LPG KABLO

Excel'im ve sorularım

'Excel Forum - Club' forumunda muebbet tarafından 9 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

1. muebbet

muebbet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Çağrı Sivrikaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Merhabalar; geçen cuma ilk alın teri arabamı excel'imi aldım.. ufak tefek pas sorunları vardı tavan fitil ve kapı altları fitil bölgelerinde buraları kendimce önledim altında neyseki paslanma yok..fakat bunu bir ustaya yaptırsam (daha profesyonel olarak) tahmini ne kadar masraf çıkar en fazla pas soför kapısının üst tarafındaydı sac dökülmüş gibiydi neyseki hallettim ama dediğim gibi profesyonel bir iş kaça mal olur.. Araç hakkında en gin bilgilere ihtiyacuım vardır ;) Ayrıca ön takımda nelere dikkat etmem gerekli excel'e özel ?
    ve bununla birlikte ön takım masrafı en fazla kaça mal olabilir bu sorularımın afaki olduğunu ve tahminleme olacağını biliyorum şimdiden teşekkürler..

2. muebbet

muebbet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Çağrı Sivrikaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    güncel...

3. furcanoco

furcanoco Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    mehmet furkan
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    çürüme durumu aşırıysa yani saçta delik oluşacak kadar kaportacı saç kaynak ederek delikleri kapayacak yada polyesterle halledecek ama saçsıkıntı yoksa çürük bölgenin boyasını kazıyıp sonra taşlayacak ve boyacıya yollayacak boyacı macununu atıp boya sıkacak üstüne kopartacı bu iş sonunda 50 tl gibi bi para alacak buyuk ihtimal tabi yaptıgı işe göre değişir boyacı da boyadığı yere göre parasını alır boyanacak yerler görünmeyecek yerlerdeyse yama boya yapar ama görünecek yerlerdeyse ve arabanın rengi metalik bi renkse yama boya yapamaz parçayı komple boyamak zorunda kalır

4. muebbet

muebbet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Çağrı Sivrikaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    teşekkürler diğer sorum ise kalkışta kavrama noktasında tuttuğumda titreme var, 1.vitesten 2 ye attığımda tak dite bi ses gelmekte ve boşa alıp hemen 1 e taktığımda dişli sesi gelmekte bu ses bazen 3 'e atarkende oluyor baskıda bi sorun yok araç el freni çekik iken kalkmaya çalışıyor patiye kalıyor.. Ya debriyaja tam basamıyorum yada şanzuman biraz hırpalanmış hangisidir acaba tşk şimiden

5. voltura123

voltura123 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Volkan Boyacı
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    baskı balata

6. canhakan

canhakan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    485
    Ad Soyad:
    Can Hakan TEMİZ
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Hayırlı olsun güle güle kullanın. Ön takımın yanısıra amortisörler ve arka teker bikyalarınada baktırın imkanınız varsa. Excelde bunlarda başka yüksek kmlerde sekman kırılması olabiliyor tabi aacınnkullanımına bağlı. Çürük bulmanız oldukça zor .)
    Resimleri varmı ?

Yanma odasından gönderildi.

7. muebbet

muebbet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Çağrı Sivrikaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    dün aracı ustama gösterdim aks körüğü'nü değiştirmek istersen değiş ama gider dedi aynı şeyleri sağ ve ön motor kuakları içinde söyledi bunun dışında araç bakımdan geçmiş dedi sabah çalıştırdığımda şanzumanın ordanmı bilemiyorum bir tokurtu gelmekte kesik kesik ve aralıklı bunuda kaydettim fakat çmözemedim henüz.. baskı balatanın belirtileri olur bana baskı balata gibi gelmedi açıkçası araç gaz verdiğimde ivmeleniyor elfreninde çabalıyor gibi.. çürüklerde tavanın solunda ve kapı girişlerinin ayak yerlerinde var sanırım su giderleri duyu atamamış ve birikme oluşmuş ama hallettim zımpara astar ve boya ile fitilleri söküp temizledim çamurunu vs

8. canhakan

canhakan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    485
    Ad Soyad:
    Can Hakan TEMİZ
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Bende ls kullandım 2007 yılından 09 a kadar çok memnundum. Kapı kolları çıtalar gövde rengi ydi. Tamponlar siyah çok oturaklı duruyor. Ls de olsa çok konforlu direksiyonu yumuşak araçtır.
    Şanzımanı da çözersiniz inşallah.

Yanma odasından gönderildi.

9. muebbet

muebbet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Çağrı Sivrikaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    tşk ederim zevkli ve bir o kadar konforlu bi araçmış memnunum açıkçası

Bu Sayfayı Paylaş