10 Kasım LPG KABLO

Focus Mk1 2001 Yardım

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda ahmetakif34 tarafından 22 Ekim 2020 tarihinde açılan konu

1. ahmetakif34

ahmetakif34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    444
    Ad Soyad:
    seyfullah
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Selamun aleykum arkadaşlar;
    Hanımın focus 1 hb otomatik 2001 aracı son günlerde geç marş alıyordu. (1 ay önce hiç çalışmıyordu benzin pompası komple değişti şamandırayla ve filtreyle birlikte). İnternette araştırmalarım sonucu lpg regülatör diyafram yırtık olabileceğini düşündüm. Gaz kaçırdığı için yanma odasında benzinle birlikte boğulmaya ve geç çalışmaya sebep oluyormuş. Dün lpg ciye götürdüm araçta akl sıralı sistem mevcut. 2017 de takılmış 12000 km önce. Regülatörün üzerinden manifolda gelen hortumu çıkardı köpük sürdü baloncuk oluştu. regülatör gidip dedi. Bilgisayara bağladı enjektörrün 2.si de bozuk dedi. Fazla gaz gönderdiği için sübap yakabilir benzinde kullan aracı dedi. Aracı benzine aldım ordan ayrıldım. Özel ford servisindeki usta da geç çalışmayla ilgili benzin basıncını ölçmemiz lazım dedi. Hastane randevum olduğu için ayrıldım sonra getirmek üzere. Eve dönerken benzinde motor lambası da yandı. Akşam lpg tankındaki vanayı kapattım sabah yine geç aldı marş. Yokuş çıkarken benzinde arabada yığılma ve gaz yememe oldu. Bozuk enjektörden dolayı sübap zarar görmüş olabilir mi? Arabayı hanım kullandığı için 2 kat sıkıntıdayım. Vaktim olmadığı için tekrar sanayiye de götüremedim bugün şimdilik kapıda yatıyor.

Bu Sayfayı Paylaş