LPG KABLO

Elantra Vs Astra

'Tanışma' forumunda ozerozer tarafından 3 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

1. ozerozer

ozerozer Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    özer aktaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Arkadaşlar merhaba. Sitede yeni değilim daha önceden de takip ediyordum ama hyundai aracımı satınca ara vermiştim. Şifremi hatırlamadığım için yeni üyelik oluşturdum. Eski bir dizel era kullanıcıyım. Yeni aracım 110luk astra sedan dizel. Aracı değiştirmeyi düşünüyorum. Kafamdaki araç astra sedan dizel otomatik ve elantra dizel otomatik. 2018 model olacak muhtemelen bütçe o civarda. Sormak istediğim soru sizce elantra nasıl. Ben astranın yol tutuşu sağlamlık gibi şeylerinden çok memnunum. Ama malum avrupa araç ve parçaları pahalı. Triger zincir değişimi tamircide 6000 e çıkıyor. Normal yağ bakımları 700-800 tutuyor. Era ya göre daha hantal kalıyor. Ben era da gaza basınca araba çıldırıyordu. Elantrada style plus donanımı astradan daha iyi. Elite plus sunroofa param yetmiyor. Eğer yetseydi hiç sormadan elentrada karar kılardım. Sizin görüşleri kararımı etkiler. Özellikle yol tutuş, frenler ve bakım masrafları nasıl. şimdiden teşekkürler.

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,278
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    en hantal astra. 136hp tahminimce yalan.

3. hsmsrn

hsmsrn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    234
    Ad Soyad:
    Hasim Sirin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Gercek bir 136 hp'e binmek istiyorsaniz elantrayi tercih etmenizi öneririm.Beraberinde sorunsuzluk ve keyifli sürüsun yanı sira geniş ic hacminde sahibi olmus olursunuz.

umutd07 bunu beğendi.
  4. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,999
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Çekiş ve performans olarak elantra derim ancak iç malzeme kalitesi ve ses yalıtımı astra öndedir

5. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Astra j sedanın kasası, diğer c sedanlara göre 150kg kadar daha ağır, biraz hantal olmasının sebebi bu. İkiside dizel otomatik olacaksa eğer Astra tam otomatik şanzıman olmasından dolayı tercih ederdim.

Unicorn bunu beğendi.
  6. Adem Kahraman

Adem Kahraman Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    24
    Ad Soyad:
    1905
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Astrayı kullanmadığım için bilemem ama Elantranın performansı ve yol tutuşu gayet iyi,tok bir araç,iihs çarpışma testlerinde kendi sınıfında en yüksek puan alan araçlardan biri diye biliyorum.İçi geniş,bagajı da gayet büyük ve kullanışlı,içi komple krem rengi ve ferah bir hissi var.Donanım olarak gayet dolu bir araç style plus.Dizel otm.tiği de arabaya hayvan gibi davranılmazsa sorunsuz.Motor sesi ve trim sesi problemi yok gibi.Benim gördüğüm tek eksiği bozuk pütürlü yollarda içeri yol sesini fazla alması.Astra da iyi araçtır Elantra da,ikisine de binin sürün,karar sizin

7. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    elantranın parça fiyatları çok pahalandı. astraya göre daha sorunsuz. ama yedek parça ve bakım fiyatlarını önemsiyorsanız elantra bu konuda astradan çok da ucuz değil. eskiden accent era'nın sudan ucuz yedek parça fiyatlarını elantrada göremezsiniz.

onun dışında elantra çift kavrama olduğu için daha atak ve yakıt tüketimi biraz daha düşük.

Bu Sayfayı Paylaş