LPG KABLO

Cam Kontrol Düğmesi Tamiri (hyundai Accent Era 1.5 Crdi 2011)

'Accent Era Forum - Club MC' forumunda newceri tarafından 12 Eylül 2020 tarihinde açılan konu

1. newceri

newceri Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Hamdi Akca
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Cam düğmeleri, uzun süreli kapatma ve açma konumunda fazla tutulmasından kaynaklı temas kısımlarında cam motorunun aşırı akım çekmesiyle ısı ile metalin yanması-kararmasına neden oluyor. Zamanla bu kararma tuşun çalışmamasına neden oluyor. Bu tuşun değiştirilmesini gerektiren bir arıza yapacağını sanmıyorum.

Kullanıcıları-çocukları tuşa uzun süreli tutmamaları konusunda uyarmak gerekiyor.

Bu temas noktaları ne kadar pürüzlü olursa o kadar erimeye-kararmaya meyilli olur. Bundan dolayı tornavida gibi birşeyle kazımak yüzeyin pürüzlü olmasına neden olacağından doğru olmayacaktır. Ben 2 binlik zımpara kullanarak temizledim ki bu temas noktalarını daha dayanıklı yapacaktır. Aşağıda fotolarda ayrıntılı söküm takım görülüyor. Tuşu söktükten sonra, tuştaki 6 nokta kararmış olarak ben burdayım diyecektir. O kararan kısımlar 1-3 binlik zımpara ile güzelce temizlenmeli.

Temizlemek için kazıma ve wd40 gibi ürünler kullanmayın zımpara yeterli.

Sökmüşken cam cevresindeki fitillerin toz ve minik taşlardan, camsil ve bezle temizliğini ihmal etmeyin.

Aşağıda soracağınız sorulara cevap vererek konuyu güncelleyebilirim.

Gerekli malzemeler;
    1- PH2 Yıldız tornavida
    2- düz en küçük tornavida (kapı trimindeki vida üzerini kapatan plastikleri sökme için ve açma kapama düğmesini tırnaklarından sökebilmek için.
    3 - 1-3 bin arası zımpara.

Tuş nasıl sökülürü yotube adresinden izleyebilirsiniz.

Tuşun tamir fotoları

Son düzenleme: 12 Eylül 2020

Bu Sayfayı Paylaş