LPG KABLO

Eskişehir Hyundai Özel-yetkili Servis Sikintisi! Öneri Lütfen?

'İç Anadolu Bölgesi' forumunda gurkan2627 tarafından 16 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

1. gurkan2627

gurkan2627 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    GÖKHAN YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Arkadaşlar deneyimlerinize ihtiyacım var.Yaşadığım basit bir olayı anlatacağım. Eskişehir'de maalesef usta sıkıntısı var.Ustayım diyen dükkan açmış.Aracımın 10.000 km bakımı için sözde hyundai özel servisine gittim.Aracı yeni aldığım için her ihtimale karşı bujileride değiştirttim. En ufak sıkıntısı olmayan aracım düşük devirlerde teklemeye geç toparlamaya başladı.Bakımı yaptırdığım yere tekrar gittim usta denilen şahıs direk cihaza bağlayıp sıkıntı yok lpg ayarına baktır dedi. Lpg sistemiyle uğraşan usta; sorun ateşleme sisteminden bu sorun için cihaza bile bağlamaya gerek yok diye geri gönderdi.Tekrar gittim bakım yaptırılan yere kapının önünde arabalar var tabi ki usta denilen kişi suratıma bile bakmadan durumu anlattım başka gazcıya git o zaman cihaz sıkıntı olsa söylerdi diye çekip gitti.Ben yinede sakin bir şekilde başka ustaya danıştım LPG ayarına bir girdiler bu sefer araç hem tekleyip hemde çok yakmaya başladı. Sanayide dönüp duruyorum buji kablosundan,bobinden,motor sibop ayarından her ustadan farklı fikirler.Servise gideceğim hyundai servisi de yok.Son çare arabayı yeni aldığım adamı aradım durumu anlattım.Basıp Ankara'ya gittim.Sürekli bakımını yaptırdığı adama direk çektik.Nokta atışı bujileri söktü ikisi birden çatlak!!!!Champion marka bujilerin bu serisinde sıkıntı olabileceğini söyledi ve Bosch marka buji taktı.Takmasıyla beraber 40 tl!!!!Yağ filitresi uyduruk marka hemen bosch taktı.Oradan da BRC servisine bir ayar.Çok şükür en ufak bir sıkıntım kalmadı.Basit bir 10.000 bakımı için düştüğüm hallere bak hiç bir ustanın aklına gelmez mi bujiyi söküp kontrol etmek??Ustaların kapılarının önü araba suratına bile bakıp konuşan yok.Şimdi kara kara düşünüyorum araçta her sıkıntıda Ankara'ya mı gideceğiz. Motorcu dan ,Elektrikçisine kadar önerebileceğiniz usta varmı???

2. gurkan2627

gurkan2627 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    GÖKHAN YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Bir Abimiz den alıntıdır....
    ''Kardeşim merhabalar maalesef benzer sorunla bende karşılaştım.Bende de era 1.5 crdi ticari aracım var.Düz yolda giden araba rampa yukarı çekmeme sorunu başladı.Özel servise gittiğimde egzoz boşaltıp, bir kaç parçayı yıkayıp taktılar.Ama sorun hüsran.Aracı teksan da bir ustayla konuştum.Aracın zincirinin rampada yüke binerek atlama yaptığını bu yüzden rampada 1. vitese kadar düştüğümü söyledi.Bıraktım uç gunde cıkar dedi .Aracım ticari beni o kadar bekletme dememe rağmen Uc gunde surekli telefonda oldu olacak derken.ucüncü gunun sonunda arabama hiç dokunulmadığını gördüm.Kavga kıyamet Zincir takıldı.Araçta yine aynı sorun.Enjektörü temizledi taktı bu seferde rampada çekmeyen araç düz yolda da duman atmaya başladı.Utanmadan 3.000 tl para istedi.Arabamı çok eski ustalardan dükkanını kapatıp emekli olmuş dizel motorlarda uzman bir abime rica minnet sanayiye davet ettim. Sağolsun geldi arkadaşının dükkanına çektik motorun sağına soluna baktı turboyu dinledi.Sorun turbodan dedi. Turboyu ölçtü egr valfini söktü 1 lt benzinde yıkadı taktı.Arabanın çekişi çok şükür düzeldi .Duman atma problemi içinde enjektörleri tekrar söktü ki ne görsün pul düşmüş yuvalarına,oturamayınca da altlarına pul atmışlar.Her ihtimale karşılık temizlettik yerine oturtarak taktı.4 aydır tık demedi aracım. Ben yıllardır bu işin içinde olmama rağmen soyuldum.1 hafta yatan aracıma mı acısam boşuna giden 3.000 tl ye mi?Dikkat edin.Her ustaya güvenmeyin soyulmayın!!!

3. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Kime gittiniz ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. gurkan2627

gurkan2627 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    GÖKHAN YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Ben Tolga özel servis diye bir yere gittim.Mesaj atan abi'nin nereye gittiğini bilmiyorum??

5. gurkan2627

gurkan2627 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    GÖKHAN YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Alıntı yaptığım abi aynı zamanda sürekli güvenerek taksisine bindiğim Hakan Abim. Ondan yaşadıklarını yazmasını rica ettim sağolsun yazıp gönderdi.Bende direk sizlerle paylaştım...

6. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Yaşadığınız yerde bosch oto servis var ise oraya gidin derim.Ayrıca periyodik bakımı siz bile yapabilirsiniz. Çok basit youtube oil change yazın izleyin

7. gurkan2627

gurkan2627 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    GÖKHAN YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Umut bey; dogru soyluyorsunuz musait yer alet edavat olduğu sürece kendim yapmaya calisiyorum.Artik ustaya gitmeye korkar olduk.Amacim bulundugum ilde hakkiyla calisan dürüst ustalara ulaşabilmek.

8. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Bahsettiğiniz servis e yaklaşık 10-15 senedir gideriz. Hüsnü abiyi yakından tanıtım komple motor yapımından normal bakımlara turbo değişimine kadar pek çok işlem yaptırdık.

Hyundai araç satıp hyundai araç almamıza neden olan kişidir.

Her insan gibi hata yapmış olabilir fakat işinin arkasında durur.

Brc servisine gelince bana kendileri bir brc kit kadar masraf ettirdiler zamanında.

9. gurkan2627

gurkan2627 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    GÖKHAN YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Murat Bey, benim derdim burada kimseye çamur atmak karalamak değil. Evet katılıyorum size insandır hata yapabilir. Ama işinin arkasında durma konusunda katılmıyorum size.Çünkü işinin arkasında duran usta oradan oraya müşterisini göndermez.Nedir derdi oturur, dener,gezer gelir görür.Çözer sorunu helallik alır gönderir. Sorunun devam etmesine rağmen çözmek için başka usta aramak zorunda bıraktırmaz. Ben çevreme kesinlikle tavsiye etmem. Mutlaka memnun olanlar da vardır elbet.
    HYUNDAİ aracı almadan önce yaşadığım olayı anlatayım.Yaklaşık bu arabayı almadan önce 10 senedir toyota marka araca bindim ne ustam nede parça konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadım.Ustam Gönderir al gel der sonra beğenmediği kalitesiz parçayı takmam bunu diyerek geri göndertirdi. Hiç bir zaman keşke değiştirmeseydim demedim hep dua ettim halada ederim. Ama maalesef kendisi emekli oldu.Bizde modellemek için değiştirdik sözde.Bana böyle işini bilen usta lazım

Bir tescilli onaylı tavsiyem sanayiye gidecek arkadaşlara, mutlaka takılacak parçaları gidin kendiniz sorarak bilerek alın,eğer usta kendi takıyorsa iki kere sorgulayın,yok kesinlikle orijinal bu diyorsa da üç kere.Sökülen değişen parçayı orada bırakmayın,atılacaksa da siz atın.Müşteri bilinçlenirse insanları kandırmak bu kadar kolay olmaz belki. Kimsenin canı yanmaz.

BRC konusunda da maalesef tek bir dükkanda idi yetki sanırım ikiye çıktı. Üçüncüsü de ufuk oto sadece honda marka araçlara bakıyor.Ama siz sanırım isim vermek istemiyorum ama eski brc sevisine gitmişsiniz.Ben bir kere muhatap oldum ama o yerden çok fazla memnun olan da duyamadım. Galerisi olan bir abimden biliyorum brc dahil tüm lpg ile çalışan aracını Atiker marka gaza bakan bir ustaya götürür. Kendisi de brc bayisine güvenmediğini defalarca söylemişti.Eğer aracınızda son nesil gaz sistemi (olanlara güncelleme getirildi yetkili bayi dışında kimse bakamıyor) yoksa garantisi de devam etmiyorsa yetkili servis dışına baktırabiliyorsunuz.

10. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Yaşananlardan dolayı üzüldüm sizin adınıza. Geçmiş olsun inşallah bundan sonra sıkıntısız binersiniz aracınıza.

Brc kısmına gelince eskişehirde malesef bir tekel var bu konuda ayrıca bahsettiğiniz gibi dışarıdan müdahale şansı yok. Üstelik bahsedildiği ve sanıldığı gibi kalite bir ürün de değil ama pahalı. Özellikle yedek parça fiyatları "0" kit parasına geliyor. Ben elantra zamanında enjektör şamandıra bilmem ne derken bir kit parasından fazla para verdim.

Firma emre otogaz. Zaten bahsettiğim dönemde ufuk ve onlar vardı ufuk bahsettiğiniz gibi honda harici bakmıyor

11. gurkan2627

gurkan2627 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    GÖKHAN YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Teşekkür ederim Murta Bey. BRC Eski kitlere ben Eskişehir'de Oto Emre dışında bakan bir kaç yer duydum.Ama yeni nesil son nesil kitlere güncelleme getirmişler yetkili bayi dışında bakan yok.Ama son zamanlarda hiç gitmediyseniz güncelleme yüklenmemiş olabilir. Birde yeni bir bayi eklenmiş dün merak ettim aradım MAKSIMUM OTOGAZ diye bir yer yetkili bayi olduklarını teyit ettii. Brc nin resmi sayfasında da görmüştüm. Lpg de sıkıntı olursa denemek için gideceğim.Buradan ilgi alakalarını yazarım. Bilgi paylaşıldıkça güzeldir:)

12. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    ben de fena halde usta sıkıntısı çekiyorum, tolga hyundai hakkında yaşadığım kötü tecrübeleri yazmak istemiyordum ama başkaları da sıkıntı çekmiş, belli ki kalite düşük.

eskişehirde atlas oto'ya gittim, hyundai-kia özel servisi. işçiliklerini beğenmedim, triger değişimi sırasında birkaç hata yaptılar. üstelik işin başında bana söylenen fiyatın 1.5 katını söylediler. bir daha oraya uğramadım.

ikinci olarak tolga hyundai özel servise gittim. ısrarla adamlara güvenmeme rağmen çok hata yaptılar:
    - yağ değişiminde filtre dahil 6,2 litre yağ alan santa fe'ye 7 litrelik bidonu boşalttılar. herhalde adamların bir bildiği vardır dedim. sonra yağ çubuğunun max çizgisinin 2 cm üstünde yağ çıkınca 2 hafta sonra tekrar gittim. usta birşey olmaz dedi. "sen birşey olmaz diyorsan sana güveniyorum" dedim. bunu diyince usta sorumluluğun kendi üstünde kaldığını görüp: "kanala çek de biraz boşaltalım yağı" dedi. yani kendisi de kabul etti ki yapılan hataydı. ilk sorduğumda birşey olmaz dedi. sonra hatayı düzelttirdi.

- yağ değişimini çırak yapmıştı. çırağın hatasıdır diye ben hala tolga servise güvenmeye devam ettim. ön takım, ön amortisörler değişimi için yine aynı yere gittim. usta arıza tespiti yaptırdı, parçaları sipariş ettim. parçalar gelince arabayı mesai çıkışı akşam teslim ettim. usta "yarın akşam aynı saatte alırsın" dedi. adama telefon numarası bıraktım. ramazan ayıydı. bilirsiniz hava çok sıcaktı. ertesi akşam mesai çıkışı 1 saatlik yoldan gelip dükkana girdim. benim ön tekeri söküp bırakmışlar. yani tamirat falan yapılmadan bırakılmış. bana söz vermelerine rağmen sözlerini tutmamışlar. üstelik benim bi dünya yoldan geleceğimi bilmelerine rağmen haber de vermediler. usta hiç özür falan dilemedi. "başka araca baktık, seninkisi yetişmedi" dedi. ertesi gün gittim aracı almaya, "ön takım yapıldıktan sonra rot-balansa girmesi lazım mı" dedim. "biz zaten yaptırdık" dedi. benden daha önce söylediği işçilik parası + rot balans parası aldı.

o gece uzun yola çıktım, 15 günlük, gördüm ki araca rot balans yapılmamış.

bir daha tolga hyundai'nin önünden bile geçmem. yağ değişimini bile beceremiyorlar. tavsiyem kesinlikle gitmeyin.

en son yağ değişmine "akpınar hyundai özel servise" gittim. kesinlikle tavsiye ederim, en azından bir deneyin. işçiliği çok iyi, temizliği de öyle. bilinmesi gereken herşeyi biliyor.

