LPG KABLO

Geç Marş Alma Sorunu

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda Kağan3496 tarafından 24 Ağustos 2021 tarihinde açılan konu

1. Kağan3496

Kağan3496 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Kağan Durmuş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 CRDİ (2008-2014)
    Öncelikle herkese merhabalar kolay gelsin konu başlığından anlaşılacağı üzere Hyundai i20 2012 CRDi 1.4 makyajlı kasa aracımdan geç marş alma sorunu yaşıyorum şuan memleketteyim Giresun'da köyde çok nem oluyor motor kaputunu açınca motor ve diğer bütün aksamlar üzerine nemli su içinde kalıyor normalde İstanbul'da yaşıyorum ve böyle bir durumla daha önce karşılaşmadım konuyu buraya nasıl bağlayacağım diyorsanız geçen sene ekim ayında yine memleket dönüşü aynı sorunu daha etkili yaşadığım için ( geçen sene aracım 5-9 saniye arası marş alıyordu) elektrik elektronikci bir abimize aracı götürdüm ilk görüşte kömürler bitik olduğunu söyledi ve marş dinamosunu sökünce kömürlerde hiç bir sıkıntı olmadığını ve marş dinamosunun su alarak çürüdüğünü söyledi motorumda ufak yağ kaçağı var ondan olabilir mi diye sordum bu yağ kaçağı hiç bir şey sen yağ kaçağı görmemişsin eksiltme bile yapmaz bu boşuna bloğunu açtırma dedi onla bir alakası yoktur dedi aracın altında muhafaza olmadığını gördü yüksek su birikintisinden sürekli geçiyorsan alttan su almıs olabilir dedi fakat ben bana mantıksız geldi çünkü şarj dinamosu marş dinamosundan daha aşağıda ve o çalışır vaziyette velhasıl kelam aracımın mars dinamosu geçen ekim ayında değişti aracımı 2-3 gün kullanmayinca ilk çalıştırmada 3 saniye marş alıyor normalde ilk marşta yiyordu bunun sebebi nemden olabilir mi marş dinamosu bu nemde yine çürüyor olabilir mi yoksa havadan dolayı enjeksiyon ve pompa sisteminde mi bir sıkıntı olabilir ben bu Karadeniz'in hikmetini hala çözemedim bu coğrafyada aktif olarak yaşayan birileri yada konuya vakıf birileri varsa beni aydınlatsın her sene marş dinamosumu degistiricem ben ? ://

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    marş dönüyor mu? yoksa anahtarı çevirince takılıyor mu? marş dönüyorsa marş motorunda arıza aramak çok yanlış.

Kağan3496 bunu beğendi.
  3. Kağan3496

Kağan3496 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Kağan Durmuş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Marş dönüyor dönmede sıkıntı yok günün ilk çalıştırmasında 3 saniye sürüyor asıl korkum saniyenin ilerlemesi dediğim gibi geçen sene değiştirdim marş dinamosunu sonraki bütün çalıştırmalarda saniyesinde alıyor

4. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    marş dönüyorsa marş motoruna bakılmaz ki, dizel olduğu için yakıt beslemesinde problem olabilir, bence işini bilen dizelci bir ustaya gidin,

Kağan3496 bunu beğendi.
  5. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    mazot hava yapıyor. orjinal bosch mazot filtresi kullanın.

Kağan3496 bunu beğendi.
  6. Kağan3496

Kağan3496 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Kağan Durmuş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Şuan ki filtre filtron daha önce ki mann di sizin tavsiye ettiğiniz bosh yakıt filtresini kullanacağım sorun çözülürse yine burada paylaşacağım teşekkürler :)

7. Kağan3496

Kağan3496 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Kağan Durmuş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Dizelciye yaklaşık 2 ay önce enjektörleri falan gösterdim sıkıntı olmadığını püskürtmede bir sorun olmadığını söyledi yakıt filtresini değiştireceğim hava yaptığını söyledi başka biri teşekkür ederim yardımınız için :)

8. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz

Bu Sayfayı Paylaş