10 Kasım LPG KABLO

Fren

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda Burakkoss tarafından 19 Kasım 2020 tarihinde açılan konu

1. Burakkoss

Burakkoss Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Burak KÖSE
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Merhabalar herkeze hayırlı akşamlar . 2014 model otomatik elit model i30 aracım var. Sorunum şöyle;
    Aracımın arka sağ balatası bitti bende ustaya getirdim usta sağ tarafın komple bitip diski yediğini söyledi arka sol tara ise orta seviyede oldugunu söyledi bu durumda bir sıkıntı oldugunu düşündü aracın arka iki disk ve balatasını sıfır aldık değiştirdik. Aracı servisten aldım eve gitti. Sonraki gün aracımla bir yere gidiyordum aracı calıştırdıktan 10 dk snra sağ arka dan frene bastıgımda aynı şu şekilde tık tık tık ses geldi. Aracımı cektim kenera işlerimi hallettm geldim aracı 5 dk frenlerini denedim ani fren yaptm vs vs ses yoktu tam eve gidiyordum fren yaptım yine tık tık tık vurdu . Şöyle söyliyim ses seri sekilde değil sanki tekerden birsey yolda teker dondukce camurluga vuruyormuş gibi . Ustaya getirdim usta tekrar her yerini inceledi el freni pompası dediği bir şey tam çalışmadıgını diskinde o yuzden sadece sağ arka tarafı hemen bittiğini söyledi sizce sorun nedir daha önce yaşayan oldumu böyle bir sorun

Bu Sayfayı Paylaş