LPG KABLO

Citroen C4 Periyodik Bakım Ortalama Ne Kadar Tutar? Yardımlarınızı Rica Ederim.

'Diğer Markalar' forumunda hakikix tarafından 31 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

1. hakikix

hakikix Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    burak tahir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    merhaba arkadaşlar aracım 2011 citroen c4 1.6 hdi manuel yeni kasa olanından. aracım 67400 de bakıma girdi benden önceki sahibinde. şu an kilometresi 75800 ve bu hafta önceki sahibinin götürdüğü servise 10 bin bakımına götürmeyi düşünüyorum. Ancak bu ilk arabam olduğu için ve daha önce hiç böyle bir işlem yapmadığım için standart bakımların ne kadar tutacağı konusunda hiçbir bilgim yok ve açıkçası ortalama bedelin çok yukarısında bir bedel ödemek istemiyorum. zaten malum virüs dönemi ekonomik sıkıntılar yaşamaktayız. Ortalama bakım fiyatı hakkında görüşü olan arkadaşlarımızın görüşlerini rica ederim. Teşekkürler.

2. fume

fume Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    667
    Ad Soyad:
    Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Önceki sahibinin götürdüğü servise götürecekseniz gidip sadece filtre değişimi için işçilik fiyatını öğrenin, "tüm malzemeleri ben getireceğim" diyerek pazarlığınızı yapın. Sonra Citroen yetkili servislerinden size en yakın olana gidip mazot filtresi, hava filtresi, yağ filtresi ve polen filtresi satın alıp bahsettiğiniz servise götürün, hallederler. Gitmişken antifriz ölçümü de yaptırın, böylece sıvı bakımı tamam olur.

Son düzenleme: 31 Mayıs 2020
    hakikix bunu beğendi.
  3. hakikix

hakikix Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    burak tahir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    cevap için teşekkürler. Filtreleri vs. direk bahsettiğim servis taksa ben yetkili servisten temin etmesem sorun olur mu ? aracı aldığım kişi aracın ilk sahibi ve bir iki kez yetkili servise gittikten sonra hep bu özel servise götürdüğünü söyledi.

4. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Daha önce aynı araçtan kullandım. İyi bir özel servise giderseniz kaliteli ya da orjinal filtre bulabilirsiniz. Tüm filtreler + yağ değişimi ücreti yaklaşık olarak 400-500 lira arasında olacaktır.

fume bunu beğendi.
  5. fume

fume Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    667
    Ad Soyad:
    Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Biraz da servisin tavrıyla alakalıdır, kimisi parçadan da kâr edebilmek için illa onları da kendi ayarlamak ister. Bahane olarak da "dışarıdan parça kabul etmiyoruz, müşteri bazen uyumsuz/taklit parça getiriyor, aracında sorun olunca da bizden biliyor" vb. olabiliyor. Baştan konuşursanız tavrını öğrenirsiniz. Gidip "malzemeler benden, sen işçiliğini söyle" deyin, makul bir rakam verirse yaptırırsınız. Çünkü orijinal parça taraftarıyım, polen filtresinin orijinalliği o kadar da önemli değil mesela ama özellikle mazot filtresi orijinal olmayınca sorun yaşanabiliyor. Bu yüzden tüm parçaları yetkili servisten temin etmenizi tavsiye ederim.

hakikix bunu beğendi.
  6. hakikix

hakikix Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    burak tahir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    ce
    cevap için teşekkür ederim. Yarın arayıp soracağım. Bakalım ne fiyat verilecek .

7. hakikix

hakikix Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    burak tahir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    hocam ilginiz için teşekkür ederim , yazdıklarınız çok aydınlatıcı oldu benim için. Dediğiniz şekilde konuşacağım .

fume bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş