LPG KABLO

Elantra Bakım Sonrası Gelen Sesler

'Yeni Elantra Forum - Club (AD; 2015–20XX)' forumunda erpunisher14 tarafından 12 Şubat 2023 tarihinde açılan konu

1. erpunisher14

erpunisher14 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    ERTEM EKMEKÇİ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.0 TGDI (2014-202x)
    Merhaba 2018 elantra 1.6 crd oto vites aracım var aracı geçen yıl aldım 40000deydi şimdi 52000 de. İstanbul da soğuk havada 4derece altında bakım sonrası rolanti de bir ses geliyor araç ısınınca gidiyor gaz verince de ses kesiliyor , bunun dışında her kasiste sanki amortisör den gelen gıcırtılar var.servis amortisörleri değiştirmedi ama serviste aracın sağ ön poryası bilye ile birlikte değişti çatladığı söylenmişti. İstanbul avrupa yakası beylikdüzü bahçelievler bölgesinde bildiğiniz hyundai ustası var mıdır araçtan resmen soğudum kullanmak dahi istemiyorum yardım rica

onurforces bunu beğendi.
  2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, bakım nerede yapıldı? yetkili serviste yapılmadıysa hangi marka filtre grubu kullanıldı?

3. Kmltmrc3806

Kmltmrc3806 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Kemal TEMİRCİ
    Yaşadığınız Şehir:
    4-AĞRI
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Arkadaşlar benim de subap yanmış değiştirdim şuan araç rölantide calısırken motorun bir yerinden hava kaçırıyormuş gibi ses geliyor neden acaba ? Usta diyor enjektör rampa sesi o normal zamanla gider ama yaptırmadn önce böyle bi ses yoktu. Çokk çokl az olsa da rölantimde de minnacık dalgalanma var psikolojik mi bilmiyorum

4. erpunisher14

erpunisher14 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    ERTEM EKMEKÇİ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.0 TGDI (2014-202x)
    Merhaba bosch serviste bakım yapıldı sanırım bosch takıldı markayı bilmiyorum ama düzgün Hyundai dan anlayan bir ustaya ihtiyacım var benden önceki sahibi aracı çok hor kullanmış aracın genel kontrol ettirmem gerekiyor, bende hava kaçırır gibi ses yok da motor ısınana kadar gürültülü çalışıyordu araç sadece çok soğuk havada şu an öyle bir ses yok karda sadece oldu

5. kutsayulu

kutsayulu Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    Kutsay ulu
    Yaşadığınız Şehir:
    9-AYDIN
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Hocam böyle bir metal sürtünme sesi gibi ise muhtemelen devir daim pompası olabilir. Sizden önceki sahibi antifriz koymadan bindiyse ve bakımda su değiştiyse ortaya çıkmıştır belki.

Bu Sayfayı Paylaş