LPG KABLO

Daiichi Multimedia Sisteminde Garanti Süresi Biter Bitmez Arıza Çıkması

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda Murat19 tarafından 8 Mart 2018 tarihinde açılan konu

1. Murat19

Murat19 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba, 2015 model Accent Blue Mode Plus dizel otomatik aracım var. Gördüğüm kadarıyla Daiichi Multimedia sistemi yeterince kaliteli bir ekipman değil, bir çok kişinin bu konuda şikayeti var. Öncelikle aracı aldıktan bir kaç ay sonra navigasyonu güncellemeye çalıştım, ama kart bilgisayar tarafından bir türlü tanınmadı. Navigasyonu cep telefonu üzerinden kullanmaya başladığım için bunu dert etmedim. Fakat asıl sorun radyoda yaşanmaya başladı. Yola çıktıktan bir kaç dakika sonra radyonun sesi kesiliyor, kanalları değiştiriyorum, hiçbir kanalı çekmiyor, mute yapıp tekrar sesi açıyorum, düzelme olmuyor, ancak sistemi komple power düğmesinden kapatıp açtıktan sonra düzeliyordu. 2017 Eylül'de arabayı periyodik bakıma götürdüğümde sorunu ilettim, reset yaptılar, bir süre idare etti, sonra tekrar başladı. En son Şubat ayında tekrar bir hasar için servise gittiğimde yine söyledim, "güncelleme yaptık" dediler, fakat yine bir düzelme olmadı. En son geçen hafta servise gittim, multimedya sistemi söküp firmaya (Daiichi) gönderdiler, bu arada multimedyanın 2 yıl garantisi olduğunu ve garantinin 2017 Ağustos'ta bittiğini öğrendim. Garanti süresinin biter bitmez arızalanması çok manidar. 2 gün sonra arayıp anakartın değişmesi gerektiğini, 816 TL masrafı olduğunu, takma ücretiyle birlikte 862 TL tutacağını belirttiler. Bu sorunu yaşayan başka var mı, başka bir çözüm yolu olabilir mi, araç için 2 yıl sonra hemen arıza yapan bu kadar kalitesiz bir marka kullanmaları doğru mu, yardımlarınızı bekliyorum.

2. 59onkolik

59onkolik Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    salih ozeren
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    Aynı benzer durum benim başıma da geldi. Allah tan benim garantisi henüz dolmamıştı ve ücretsiz hallettiler. Tekrar aynı problem olursa tamir ettirmek yerine başka bir marka bakmayı düşünüyorum.

Murat19 bunu beğendi.
  3. Murat19

Murat19 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben de bunun yenisi ne kadar diye sordum, 2 bin - 3 bin TL civarında olduğunu söylediler. Sağolun çok iyi bir fikir verdiniz; bunu yaptırmayıp başka bir cihaz satın alsam uyar mı acaba, ve de bunun muadili bir cihazın yenisi kaç liradır acaba?

4. 59onkolik

59onkolik Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    salih ozeren
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    İnternette biraz dolaşınca daha efektif kullanılabilecek cihazlar bulunabiliyor. Android sistem ve RAM i 4 gb falan olan bir cihaz almak bana daha mantıklı geliyor. Hem öyle 2 3 bin liraları da bulmuyor fiyatları.

Murat19 bunu beğendi.
  5. firat964

firat964 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    Fırat ATICI
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Benim radyoda da söylediğiniz sesi kesilme sorunu oluyor arada siz söyleyene kadar arıza olarak görmedim ama şu anda normal geliyor ses direk servise götürmek mi gerekiyor sorunla ilgili

Murat19 bunu beğendi.
  6. 59onkolik

59onkolik Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    salih ozeren
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Eğer garantisi devam ediyorsa götürün servise. Sökme takma parası bile almıyorlar. Multimedia sisteminin garantisi 2 yıl.

Murat19 bunu beğendi.
  7. Mert Açık

Mert Açık Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    41
    Ad Soyad:
    Mert
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    Bu kadar kalitesiz bir ürünün tamiri için o kadar para ödemek pek mantıklı değil. Zaten yenileri de 1500 tl civarında. Hatta şöyle bir ürün var. Fiyatı oldukça uygun. Tamir fiyatından bile daha uyguna geliyor. İsterseniz bir değerlendirin. Sıfır yazıyor ama fiyatı bu kadar uygun olunca da insanın aklında bir soru işareti kalıyor. Bir arayıp ayrıntlar konuşulabilir gibi.
    https://www.sahibinden.com/ilan/yed...nal-navigasyon-dvd-usb-kamera-529547636/detay
    Bir diğeri de bu. Bunun fiyatı daha gerçekçi. Zaten ürün de bundan fazla edecek bir şey değil.
    https://urun.n11.com/multimedya-sis...e-avn-unite-navigasyondvdusbkamera-P103741340

Murat19 bunu beğendi.
  8. Murat19

Murat19 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hocam garantisi bitmeden hemen götürün servise, ben de ilk başlarda çok önemsemedim, kapatıp açınca düzeliyordu, bir de multimedyanın garantisinin 2 yıl olduğunu bilmiyordum, araba gibi 5 yıl sanıyordum, aradan aylar geçti, servise gidince bir baktım garantisi bitmiş, toplam istenen para navigasyon kartıyla birlikte 1042 TL!!! :mad::mad::mad:

9. Murat19

Murat19 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sağol hocam, bunlara benzer bir ürün almayı düşünüyorum artık, tamiri bile daha pahalıya geliyor!!

10. Blueee

Blueee Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Süleyman altın
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar merhaba 2016 blue var bende de multimedya usb okumuyor sd kard cd hiçbişe okumuyor tırrrrr tr DİE ses gelip sadece radyo ve blutott çalışıo servis hiç bakmıo direk servise göndercez dio aynen tam garanti bittiğinde arıza yapıo

11. Diaspora

Diaspora Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Kaan DİKENER
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Merhaba arkadaşlar. Bende de 2015 i20 var Daiichi multimedya kullanıyorum ancak, ekran görüntüsü kayboldu. Diğer fonksiyonları çalışıyor radyo,ses vs. Bu tip arıza ile karşılaşan oldu mu? Selamlar sevgiler.

12. <<bülent>>

<<bülent>> Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,903
    Ad Soyad:
    Bülent Nur
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Arka aydınlatma tabir edilen sorun vardır o zaman. Tv tamircisi veya teyp görüntü sistemleri montajı yapanlar söküp upraşır, giderilir.

13. Samet_ak

Samet_ak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    340
    Ad Soyad:
    Samet akyel
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    VW
    Daiichi'den çok şikayet var. Benimki de bozuldu. o_O

Diaspora bunu beğendi.
  14. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,001
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Berbat bir marka ve multimedia

Samet_ak bunu beğendi.
  15. Diaspora

Diaspora Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Kaan DİKENER
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Multimedya montajı yapan bir yer var oraya göstereceğim. Maksimum 350-400 TL'ye hallolur dediler.

16. Diaspora

Diaspora Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Kaan DİKENER
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Evet dokunmatik değil resmen basmatik mübarek arabanın üzerinde vardı yoksa kendim taktırsam yanından geçmem.

Bu Sayfayı Paylaş