Hyundai Yedek Parça - Parça Ofisi LPG KABLO

DİZELE LPG........

'LPG Sistemleri' forumunda mmt.88 tarafından 21 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

  1. mmt.88

    mmt.88 Kayıtlı Üye

    Katılım:
    6 Nisan 2008
    Mesaj:
    2,242
    Alınan Beğeniler:
    4
    Şehir:
    Türkiye
    Arkadaşlar aramızda LPG den iyi anlayanlar var ustalar var.

    Dizele lpg takılıyor

    Transportere daha önce lpg takan varmı?

    5 silindire Maliyeti nedir?

    Yakıt ekonomisi nasıl our?

    En önemlisi performansı nasıl olur,sorun çıkartırmı?

    Bunları öğrenmek isiyorum
     
  2. Yusuf

    Yusuf Moderatör

    Yaş:
    37
    Katılım:
    12 Mayıs 2008
    Mesaj:
    11,593
    Alınan Beğeniler:
    9,150
    Cinsiyet:
    Erkek
    Şehir:
    Türkiye
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    dertsiz başa dert almak gibi birşey olur heralde mehmet bey...


    Düzenleyen : Yusuf
     
  3. Burak

    Burak Yasaklı Üye

    Katılım:
    18 Ekim 2007
    Mesaj:
    584
    Alınan Beğeniler:
    1
    Şehir:
    Türkiye
    Dizele LPG taktırmak mantıklı değil
     

  4. +1500 zaten dizel az yakar benzinli olsa tamam ama dizele bencede gerek yok..
     
  5. Misafir

    Misafir Guest

    Günlük 200 -250km yapıyorsanız taktırım, bildiğim kadarıyla maliyeti 5.000 ile 6.500TL cıvarında...
     
  6. akinGTi

    akinGTi Kayıtlı Üye

    Katılım:
    22 Temmuz 2009
    Mesaj:
    179
    Alınan Beğeniler:
    0
    Şehir:
    Türkiye
    oha o nasıl oluyor yav ilk defa duydum.Coşkun abinin dediği kadar varsa o parayı amorti edene kadar ohoo.
     
  7. Bor34

    Bor34 Yasaklı Üye

    Katılım:
    26 Ekim 2009
    Mesaj:
    693
    Alınan Beğeniler:
    0
    Şehir:
    Türkiye
    dizele lpg takmak pek akıllıca olmasa gerek şuan.

    yeni bir teknoloji o yüzden çok pahalı
     
  8. tolgakmg

    tolgakmg Vip Üye

    Yaş:
    49
    Katılım:
    7 Eylül 2007
    Mesaj:
    1,438
    Alınan Beğeniler:
    93
    Cinsiyet:
    Erkek
    Şehir:
    Türkiye
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Diesel araçlarda lpg veya doğalgaz uygulamalası yıllar öncesinden tercih edilen bir uygulamadır. Temel mantığı diesel'in daha verimli yanmasını sağlamaktır. LPG diesel araçlarda belirli bir motor devrinekadaremilen hava içerisine ek katkı olarak, üst devirlerde ise sadece gaz kullanarak motorun çalışması sağlanmaktadır. Yanma verimi yüksek, oktan değeri yüksekhava ile iyi karışabilen LPG motora ek performans kazandırsa da, lpg-diesel arasındaki cüzi fiyat farkıve kütlesi diesel'den daha az olduğu içinlitre bazında daha fazla yaktığından ciddi bir ekonomi sağlamıyor.


    Düzenleyen : tolgakmg
     
  9. mmt.88

    mmt.88 Kayıtlı Üye

    Katılım:
    6 Nisan 2008
    Mesaj:
    2,242
    Alınan Beğeniler:
    4
    Şehir:
    Türkiye
    günlük en az 150 km aylık ortalama 5000 km yapmaktayım.

    yakıtım 40 kuruştu fakat 2 haftadır 50 kuruş yakıyor.Yani 15 lt'nin üzerinde yakıyor şehir içi dur-kalk çok yapıyorum.

    eğer bana 15 kuruşluk bir ekonomi sağlayacaksa ve en önemlisi randıman verecekse o parayı verip taktırmaya razıyım açıkcası...

    yaygınlaşmadı ama yinede taktıran mutlaka vardır.
     
  10. mmt.88

    mmt.88 Kayıtlı Üye

    Katılım:
    6 Nisan 2008
    Mesaj:
    2,242
    Alınan Beğeniler:
    4
    Şehir:
    Türkiye
    hocam valla teknik olarak daha iyi bilirsiniz.Benim düşündüğüm şey ekonomi sağlayabilmek.

