LPG KABLO

Gdi Motor Için Lpg Kiti Tercihi

'İ30 Forum - Club (GD; 2012–2017)' forumunda kamusal42 tarafından 26 Mayıs 2022 tarihinde açılan konu

1. kamusal42

kamusal42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Gökhan KIRBIYIK
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Herkese selamlar saygılar 2012 Model i30 GDI elite aracım var 66.000 Km'de malum benzin fiyatları nedeniyle aracıma LPG taktırmak istiyorum.. LPG'li kullanan veya yakın zamanda montajını yaptıran dostlar varsa fikirlerinizi öğrenmek isterim. LPG konusunda candan mühendislikle görüştüm Konya'dan Ademler otogaz'a gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz dediler bir çok LPG montajı yapan yerle görüştüm candan mühendisliğin önerdiği ademler otogaz GDI motora sadece prins marka LPG montajı yapıyor Konya'da birkaç yetkili LPG firmasından aldığım fiyatlar şu şekilde
    Prins montaj 17.500 TL / Yakıt tasarrufu %40 / %95 LPG %5 benzin tüketimi
    Lovato montaj 9.500 TL / Yakıt tasarrufu %35-%40 / %95 LPG %5 benzin tüketimi
    Zavoli montaj 15.000 TL / Yakıt tasarrufu %35 / %92-%95 LPG %5-%8 benzin tüketimi
    Landirenzo montaj 13.750 TL / Yakıt tasarrufu %40 / %95 LPG %5 benzin tüketimi
    Atiker montaj 7.500 TL / Yakıt tasarrufu %20-%25 / %85 LPG %15 benzin tüketimi
    Cangas montaj 11.000 TL / Yakıt tasarrufu %40 / %95-%98 LPG %2-%5 benzin tüketimi
    Aldığım fiyatlar bu şekilde.. LPG konusunda biraz kararsızım çünkü inanılmaz rakamlar veriliyor. Fiyat performans olarak en uygun lovato görünüyor. Cangas'ı ilk defa gittiğim serviste duydum oradaki esnaf arkadaş çok fazla övdü ancak bilemedim.

Coolwhisper bunu beğendi.
  2. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,994
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    En mantıklı lovato gibi duruyor. Cangası boşver bence övdüklerine bakma daha önce de bu kitle ilgili forumda sıkıntı yaşayan birini hatırlıyorum sanırım aracı tucsondu

rifatt80, Coolwhisper ve kamusal42 bunu beğendi.
  3. kamusal42

kamusal42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Gökhan KIRBIYIK
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Teşekkürler bende eğer kullananlar varsa memnunlarsa lovato taktırmayı düşünüyorum. Prins inanılmaz pahalı cangas'ı öneren firmanın sahibi kendisi passat cc araç kullanıyor kendi arabasında cangas kullanıyormuş oradada gösterdi kaputu açıp öve öve bitiremedi ama internette ufak bi araştırma yaptım hiç memnun olan yok.

rifatt80 ve Coolwhisper bunu beğendi.
  4. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    maalesef lpg sistemlerinin çoğu uzun vadede eskime kaynaklı olarak arıza yapıyor. araca uzun süre binmeyi düşünüyorsanız alabileceğiniz en iyi markayı alın.

lpg komponentleri, aracın orjinal komponentlerine göre daha çabuk bozuluyor.

mesela soğutma suyu hortumu, hyundailerde aracın orjinal hortumları ve kelepçeleri en az 200 bin kmye kadar arıza yapmadan çalışır. ama lpg için takılan su hortumları 50-60 binde arıza yapmaya başlar. çünkü atiker gibi markalar metrelik hortumdan keserek araca takılır. bu hortumun kalitesi düşüktür.

oskanush, Coolwhisper ve kamusal42 bunu beğendi.
  5. kamusal42

kamusal42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Gökhan KIRBIYIK
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Atikeri asla taktırmam zaten. Ki tasarruf açısından da bakıldığında bi getirisi yok malesef Atikfast DI kit takıyorlar yetkili servisi bile abi maksimum %20 tasarruf sağlar hatta belki onu bile sağlamaz diyor. Kalite açısından en mantıklısı hollanda firması olan ve genelde alman ürünleri/parçaları kullanan Prins görünüyor oda en pahalısı şu anda yaklaşık 18.000 TL'ye mal oluyor

