10 Kasım LPG KABLO

Bor Power hk. detaylı bilgi..

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda AcarBey tarafından 3 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. AcarBey

AcarBey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba Arkadaşlar,<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><O:p></O:p>

İzin verirseniz Bor Power hakkında reklam yapmadan, teknik olarak biraz bilgi vermek istiyorum.<O:p></O:p>

<O:p></O:p>

Bor Madeni içerikli bu ürün nanoteknolojisi ile üretilmektedir. Kesinlikle bir kimyasal katkı maddesi değildir. Borikasit içermez. Motor ve dişli mekanizmalarda kesinlikle dolgu malzemesi gibi görev yapmaz. Mesela farklı ürünleri kullananlar yada okuyanlar bilir, piyasada bir çok katkı maddesi satılmakta olup bu ürünler incelendiğinde, çaptan düşmüş aşınmış motorlarda dolgu malzemesi gibi görev yaparak aşınan yerlere sıvanıp sert bir tabaka oluştururlar. Hatta bu tip ürün kullanılan motorlar rektifiyeye gittiğinde bu kaplanmış yüzeyler rektifiyecilerinde işini zorlaştırmaktadır ve tabiki motorlara da zarar vermektedir. Ayrıca bu ürünlerin yeni motorlara konulması kesinlikle istenmez.Bor Power İse tam tersine sıfır motorlarda dahi güvenle kullanılmasına karşın, dolgu malzemesi olmadığı için, çaptan düşmüş rektifiye gereken motorlarda kullanılması istenmez.<O:p></O:p>

Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için öncelikle Nanoteknolojiden kısaca bahsetmek isterim. Nano bir ölçü birimidir... bir milimetrenin bir milyonda biri kadar ya da başka bir değişle saç telimizin çapının yüz binde biri kadarküçük mikroskobik bir ölçüdür. Yaklaşık olarak 4 ila 6 atom taneciği yan yana durduğunda 1 nanometreye denk gelmektedir. Bor madeni ise doğada elmastan sonra ikinci en sert maden olup, ısıya çok dayanıklıdır ergime noktasıçok yüksektir, ısı ve elektrik iletkenliği de mükemmeldir (merak edenlere bu bilgileri rakamsal olarak da verebilirim). Kaldı ki bu sert maden çok gizli bir teknoloji ile (ki bu teknoloji NNT firmasında çalışan Türk bilim adamlarına aittir) 4,5 nanometre boyutlarında bor kristalleri (MCDP) küçük atomik bilyeler gibi şekillendirilmektedir.<O:p></O:p>

Her cismin yüzeylerinde girinti ve çıkıntılar ve çok miktarda çizikler vardır. İnsan, yapısı itibariyle her cismin yüzeyindeki bu pürüzleri göremez. Örneğin cam çok pürüzsüz görünmesine rağmen hassas cihazlar ile incelendiğinde cam yüzeyinin bile pürüzlü olduğu görülmektedir. Kaldı ki motor içindeki hareketli metal parçalarda bu yüzeyler daha belirgindir. Bor Power içindeki bilye tanecikleri gibi şekillendirilmiş kristaller bu hareketli parçaların üzerindeki girinti ve çıkıntıların arasına yerleşerek oraları bir yatak gibi kullanıp aynı bir rulman gibi görev yaparlar ve yağa kimyasal olarak karışmadıkları için bu yüzeylerde fiziksel görev yaparlar.<O:p></O:p>

Bunun neticesinde hareketli parçalar arasındaki sürtünmeler ciddi oranlarda azalır ve bunun sonucunda aşınmalar azalır, sürtünmelerden doğan ısı azalır ve bunlarla birlikte yağın ısısının düşmesi ile yağ eksiltmeler azalır yağın ömrü uzar, sürtünme kayıplarının azalması ile de performans artar ve neticede yakıt tüketimi de düşer. Yakıt tüketiminin azalması ve yağ buharlarının da azalması ile birlikte eksoz emisyonlarında da ciddi azalmalar olur ve doğanın korunmasına da fayda sağlar.<O:p></O:p>

Motor yağına katılan ürünün yaklaşık %60'ı hareketli parçalar arasına yerleşip görev yaparken, %40'lık oranı da yağ ile dolaşarak ısı transferine de yardımcı olurlar.Şunu da özellikle belirtmek isterim ki, ürünümüz yağın ömrünü iki katına çıkardığı için normal şatrlarda ilk yağ değişim sürenizi atlayarak ikinci yağ değişim süresi g

2. AcarBey

AcarBey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    <?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><O:p>
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hiçbir kimyasal madde içermeyen[/B] ve Nanoteknolojisi ile üretilen <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Bor Power[/B], kimyasal ürünlerin tamamen dışında fiziksel bir üründür.<O:p></O:p>
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Kesinlikle bir dolgu malzemesi değildir; <O:p></O:p>[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">*[/B]Gözenekleri yaklaşık 4-7 mikron olan yağ filtrelerinde tıkanma yapmaz, <O:p></O:p>
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">*[/B]Yağ filminin tutunmasını sağlayan honlama çizgilerini, sıvama yapmadığı için ortadan kaldırmaz,<O:p></O:p>
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">*[/B]Çok ince yağ kanalları ve hassas parçaları olan hidrolik subap boşluk ayarlayıcılarını tıkamaz, ve sıkışmalarına neden olmaz, aksine çalışmasını kolaylaştırır,<O:p></O:p>
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">*[/B]Yağ basıncı ile görev yapan CVVT ya da VTEC sistemler gibi hassas subap zamanlayıcılarının sıkışmasına neden olmaz, aksine çalışmasını kolaylaştırır,<O:p></O:p>
    <P style="MARGI

3. AcarBey

AcarBey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
  4. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,777
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    mrb acar bey piyasada ürünün sahtelerinden olduğu söyleniyor. ürünü güvenle alabileceğimiz yerler nerelerdir acaba. yada alırken orjinal olup olmadığı konusunda dikkat etmemiz gerekenlerisöyleyebilirmisiniz.
    Bir de fiyat konusunda bilgi verirseniz sevinirim.
    Düzenleyen : mursel_balci

5. AcarBey

AcarBey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba Mürsel Bey,
    Öncelikle geç cevap döndüğüm için kusura bakmayın, bu gün şirket dışındaydım daha yeni şirkete döndüm.

Piyasada ürünlerimize artan talep karşısında, bazı art niyetli kişilerin iştahı kabarmış olup, Logolarımızı ve adımızı taklit ederek ya da doğrudan kullanarak müşterileri yanıltmaktadırlar. Bu konuda önlem olarak ilke etapta kutularımızın dizaynlarını geçen ay değiştirdik ve bor madeni önünde altın renkli panter resmi olan ve üzerinde detaylı açıklamalar bulunan yeni kutularımızı piyasaya sürdük. Ancak eski kutularımızdan da halen raflarda kalan ürünler olabilir. Ürün içeriğinde herhangi bir değişiklik olmadı tek değişiklik kutularında yapılmıştır. Kutuların üzerinde NNT A.Ş. ye ait telefon ya da web adreslerimisin olup olamadığını kontrol edin, ardından bastırılarak çevrilip açılan kapağı açtığınızda şişenin ağzında yapışık folyo mühür olup olmadığına bakın.

Tabiki en önemlisi bizim yetkili noktamızdan almanız en doğru ve güvenli yoldur. Bu hafta itibariyle türkiye genelinde bizde resmi kayıtlı 2500'ün üzerinde satış noktamız vardır. Eğer bulunduğunuz yeri yazarsanız size en yakın yetkili noktayı söyleyebilirim ya da 0212 541 24 24 numaralı merkez ofisimizi ararsanız bulunduğunuz yere en yakın satış noktasını öğrenebilirsiniz.

Ürünlerimizin perakende satış fiyatları;
    MS250 (5 litreye kadar yağ alan motorlar için) : 55TL
    MS600 (5 litreden 18 litreye kadar yağ alan motorlar için) : 80 TL dir. Tanıdığınız veya devamlı alışveriş yaptığınız yerlerde ya da kampanya yapan noktalarda %10'a kadar iskontolu alma imkanınız da olabilir.

Saygılarımla.

6. dreamhits

dreamhits Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hepsiburada.com adresinden s250 gold aldım umarım orjinaldir.

üretim yeri almanya yazıyor du ve üzerinde tek kelime türkçe yazmaması da ilginç.

7. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    MS250 yerine aracımıza MS600 kullanmamızda bir sakınca olur mu? Tamamen merak ve varsa yan etkisini öğrenmek için soruyorum. Selamlar.

8. AcarBey

AcarBey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    S250 ürünler yurtdışı ihraç ürünlerimizdir. İçeriği MS250 ile aynı olup tek farkı konsantrasyonu bira fazladır yani içerisindeki bor kristal sayısı fazladır. Bunun nedeni ise türkiyede satılan araçların periyodik bakımları, zor şartlar kabul edildiği için kısa olması, avrupa da ise periyodik bakım sürelerinin uzun olmasıdır. Zor şartlar ise tozlu ortamın çokluğu, iklim şartlarındaki ani değişimler, zor arazi yapıları ve sıkışık trafik gibi etkenlerdir. Bu anlamda Türkiye de kısa olan periyodik bakım sürelerine uygun konsantraston hazırlanarak kullanıcıların ekonomik anlamda fayda sağlamaları düşünülmüştür.

Almanya da AR-GE labaratuvarlarımız vardır ve tüm dünyaya dağıtımımız da buradan yapılmaktadır. Fakat ürünler Türkiyede üretilip gönderilmektedir. Kutuların üzerinde Alman Malı Yazmaz... Almanyadaki Distribütörümüz NNT Nanotechnology AG için Türkiyede üretildiğini belirten "Produced in Turkey for NNT Nanotechnology AG " ifadesi yer alır.

Ayrıca ürünlerimizi internetten satmaya yetki verdiğimiz tek firma Modacar firmasıdır. Diğer sitelerden alınan ürünler eğer bizim yetki verdiğimiz bir yoldan temin edilmemiş ise sahte olma ihtimalleri olabilir.

Ürünlerimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

9. Misafir

Misafir Guest

merhabalar bir sorum olucak size...
    1,3 benzinli getz kullanıyorum...bor power kullandıktan sonra aracımda hissedilir derecede çekişde artış olur mu?
    mesela klimayı açtığımda düşük devirlerdeki motorun bayılması sorunu ortadan kalkabilirmi??
    şimdiden çok teşekkür ediyorum vereceğiniz bilgiler için..

10. AcarBey

AcarBey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sn. Serdar Bey,
    MS250 yerine MS600 kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur. Ürünlerimiz fiziksel bir ürün olduğundan yüzeylerde dolgu üstüne dolgu yapma gibi bir yan etkisi olmadığından güvenle kullanılabilir. Bunu şu örnekle anlatmaya çalışayım; bir avuç bilyeyi bir masaya bıraktığınızda, nasıl ki bir bilye tanesi diğer bir bilyenin üzerinde durmazsa, bizim 4,5 nanometre boyutunda ve küresel yapıdaki yaklaşık 450 katrilyon bor kristali de bu şekilde üst üste katlar oluşturmaz, sadece yüzeylerdeki girinti ve çıkıntıların arasını doldurarak pürüzlükleri dolduracak kadar sıralanırlar, geriye kalan bor kristalleri ise yağ ile birlikte dolaşarak ısı transferine de yardımcı olurlar. Yani kısaca fazlasının hiçbir zararı yoktur.

Saygılarımla.

11. AcarBey

AcarBey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba Burak Bey,
    Karayollarında dolaşan araçların motor yapıları, motor ömürleri, üretim teknolojileri, kullanım alanları ve hatta sürücünün kullanım alışkanlıkları gibi birçok faktör birbirinden çok farklıdır. Elbetteki tüm araçlarda belirtilen bütün etkilerin aynı oranda meydana gelmesi beklenemez.

Her markanın her modeli için ayrı ayrı etkilerini içeren bir test yapılmadığı için sizin aracınızda yüzde kaç etki gösterir bunu net bir rakamla ifade etmem sadece sizi aldatmak olur. Mutlaka etkisini göreceksiniz ama bu hangi oranda olur bunu ancak uygulayarak anlayabilirsiniz.
    Bir kimyasal katkı maddesi kullanacak kişi şunları düşünür;
    1- Motoruma zarar verecek mi?
    2- Ne kadar fayda göreceğim?
    Bor Power kullanacak biri ise... 1. soruyu otomatikman atlayacaktır... çünkü motora hiçbir zarar vermediği bilimsel olarak yapılan testler ile kanıtlanmıştır. 2. sorunun cevabı ise yukarıda saydığım nedenlerden dolayı değişiklik gösterebilir. nnt.com.tr veb sayfasında sertifikalat ve testler bölümünü ve referanslar bölümünü incelerseniz görülen ve kanıtlanmış etkililerini daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum.

İlginize teşekkür ederim. Saygılarımla.