    Dizelde 15 lt desek 50 kuruşa yaklaşık olur

    lpg'de 17 lt desek 34 kuruş yapar.

    Bu ekonomi bana yeterli gelir.Ama daha bilmiyoruz ne olduğunu.Benzinli araçlar gibimi yoksa anlattığınız gibi mazotla karışıkmı yanıyor?Sadece motor rahatladığındamı lpgye geçiyor?Yani bu HİBRİD gibi bi sistemmi?

    Eğer öyleyse tasarruf düşündüğümün yarısı kadar anca olur.Ankarada bu konudan iyi anlayan ve montaj yapan bir güveneceğim bir usta bulabilirmyim?
     
  11. tolgakmg

    tolgakmg Vip Üye

    Yaş:
    49
    Katılım:
    7 Eylül 2007
    Mesaj:
    1,438
    Alınan Beğeniler:
    93
    Cinsiyet:
    Erkek
    Şehir:
    Türkiye
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Diesel motorlarda ateşleme sistemi olmadğı için LPG yada doğalgaz, sıkıştırma sonunda içeriye püskürtülen mazot yardımı ile ateşlenmektedir. Gaz halindeki yakıtın enjektörden içeriye püskürtülmesi mümkün değildir. Ancak sıralı sistem araçlardaki gibi bir yöntem tercih edilebilir...oda şu andaki sistemde mümkün değil. Eski nesil karbüratörlü araçlara LPG uygulamak gibi basit bir yol izlerler.Düşük devirlerde bu nedenle mazot + LPG yakıtı tüketilir. Ancak devir yükseldikçe,Diesel araçlarda avans değerleri benzinlilere göre daha geniş değerlidir. Böylece LPG'nin sıkışma sonunda kendi kendine yanması ve akabinde oluşan verimin motorda işe çevrilmesi mümkündür.



    Diesel yakıtının kalorifik değeri (yanma sonunda açığa çıkan ısı) 10900kcal/kg'dır (aslında yakıtlar litre bazında değil yanma verimleri kg bazında, yani kütlesi ile hesaplanır) LPG'nin ise 11800kca/kg dır. Yani aslında LPG ideal bir yanma verimine sahiptir ve yüksek oranda ısı açığa çıkartır.

    Ancak biz pompadan kg olarak değil litre olarak yakıt satın alırız. Bu durumda 1 kg diesel = 0.8kg değerindedir. 1 litre LPG ise 0.7kg dır.

    Bu hesaba göre 1kg diesel 1.25 litre, 1kg LPG = 1.5 litredir.

    Yani...1kg yakıtın yanması sonunda 1.25 litre diesel, 1.5 litre LPG tüketilir. (aslında benzinli araçlarda da hani lpg daha fazla tüketir dedikleri konu budur işte. Önemli olan litre olarak yaktığınız değil, kg olarak yaktığınız değerdir) Yani LPG diesel'in 1.2 katı kadar fazla tüketim değerine sahiptir.

    Diğer taraftan normal koşullarda %30 LPG %70 mazot kullanıyorsunuz...Bu oran devir yükseldikçe %30 mazot, %70 lpg olarak değişiyor. Biz ortalama %50-%50 alalım...

    10 litre yakıt tüketiyorsunuz varsayalım. Bu durumda %50'si LPG olacağına göre diesel ile aynı yakıtı yakmak için 5X1.2= 6 litre LPG'ye ihtiyaç vardır.

    1 litre LPG = 2 YTL
    1 litre Diesel= 3 ytl ise

    10 litre tüketen bir araç, sadece diesel yakıtı ile 100km de 30YTL harcarken, LPG+Diesel ile 6X2=12 lira LPG ve 5X3=15YTL diesel ile toplam 27 lira yakıt yakar. Yani karınız çok cüzi rakamlarda kalacaktı. Bu değer Tamamen LPG bile olsa, yani 12 ltre LPG yaksanız 24YTL yakıt tüketirsiniz ki....Rakam çok iyi sonuçlar vermez...

    15 litre yakıt tüketen bir araç LPG'de 18 litre tüketim değerini bulabilir. bu durumda bile 45krş yerine 36Krş yakıt tüketmiş olursunuz. Yani %20 civarı tasarruf...

    Değermi derseniz...değer tabiki...Ama benim tavsiyem, o kadar ciddi para harcamaktansa, kesinlikle uygun bir depo ayarlayıp1-1.5 milyara bir biodiesel sistemi kurmaktır. Çok daha fazla verim alacağınıza eminim....





    Düzenleyen : tolgakmg
     
  12. zuniga

    zuniga Kayıtlı Üye

    Yaş:
    51
    Katılım:
    17 Mayıs 2009
    Mesaj:
    405
    Alınan Beğeniler:
    1
    Şehir:
    Türkiye
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Tolga bey,ozverilibilgilendirmeleriniz ve usenmeden yazdiginiz icin sahsim adinasize tesekkur ederim.
     
