10 Kasım LPG KABLO

Gaz Problemi

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda diyarkazel tarafından 30 Ağustos 2020 tarihinde açılan konu

1. diyarkazel

diyarkazel Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Süleyman Diyar KAZEL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Herkese selamlar,

Aranıza yeni katılmaktayım. Dün bir sorun ile karşılaştım sorunu tespit edemedim. kısaca anlatayım.

Aracım 1.5 3 silindir 173 binde 2005 model hyundai accent. Bozüyükten istanbula gelirken arızayla karşılaşmadan önce teybin ısındığını farkettim. Aracı çok kasmadan 2 mola verdikten sonra hereke yokuşuna geldim. 4. Viteste 80 km hız ile 2.5 devirde gidiyordum birden araçta gaz sorunu olduğunu farkettim gaza basıyorun araç gitmiyo yokuşu kendi hızıyla zor bela çıktı araç, hemen sağa çektim yani gaza basıyorum boş ne devir yükseliyor ne de gaz yiyor. Allahtan yokuşu hızı azalarak çıktı da yokuşta kalmadık. Neyse stop edip biraz bekledim tekrar çalıştırdım hareket ettim 500 metre gittim ya gitmedim aynı sorun tekrarladı. Tekrar otobanda sağa çektim stop ettim yağ su kontrolü yaptım sorun yok gibiydi aşağı eğildiğimde ıslaklık gördüm aracı geri alıp ıslaklığa baktım yağ aktığını farkettim. Tamirci yanaştı ve sorunun yukarda solda bir hortum tarzı bişeyden kaynaklı olduğunu söyledi onu iptal ediyorum dedi istanbulda değişim yaparsın dedi. Araç gider dedi. Aracı çalıştırdım evet araç gitmeye başladı ama bu seferde çok fena çekiçten düşmeye başladı. Dururken stop edecek duruma geliyor. Aracı kapının önüne zar zor o halde getirdim. Sizce sorun nedir yardımcı olabilir misiniz?

2. diyarkazel

diyarkazel Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Süleyman Diyar KAZEL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Merhabalar, sorunum mazot pompasından olduğu söylendi. Değişim yapıldı. Dün köprü de tekrar yolda kaldım , sorunun neyden kaynaklı olduğunu bir türlü çözemedim. Sanırım sorunu bulana kadar baya bir para harcayacağım gibime geliyor.

3. D@rk34

D@rk34 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,254
    Ad Soyad:
    Tansu Tansu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yağ normalse mazot olabilir Aracı karşınıza aldığınızda motorun sağ tarafında ıslaklık varsa mazot pompası olabilir bunlarda oluyor pompadan kaçırma yapıyor araba 2500 deviri geçmiyorsa hava akışmetre olabilir tamirci ne borusunu iptal etti bilmiyorum üstte solda büyük Demir boru intercooler bağlantısı teyp ısınır benim de teyp ısınıyordu ama teyp kendi ısınıyordu yani sürekli çalıştığı için
    Ekleme yapayım hava akışmetre bozulduğu zaman gaz pedalı belli bir yere kadar hissettiriyor ondan sonra köklesen de boş pedal gibi hiçbir tepki vermiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş