LPG KABLO

Era Dizel Yedek Su Deposu

'Teknik ve Faydalı Bilgiler' forumunda Ysfdmrtg tarafından 5 Mart 2021 tarihinde açılan konu

1. Ysfdmrtg

Ysfdmrtg Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Yusuf demir
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    İyi akşamlar dizel Era yedek su kabının tam görevi nedir.arac çalıştıktan sonra orad bir devir daim yapmaktadır. Yoksa tek görevi radyatorde şu eksilirse orada su almak mi.benim araçta yedek su kabında Max a kdar antifriz var belli bir yol gittikten sonra oradaki seviye daha da yukarıya çıkıyor ve kaptan dışarı da attığı oluyor. Aksam arabayı bırakıp sabah çalıştırmadan baktığımda o seviye aynı durutor normalde oraya bastığı suyu geri çekmesi gerekmez mi bunun normali nedir.arkdaslar.

2. fume

fume Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    667
    Ad Soyad:
    Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)

Kullanım kılavuzunda bu şekilde özetlenmiş. Yazdığınızı doğru anladıysam siz sıvıyı sürekli F-(Full) seviyesinde tutuyorsunuz. Doğrusu F ile L arasında olmasıdır. Ayrıca motor soğutma sıvı seviyesi, motor soğukken kontrol edilir. Diğer detayları da incelemek isterseniz aracınızın kullanma kılavuzunu buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Halil bunu beğendi.
  3. Ysfdmrtg

Ysfdmrtg Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Yusuf demir
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Teşekkür ederim evet ful de tutuyorum ama çalışıp yol gittikten sonra genlesip yedek su kabının ağzına kadar dolu oluyor şu benim demek istedigim motor soğuduktan sonra mesela aksan sekizde bırakıp sabah sekizde baktığımda tekrar benim ayarladigim seviyede olması gerekmez mi ama ben hep o genlesip te kabin ağzına kadar su dolu görüyorum bu normalmidir. Yoksa sabaha kdar benim ayarladigim seviyeye gelmesi gerekmez mi

4. suleymanozer

suleymanozer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    995
    Ad Soyad:
    Süleyman özer
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Evet aynı seviyede olması gerekir, radyatör den kontrol edin eksik yoksa max seviyesine kadar boşaltın.

5. Ysfdmrtg

Ysfdmrtg Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Yusuf demir
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hocam suyu radyatör kendi cekmedigi icin hep tekrar yedek su deposundaki antrfrsi radyatöre geri dolduruyorum bu normal değilse neden çekmez suyu kendi ne yapmam gerekir. Sorun ne olabilir.

6. Ysfdmrtg

Ysfdmrtg Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Yusuf demir
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Sabah radyatör kapağını açıp baktığımda orada hiç su gozukmuyor. Bende geri yedek su deposundaki fazlaligi oraya aktarıyorum ama kafama çok takılıyor sorun ne olabilir diye

7. suleymanozer

suleymanozer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    995
    Ad Soyad:
    Süleyman özer
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Suyu çekmemesi aradaki hortum tıkalı olabilir, bir tarafı söküp üfleyin, tıkalı ise anlaşılır, asıl sorun radyatörde neden su eksiliyor ona bakmak lazım, araç sıcakken kontrol edin, radyatör ve hortumlar.

Bu Sayfayı Paylaş