LPG KABLO

Danışma | Geri Dönüş Kamerası

'Ses ve Görüntü Sistemleri' forumunda mtopraktan tarafından 8 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

1. mtopraktan

mtopraktan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Mehmet Topraktan
    Yaşadığınız Şehir:
    12-BİNGÖL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Herkese Merhabalar,

Navigold marka geri dönüş kameralı teyp aldım. Teybi taktıracağım fakat aklımda bir çok soru işareti var bilen arkadaşlar lütfen fikirlerini söyleyebilir mi?

2006 1.3 Admire kullanıcısıyım. Geri Dönüş kamerasını taktırınca kablolar döşemeden ya da aracın bilmem neresinden teybe kadar çekiliyor sanırım tam bilgim yok. Bu kablo çekim işleminin çekileceği yerlerde aracın iç dizaynını yıpratır mı?

R vitese endeksli olması ekstra bir problem teşvik eder mi?

Ya da geri dönüş kamerasını R ye endekslemeden bir tuşa bağlı olarak şalterleme durumu var mıdır? Yani ben sadece istediğim anlarda tuşla kamerayı aktif edersem, bu mümkün müdür ve ekstra bir dezavantı var mıdır bu durumun? Çünkü bazı kişiler R vitese endeksli bağlanmazsa eğer sürekli açık kalacağını ve aküyü boşaltma riskinin olduğunu söylüyor?

Konuyla ilgili yorumlarınızı önemle rica ederim.

Teşekkürler.

2. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Ekstra tuş koymanıza gerek yok geri vitese bağlansın. düzgün bir usta kabloları çekerse hiçbir yere zarar vermeden halleder.

3. uur5560

uur5560 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    107
    Ad Soyad:
    Uğur
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Hocam derdiniz bu olsun :) sorun edilecek bir şey yok kendiniz bile yapabilirsiniz birçok video var. Geri görüş kamerası için veya park sensörü farketmez tetiklemesi geri vites lambasının kablosundan alınır vitesin kendisiyle işi yok. Orta yollu bir usta bile yapabilir tabiki imkan varsa iyi bir elektrikçi işi çözer.

4. shadow50

shadow50 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    374
    Ad Soyad:
    Özgür Doğan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Geri görüş kamerası montajda iyi bir işçilikle herhangi bir yere zarar vermeden montaj yapılabilir. Yumurta kasa aracıma ben kendim yapmıştım aynadan geri görüş kamerası montajını. Geri vites ampülünden elektrik alındığı için vitese zarar vermez. Ama ben sadece geri viteste değil istediğim zaman görmek istiyorum derseniz normal bir anahtar konulup istediğiniz zaman aktif hale getirilebilir. Kontağa bağlı olan sigortalardan elektrik alındığı zaman açık kalıp aküyü yeme gibi bir problem yaşamazsanız.

Bu Sayfayı Paylaş