LPG KABLO

Elantra 2012 Kullanım Tecrübesi

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda instant7171 tarafından 6 Ağustos 2020 tarihinde açılan konu

1. instant7171

instant7171 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad Soyad:
    haktan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Merhabalar yaklaşık 1.5 ay önce Elantra 2012 model prime plus otomatik araç aldım. Ben aracı almadan önce baya araştırsamda aradığım sorulara cevap bulamamıştım aynı düşünce de olan arkadaşlara yol göstermek amaçlı bu konuyu açmaya karar verdim ayrıca sorusu olanlar var ise onlarda yazabilir keyifle yanıtlarım. Aracım siyah renk ve 100 bin km deuken aldım. Yaklaşık 4 bin km kadar yol yaptım. Daha önce 1.8 t Passat kullanmıştım. Passattan inip Elantra ya binmek nasıl bir deneyim bundan da bahsetmek istiyorum. Öncelikle araci düşünen arkadaşlar çok titiz değiller ya da boya koruma vs ya para harcamayi fazlalık görüyorlar ise siyah renkten uzak dursunlwr siyah renk araca ayrı bir hava Katsa da bakımı aşırı zor. Aracı ilk aldığımda hoşuma gitmeyen özellik görüş açılarının kötü olmasıydı on sütunlar sürüşü çok engelliyor dönüşlerde acı çok kötü ama zamanla alışıyorsunuz. Aracın ic mekan çok güzel adeta bindiğiniz de size prestijli hissettiriyor 1.5 ayda 4 bin km kadar bindim ancak halen uzun yol bahanesi arıyorum araca doymak mümkün değil. Otomatik şanzıman 6 ileri h matic kesinlikle tüm istekleri karşılıyor vites geçişleri çok güzel . İç estetik çok güzel ancak 2010 sonrası tüm c segmentlerde olduğu gibi malzeme kalitesi kötü döşemeler kullanıma bağlı mi bilmiyorum ancak koltuklar da deri catlamalari belirgin. Aracın dış estetiği harika her sabah arabamın yanına giderken o icimdeki his hep aynı. Uzun yolda 100-120 km üzeri çıkıldığı zaman içeri aşırı ses alıyor. Ve ben Passat tan indigim için mi bilmiyorum yol tutuşuna çok iyi diyemem sert virajlarda aşırı hız veya ani frenler De kaza yapma durumu olası. Çünkü aracın arkasinin kaydığını hissediyorsunuz motora gelecek olursak motor tüm istekleri karşılıyor. Ben 1.8 turbo motorlu bir araçtan sonra bazı durumlar hariç hiç aratmadı. Gaz tepkileri çok iyi sürüş aşırı zevkli. Araçla dolaşmak için bahane arıyorum adeta. Donanıma gelecek olursak ses sistemi çok hoşuma gitti yeni nesil pop müzikleri falan gram bozmadan son seste dahi veriyor. Aracim prime plus olduğu için geri görüş kamerası mevcut gece dahi harika gösteriyor. Karartmali dikiz aynası harika çalışıyor. Kisacasi iç donanımı da istekleri karşılıyor. Klimayı çok beğendim özellikle. Yol bilgisayarı ve göstergeler de harika uzun kullanimda göz alma durumu söz konusu değil. Süspansiyona gelecek olursak çok yumuşak şehir içi harika bir süspansiyonu var. Ama dediğim gibi uzun yolda sert virajlarda güven vermiyor. Yakıt tüketimi araca LPG takılmış Lpg de yaklaşık uzun yolda 25-26 kuruş şehir içi 38-39 kuruş civarı yakıyor gayet iyi bu araca göre. Kısacası özetleyecek olursam. Eğer aracı şehir içi kullanacaksaniz düşünmeden alabilirsiniz. Tam şehir içi kullanıma özel yapılmış adeta. Başka sorular varsa alabilirim. Elimden geldiği kadar 1.5 aylık tecrübemi aktardım.

45R3928, bekobey, ai_torcuk ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Ahmet özgür

Ahmet özgür Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    215
    Ad Soyad:
    Ahmet özgür yalçın
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    Arka koltuk diz mesafesi çok güzel , bagaj gayet geniş, dijital klima modülü çok kullanışlı , dip gaz yapınca gelen ses harika , tüpe uyumu üzmüyor ...
    Bir de ses geçirme sorunu olmasaydı tadından yenmezdi...ama her güzelin bir kusuru olur...

bekobey bunu beğendi.
  3. 45R3928

45R3928 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    353
    Ad Soyad:
    Muhammed Çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Ses gecirme ne sesi motor yol rüzgar?

4. 45R3928

45R3928 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    353
    Ad Soyad:
    Muhammed Çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Bende almayı düşünüyorum da o yüzden sordum

5. Ahmet özgür

Ahmet özgür Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    215
    Ad Soyad:
    Ahmet özgür yalçın
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    Motor sesi benim hoşuma gidiyor... rüzgâr yalıtımı güzel ama yol sesi gayet net :)

Ama artılarinin yanında bu birşey değil

45R3928 bunu beğendi.
  6. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,994
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    2017 de de aynı rüzgar sesi motor sesi yok ama asvalt sesi içerde

7. Ahmet özgür

Ahmet özgür Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    215
    Ad Soyad:
    Ahmet özgür yalçın
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    Bende 2012 modeli var...imkanın varsa 2014-15 modelinden al...en dolusu ve yakışıklısı ( bence) onlar..
    Benim arabama binipte arabadan anlayanlarin söylediği:
    Bir de sunroofu olaydı tamdı...:)

45R3928 bunu beğendi.
  8. instant7171

instant7171 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad Soyad:
    haktan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tekrar söylüyorum şehir içi kullanım için aşırı keyifli ve güzel bir araç

9. instant7171

instant7171 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad Soyad:
    haktan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Rüzgar sesi alıyor 120 nin üstüne çıkınca maalesef ama c segmenti çok kurcalamamak lazım

10. 45R3928

45R3928 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    353
    Ad Soyad:
    Muhammed Çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Cidden inanmıyorum 2000 model aracım full taban ses yalıtımı yaptım asfalt sesinden dolayı 2017 araç da da mı aynı sorun vsr

11. 45R3928

45R3928 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    353
    Ad Soyad:
    Muhammed Çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Benim yeni model araçta işk baktığım 3şey var motor yol rüzgar sesi şimdikinden epey az olması lazım ve km düşük yoksa eldekinden farkı 3/5 digitaj gösterge olmamalı

Bu Sayfayı Paylaş