Düzenleyen : AcarBey

12. Misafir

Misafir Guest

ben teşekkür ederim ilginiz ve cevaplarınız için..denemeden anlaşılmaz diyorsunuz..en kısa sürede borpower ürününden alıp denemek istiyorum..iyi günler

13. marmorfels

marmorfels Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ben aldım 50liraya silver olanından 1500 km gittin fark yok suan

14. hyundai_engine

hyundai_engine Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ben aracıma yeni aldığımda ilave ettirmiştim...mutlaka motorun yağ ömrünü arttırma gibi faydası vardır..ama çekişi artttırma, yok rampalarda daha iyi çıkması gibi gözle görülebilecek bir fayda göremezsiniz....bir arabanın beygir, tork değerleri zaten bellidir...bor power tork ve beygir değerlerini değiştirmez söyleyeyim...belki 100 bin km'yi devirmiş araçlarda değiştirirse bilemem.ben aracıma bor bower ilave ettirdiğimde zaten 1000-2000 km'de olduğundan bir fark hissetmedim

Düzenleyen : hyundai_engine

15. marmorfels

marmorfels Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    herhalde ben şöyle anlayayım benim arabanını motor zaten iyimiş ondan bişey anlamadı bordan https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gifkm de 180000 de en azından sesinde falan bişey olsaydı oda hoş olurdu bi keresinde köy otobüsünde 444 dökmüşler motor sanki ucak motoru gibiydi vinnnnn sinek vızıltısı gibi bir ses geliyordu onumu denesem bilmiyorum

16. AcarBey

AcarBey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sn. marmorfels,<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" />
    Öncelikle ürünlerimize gösterdiğiniz ilgiden ve paylaştığınız bilgiden dolayı teşekkür etmek istiyorum.
    Yanlış görmediysem aracınız H100ticari araç.
    Bu anlamda bir kaç bilgi vermek istiyorum, sizin aracınız gibi motor hacmi büyük ve yük taşıyan araçlarda etkileri tam görmek için MS600 kullanılması daha doğru olacaktır. Ayrıca aracınızın durumu hakkında herhangi bir bilgi vermemişsiniz. Aracınız kaç model, kaç kilometrede, motorda mekanik sorunlarınız varmıydı, daha önce motor revizyon gördümü, daha önce farklı bir dolgu yapan kimyasal katkı maddesi kullandınız mı, ürünü uygulama yaparken kullanım talimatlarına tam olarak uyuldu mu? ve en önemlisi, kullandığınız ürün bizim yetkili satış noktasından alınmış orjinal bir ürünmüdür?
    BORPOWER Nano yağlayıcıları, Bor madeninin nano boyutlara indirgenerek, sürtünen yüzeyler üzerinde gözle dahi görülemeyecek kadar ince bir yüzey kaplama işlevi gerçekleştirmesi prensibine dayanarak fayda sağlayan TRİBOLOJİK bir üründür. Diğer tüm yağ katkılarının aksine bir takım kimyasal reaksiyonlar neticesinde faydalar sağlaması mantığı ürünümüz için geçerli değildir. Tamamen fiziksel bir işlem sonucunda yüzey kaplama ve küçük partiküllerin bilya görevi görmesi ile etkinlik sağlamaktadır.

Tüm bu sonuçlar uzun yıllara dayanan maliyetli araştırma-geliştirme çalışmaları sonucu, dünyanın önde gelen kuruluşlarından nihai onayları alınarak belgelenmiştir. Birçok performans testinde alınan sonuçlar, matematiksel olarak bir takım zincirleme faydalar silsilesini beraberinde getirmektedir.<SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: 'Arial','

17. marmorfels

marmorfels Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    acarbey öncelikle merhaba yazınız uzun oldugu için sadece baş kısmını okudum kusura bakmayın soru cevap şeklinde yapalım daha verimli olur
    aracım h100 super 1997 model olup hiç motor arızası vermemiştir bana söylelnen 170000 km de aldım suan 180000 de konya benli özel servisinde bakımını devamlı yaptırıyorum 5000 de bir yağ degişimi veriyorlar bu gittigimde bu konulara meraklı oldugum için ustamdan bor power istedim ki kendisi satıyor yetkilimi degilmi bilmiyorum. ben ürünü kötülemek için paylaşmıyorum burda inş. fayda görürürüz türk milleti adına borun kullanılması cok önemli bende maden müh. bu arada....

18. AcarBey

AcarBey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sn. Marmorfels hassasiyetiniz için taşekkür ederim.
    Kayıtlarımızda Konya daki Benli Otomotiv bizim resmi satış noktamız görünüyor. Bu arada yeri gelmişken belirtmekte yarar görüyorum. Geçen hafta itibariyle tüm resmi satış noktalarımıza yetki belgelerinin dağıtımına başladık. Bundan sonra ürünlerimizi daha güvenle alabileceksiniz.