13. gurkan2627

gurkan2627 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    GÖKHAN YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Paylaşiminiz ve tavsiyeniz için teşekkürler.inanirim yapmislardir.Meslegim gereği insanlarin konusmasindan az buçuk tahmin ediyorum ama ufak is yapar herhalde desende yaniliyosun.yag buji degisimi yaptilar Ankaraya kadar gittim düzelttirmeye siz düşünün.Cevremde de hyundai araclarini götürüp memnun kalmayan çok fazla insan var ama polemik yaşamak istemediğim için yazmiyorum.
    Size sorum olacak Akpinar hyundai servisinde parçayi dişardan mi aliyoruz yoksa kendileri mi takiyorlar?Usta diye kendilerini tanitanlarin bir kismi disardan parca kabul etmiyor.Kendi takip dükkan masrafini çıkartacak...

Dürüst hakkini veren ESNAFligi bilen usta bulana kadar paylaşima devam :)

14. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

akpınar dediğim yer sadece 1 usta. varsa yanında çırakları vardır belki. ama zaten parça satmıyor. bütün parçaları zaten dışarıdan almak gerekiyor. yani gayet basit bir yer aslında.

ama el işçiliği yönünden beğendim.

hava filtresini takarken motor emme borusuna temiz bez tıkadı, filtre kabını komple söküp temizledi. sonra montaj yaptı.

yağ filtre kabında biraz kirli yağ kalmıştı, onu da vakum makinesiyle çektirdi. filtre takılan yeri gayet güzel temizledi.

eskişehir gerçekten hyundai konusunda şanssız. bakalım neler göreceğiz.

15. tufandeniz

tufandeniz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    120
    Ad Soyad:
    Ersin KARABULUT
    Yaşadığınız Şehir:
    45-MANİSA
    Araç Modeli:
    Honda
    Küçükçakır'ı denediniz mi?
    Triger,baskı balata değişimlerini oraya yaptırmıştım ve memnun kaldım.

Halil bunu beğendi.
  16. mismailt

mismailt Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    86
    Ad Soyad:
    M. İsmail T.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    arkadaşlar isterseniz kendi ustamı önereyim.fransız araçlardan iyi anlıyor ama diğer markalara da bakıyor tabi.FRANSIZ OTO Volkan usta.Gitmek isteyen olursa selamımı söyleyin.İsmail Hoca yönlendirdi deyin o anlar.Adres sanayideki postane kapısının karşı sokağı.

Halil bunu beğendi.
  17. gurkan2627

gurkan2627 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    GÖKHAN YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar tavsiyeniz için teşekkürler.Hyundai servisi Eskisehirde skntili bu yüzden önunde hyundai yazan gereksiz yerlere gitmek zorunda kaliyoruz. Paylaştikça güvenilir ustalari bulacagiz..Ama deneyeceğim yağ değisim zamani geldi

18. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Ben tolga hyundai servisinden memnun oldugumu belirtmiştim. Sanırım polemik olmasın diye yazmayalım kısmı burdan kaynaklanıyor.

Yaşadıklarınızı yazın ki bizde bilelim. Başımızın çaresine bakalım

19. gurkan2627

gurkan2627 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    GÖKHAN YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Yok,hayir pokemiklik kismi sizinle alakali değil.Şimdi o şahislar kabullenemiyorlar eleştiriyi.Foruma girip müsteri gibi sayip duruyorlar.Polemik kismi bu yoksa biz neyle karşilaştik ise onu yazdik.Amacimiz bir ,Bugün bize yapilan yarin size..

20. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Yarın size kısmı bu güne nasipmiş demekki. Yıllardır her işimizi yaptırdığımız ustama inceden inceden sitem içindeyim. Kendisinede birşey demedim ki gerek de yok. Şuan bir turbo değişim işim var intercoller, emme manifolt u ve egr temizliği yaptırıcam ayrıca yağ ve filtre değişimleride olacak. Bunun için güzel bir yer arayışındayım. Ve aklıma yatacak yer bulamazsam şehir dışında bu işlemleri yaptırıp arabayı bir sonraki bakım zamanı gelmeden satabilirim. Zaten yetkili servis olmaması canımı sıkıyordu şimdi kapı kapı usta aramak zor iş

Bu Sayfayı Paylaş