Alkan
    Birazda kalitesine işçiliğine bağlı.Dediğim gibi ben çok memnunum cam kapandımı kapanmadımı derdi yok. 2 Yıl garantili zaten sıkıntı çıkacağını sanmıyorum Fiyatıda gayet uygunmuş kaçırmayın derim. Ayrıca kapıyı dıttt diye kilitlediğinizde camların kapanma havasıda bir farklı oluyorhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley16.gif

17. inanpolat

inanpolat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    inan polat
    Yaşadığınız Şehir:
    62-TUNCELİ
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
  18. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    o kumanda paneli tırnaklıdır ve tutma yerinin içinde 1 adet de vidası mevcut. vidayı çıkardıktan sonra tırnaklarından kurtarırsanız çıkar.

19. osgerdem

osgerdem Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    benim aracımda var 4+2 4 cam + sunroof için 45+20 tl gayette memnunum işçiliğe para vermedim arkadaşım oto elektrikçisi ama normale 30 35 lira bişeydir

20. tahsins

tahsins Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar bende bundan taktırmak istiyorum fakat, benim elektrikçi arkadaş "valla tahsin güzel diyon cam kaldırma falan ama kime taktıysam memnun kalmadı, ayrıca tesisatı da kesiyoruz, camların kalkma hızı falanyavaşlıyor ona göre" diyince kıllandım takdırmadım. bu modüllerin markası modelivar mıdır ? nedir bizim getz e en uygun marka. cyclone dan bir allah ın kulu memnun değil gördüğüm kadariyle.
    4 cam otomatik benim araçta. aynı zamanda cyclone uzaktan kumandalı merkezi kilitvar. cam kaldırma modülüneda çıkışı mevcut.
    kullananlardan memnun olan olmayandan yorum bekliyorum :)

Bu Sayfayı Paylaş