Aracınıza gelince, yaşı ve kilomertesininoldukça ilerlemiş olduğunu görüyorum ama özellikle bakımlarınızı aksatmamış ve kaliteli marka yağ kullanmış ve aşırı yük taşımıyorsanız bu yaşta ve kilometrede bile olsa aracınızdan verim alabilirsiniz.

Bu güne kadar başka bir kimyasal katkı maddesi kullandınız mı?
    Birde Bor Power ürününü kullanma talimatına tam uyarak ilave ettiniz mi?

Bundan sonraki yağ değişiminizde sizin araca MS600 kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Aracınızdan daha uzun sürelen fayda sağlamanızı diliyor, saygılar sunuyorum.

19. marmorfels

marmorfels Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    sn acarbey bügüne kadar bu aracımda baska katkı maddesi kullanmadım(bir adet daha h100 1998 model aracım var onda başka bir marka kullandım)
    uygulayan ben degil benli deki usta oldu... devamlı müsterilerine kullanıyormus öyle dedi
    tavsiyenizi dinlerim bir şartla oda 5000 de bir olan yağ degişimim 10000 de bire cıkacakmı garantisi varmı?
    bende bor ürünlerinizin artmasını ve daha güzel uygun fiyatlı ürünler üretmenizi diliyorum..
    indirim yapın kardeşim yani biraz mantıklı olursak denemeye bile korktum acıkcası az ucuzlatın 100 kişi deneyecegine 300 kişi dener herkes anlar nasıl birşey olduğunu iyi calısmalar

20. AcarBey

AcarBey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sn. marmorfels (gerçek isminizi bilmediğim için nickname'iniz ile hitap ediyorum lütfen yanlış anlamayınız) <?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><O:p></O:p>
    Motor yağ ömrünü azaltan faktörlerin başında sıcaklık gelir, ayrıca sürtünmeler ile yüzeylerden kopan metal zerrecikleri de kartere inerek oksidasyona neden olurlar, bu ve buna benzer etkenler ile birlikte motor yağının kimyası bozulur ve görevini yerine getiremez hale gelir.

Her cismin yüzeylerinde girinti ve çıkıntılar ve çok miktarda çizikler vardır. İnsan, yapısı itibariyle her cismin yüzeyindeki bu pürüzleri göremez. Örneğin cam çok pürüzsüz görünmesine rağmen hassas cihazlar ile incelendiğinde cam yüzeyinin bile pürüzlü olduğu görülmektedir. Kaldı ki motor içindeki hareketli metal parçalarda bu yüzeyler daha belirgindir. Bor Power içindeki bilye tanecikleri gibi şekillendirilmiş kristaller bu hareketli parçaların üzerindeki girinti ve çıkıntıların arasına yerleşerek oraları bir yatak gibi kullanıp aynı bir rulman gibi görev yaparlar ve yağa kimyasal olarak karışmadıkları için bu yüzeylerde fiziksel görev yaparlar.<O:p></O:p>

Bunun neticesinde hareketli parçalar arasındaki sürtünmeler ciddi oranlarda azalır ve bunun sonucunda yüzeylerdeki aşınmalar azalır, sürtünmelerden doğan ısı azalır ve bunlarla birlikte yağın ısısının düşmesi ile yağ eksiltmeler azalır yağın ömrü uzar, sürtünmeden doğan aşınmalar da azaldığından yüzeylerden kopan metal zerrelerinin de azalması yağın ömrünü iki katına çıkarır. BorPower ürününü kullandığınız taktirde 5.000Km de değiştirdiğiniz yağınızı (kaliteli ve marka yağ olmak kaydıyla) 10.000 Km ye kadar güvenle kullanabilirsiniz.<O:p></O:p>

Fiyat konusuna gelince, ürünü pahalı yapan işleme zorluğu ve maliyetlerinin yüksek olmasıdır. Ürünümüz laboratuar ortamlarında, buluşu NNT A.Ş. ye ait bir cihaz ile nanoteknoloji kullanılarak detanasyon tekniği ile üretilmektedir. 4,5 nanometre boyutlarında üretilen bor kristalleri (MCDP) bir değirmen taşında öğütülüp üretilmediğinden maalesef maliyetleri yüksek olmaktadır. Ancak sağladığı ekonomik faydalar ile kendi parasını fazlasıyla amorti eden bir ürün olduğundan bu anlamda kullanıcılara ekonomik olarak bir yük getirmemektedir.<O:p></O:p>

Saygılarımla.<O:p></O:p>

Düzenleyen : AcarBey

Bu Sayfayı Paylaş