  13. formator

    formator Yasaklı Üye

    Katılım:
    23 Aralık 2009
    Mesaj:
    75
    Alınan Beğeniler:
    0
    Bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler Tolga bey, peki biodiesel sistemini nasıl kurucaz?
     
  14. ultraviolet

    ultraviolet Kayıtlı Üye

    Katılım:
    30 Aralık 2009
    Mesaj:
    501
    Alınan Beğeniler:
    4
    Şehir:
    Türkiye
    Dizele LPG taktırmayı düşünecek kadar kötü halde ülkemizin insanları.Sineğin yağını hesaplamak zorunda bırakılıyoruz. Çok yazık.
     
  15. tolgakmg

    tolgakmg Vip Üye

    Yaş:
    49
    Katılım:
    7 Eylül 2007
    Mesaj:
    1,438
    Alınan Beğeniler:
    93
    Cinsiyet:
    Erkek
    Şehir:
    Türkiye
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Merhabalar...
    Konu aslında sineğin yağını çıkarmak değildir aslında. Öyle olsa 30.000TL verdiğiniz aracın sırf ekonomik olsun diye diesel alınması da aslında "otomobile biniyorsun yakıtı düşünüyorsun. Korkuyorsan otobüse bin" gibi bir yorumu haklı çıkartırdı.

    Ekonomik kaygılar elbetteki var.Ama LPG bir yakıt türü...Bu kasaptan bonfileden kıyma çektirmek yerine kuyruk yağından ucuz kıyma almak değildir. Besleyici değeri aynı olanı olan, vücuda zararı olmayan, ama daha hesaplı olan tavuk kıymasını tercih etmek gibidir. eee haliyle tavuk kıymasınıda her yemeğe katamıyoruz değil mi?
     
  16. tolgakmg

    tolgakmg Vip Üye

    Yaş:
    49
    Katılım:
    7 Eylül 2007
    Mesaj:
    1,438
    Alınan Beğeniler:
    93
    Cinsiyet:
    Erkek
    Şehir:
    Türkiye
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Biodiesel, bildiğimiz yemeklik yağın içindeki gliserinin çökeltilerek ayrıştırılması ile elde edilir. Bilirsiniz...kızartma yaptıktan sonra tavada sıvı yağdan ayrı birde sabunsu kalıntı görürüz (gliserin). Bunun enjektörü tıkaması, yakıt filtresini tıkaması gibi sorunları vardır. Biodiesel aslında içerisinde oksijen ihtiva eden çok temiz bir yakıt türüdür..

    İki şekilde kullanabilirsiniz. %50 mazot %50 ham yağ yada ham yağı özel yöntem ile biodiesele çevirebilirsiniz. Ham yağı (işlenmemiş. aksi halde zeytinyağı kullanırsanız benzinden pahalıya gelir) yağ firmalarından temin edebilirsiniz. Evinie bir depo yaptırıp kalorifer yakıtı ve aracınıza yakıt olarak kullanabiliyorsunuz. Ev tip makineleri 1.000TL civarındadır.
     
  17. sirinbaba33

    sirinbaba33 Kayıtlı Üye

    Katılım:
    2 Kasım 2008
    Mesaj:
    22
    Alınan Beğeniler:
    0
    Şehir:
    Türkiye
    Bu Konu Lpg nin dizelden daha ekonomik olduğunu tescillemiştir.
     
  18. Bor34

    Bor34 Yasaklı Üye

    Katılım:
    26 Ekim 2009
    Mesaj:
    693
    Alınan Beğeniler:
    0
    Şehir:
    Türkiye
    https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gifgüzel bir sonuç
     
  19. Misafir

    Misafir Guest


    Bence çok da doğru bir tespit değil, ha şöyle olabilir "LPG destekli dizel kullanımı daha ekonomiktir" buna katılırım ama "LPG dizelden daha ekonomik" derseniz, bunun doğru olmadığını söyliyebilirim, bunu neye dayanarak söyliyorum, LPG'nin 12L yaktığı yerde motorin 8L yakar, misal

    8L X 3TL /100 = 24krş
    12 X 2TL / 100 = 24krş

    ...https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif
    Düzenleyen : Coşkun Uçar
     
  20. Bor34

    Bor34 Yasaklı Üye

    Katılım:
    26 Ekim 2009
    Mesaj:
    693
    Alınan Beğeniler:
    0
    Şehir:
    Türkiye

    Düzenleyen : Bor34
     

Bu Sayfayı Paylaş