Coolwhisper bunu beğendi.
  6. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Esnaf sonuçta hangi marka daha çok para bırakacaksa onu över onu satmak ister. Gönül isterdi prins takalım ama fiyatlar çok fazla. Lovato güzel marka kullananlar memnun.
    Benim Era da brc takılı aracı sıfır aldığımızda yetkili servisin anlaştığı biryerde takılmıştı. Tesisat ve KİT çok güzel montajlanmış. Bikaç ustaya sordum hepsi iyi yapılmış dedi. Benim tavsiyem yetkili servis ile görüşüp onların aracılığıyla gidip taktırırsanız daha düzgün bir iş çıkar diye düşünüyorum. Şahıs olarak gidip taktırdığınızda “zaten bidaha gelmez” moduna iş yapılabilir Buda biraz özensiz montaj yapmalarına neden olur diye düşünerek bu fikri sunuyorum size. İşini her şartta iyi yapan ustalarımızda var tabiki ama arayıp bulmak lazım. Arada ekstra ücret ister mi servis sizden onu bilmiyorum ama.

kamusal42 bunu beğendi.
  7. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    f/p olarak lovato'dan memnun kalırsınız. sorularınızı @Lovato cevaplayabilir.

kamusal42 bunu beğendi.
  8. kamusal42

kamusal42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Gökhan KIRBIYIK
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Teşekkürler brc içinde birkaç yerle konuştum parça tedariği konusunda sıkıntı yaşadıklarını söylediler o nedenle Konya'da şu anda brc montajı yapan biryer yok. Bende bütçem nedeniyle iyi bir ustaya Lovato taktırmaya mantıklı bakıyorum

9. kamusal42

kamusal42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Gökhan KIRBIYIK
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Teşekkür ederim

MSC bunu beğendi.
  10. 45R3928

45R3928 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    353
    Ad Soyad:
    Muhammed Çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Lovato senelerdir. Fiyat/performans da 1. Sayılır.her ürün tipinde belirli bi r kaliteyi koruyarak. Brc prins ve landirenzodan bir tık aşağıya fiyatı konumlandırma biliyor. Buda kaliteli ithal ürün araya müşteriyi direk cezbediyor. Prins sistemi direk enjeksiyon lara en uyumlu ürün. Ama Lovato exr kitini takıp sorum yaşayanda duymadım. Ki gayet de bol montaj yapılıyor. Parça enjektör regülatör yazılım kalitesi gayet üst segment ürün memnun kalacağınızı düşünüyorum. İyi işcilik iyi montaj düzgün ayar ile

kamusal42 bunu beğendi.
  11. kamusal42

kamusal42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Gökhan KIRBIYIK
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Teşekkür ederim ilginiz için. Bende lovato düşünüyorum prins bütçemi oldukça zorlayacak gibi..

12. üstün küçük

üstün küçük Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    159
    Ad Soyad:
    üstün küçük
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    eski aracımda 100 binde kendim atiker taktırdım.
    aracı 220 binde sattım.
    lpg kaynaklı 1 defa evet 1 defa bile problem yaşamadım. rutin lpg filtre değişimi haricinde ekstra 5 lira para vermedim. hatta ilk zamanlarda filtreleri 10 binde bir değiştirirken sonraları saldım 20 binde bir değiştirmeye başladım. ona rağmen lpg'ci abi filtren tertemizmiş diyordu. yakıta da dikkat etmedim. her zaman en ucuz neresiyse oradan aldım.
    tek fark normal ayarları 45 derece geçerken ben kışın 60 yazın 90 derecede geçecek şekilde ayarları sürekli revize ettirdim.

taktırdığım yer: maslak çevre otogaz.

şimdiki aracımda da sanırım 7-8 yıldır landirenzo var. bunda da herhangi bir sıkıntı görmüyorum şimdilik. aracı 122 binde aldım şu an 134 binde

Asel Kaan Efe ve kamusal42 bunu beğendi.
  13. kamusal42

kamusal42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Gökhan KIRBIYIK
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Teşekkürler. Yukarıdada belirttiğim gibi atiker'in tasarruf noktasında diğerlerine oranla bi getirisi olmuyor o nedenle sanırım landirenzo veya lovato taktırcam

14. comanchee

comanchee Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    162
    Ad Soyad:
    Engin Pişkin
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Fiat
    Sattığım 2015 model 1,2 MPI aracımda direk enjeksiyon Vialle Liquid SI taktırmıştım 950 eurdu 2015te ama en memnun kaldığım kitti.LPG zaten ucuz birde sıvı LPG yi nerdeyse 1/1 benzinle aynı kullanıyordu. Harika bir sistemdi. Aracı 4000km benzinde kullandım rodaj benzinde olsun gömlek ve pistonlarda vernikleşme olsun diye.Akabinde bu kiti taktırdım LPG ile 100.000KM kullandım tık demedi.

45R3928, kamusal42 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  15. rifatt80

rifatt80 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Serdar ozkan
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Lions un bahsettigi kisi benim.bu cangas beni arabadan soguttu hala uzerinde duruyor binmiyirum arabaya .yakinda sokturup lavato taktiracagim.

16. rifatt80

rifatt80 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Serdar ozkan
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Hala sorun yasamaya devam ediyorum.maalesef

Bu Sayfayı Paylaş