LPG KABLO

Bilgisayardan Anlayan Arkadaşlar Yardim

'Diğer Markalar' forumunda Windofhange tarafından 4 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. Windofhange

Windofhange Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    156
    Ad Soyad:
    Ayten
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2004-2009)
    Arkadaslar bır dönem ekonomık sıkıntıdan dolayı oglumun masa ustu bılgısayarını kendısı askere gıttıkden sonra satmıştım şimdi mayısta askerden donecek Allah nasıp ederse bende kendımı toparlamısken ona bır masa üstü almak ıstıyorum kendısı gta mıdır nedır ıste öyleoyunalroynuyor ucak smılatörü vs vs böylelıkle dısarda ne idüü belırsız arkadas edınmesındense iş cıkısı evde odasında olması benımde kafamı raahatlatıyor.

malum ıkıncı el sıteden arastırdım Antalyada bır tane temız oldugunu dusundugum masa ustu bılgısayar buldum ılanı nasıl paylasabılırmıyım bılmıyorum ama ozellıklerını ancak buraya yapıstırabılırım sanırım.Reklam yaska demıslerdı cunku Forumda .

Bılgısayardan anlayan varsa bana yardımcı olabılırmı .fıyatı makulmudur 1500 den 1000 tl ye ok verdı cocuk nakıte ıhtıyacı varmıs ögrencıymıs ne kadar dogru bılemem..oyuna gelmeyeyim edermı okadar sızce
    arkadaslar bı yardım ..lutfen..tşk ler..

IŞLETİM SİSTEMİ : WİNDOWS 10 ( PRO ) 64 BİT ve APPLE MAC OS YÜKLÜDÜR İÇİNDE

MİCROSOFT KLAVYE , GAMİNG MOUSE , KASA ÇOK İYİDİR GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ , MONİTÖR SAĞLAMDIR

RAM : 6 GB

İŞLEMCİ : AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000 + 3.10 GHZ

EKRAN KARTI : AMD Radeon HD 7800 Series

MONİTOR : Acer H243H [24"İnch LCD]

AYRICA 3 ADET WİFİ ANTENLERİ TAKILIDIR MESELA BİR BİNADA 6 KATDA OTURUYORSANIZ 1 KATDAKİ WİFİ GÖREBİLİRSİNİZ

BİLGİSİYARDA APPLE MAC VARDIR YANİ APPLE İŞLETİM SİSTEMİNİDE GİREBİLİRSNİZ.

BİLGİSİYAR KASASINDA GÖRDÜGÜNÜZ GİBİ PERVANE VARDIR ORADAN SOĞUK HAVA GELİYOR YAZIN İÇİN GÜZEL BİR MAKİNA

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    merhaba, fiyat 1500lira pahalıymış ama bu özelliklere 1000tl normal.

yaklaşık 350tl sadece monitör
    350tl ekran kartı

HDD'yi yazmamış, 1 TBlik hdd fiyatı yaklaşık 200tl.

3. tufandeniz

tufandeniz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    120
    Ad Soyad:
    Ersin KARABULUT
    Yaşadığınız Şehir:
    45-MANİSA
    Araç Modeli:
    Honda
    Selamlar,
    İŞLEMCİ : AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000 + 3.10 GHZ işlemci bahsettiğiniz oyunlar için yeterli olmayabilir.

4. cLippeRship

cLippeRship Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    119
    Ad Soyad:
    Uğur Öztaşkın
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    İşlemci ve ekran kartı çok eski ve yetersiz 1200 civarında sıfır olarak monitör hariç bundan kat kat hızlı ve yeni pc toplanabilir ben olsam almazdım yinede karar sizin..

5. nikolai

nikolai Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    mücahit kahramanlar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)

bu donanımlara sahip bir bilgisayarda gta yı çok rahat oynayamazsın grafik olarak düşük ayarları seçmen gerekli ayrıca simülasyon oyunlarında da sıkıntı yaşayabilirsin ve son olarak tavsiyem özellikle 2. el bilgisayarlarda alırken biraz daha dikkatli olmaya çalış arıza durumunda sıkıntı yaşayabilirsin cihaz tamir görmüştür anakartın da sıkıntı vardır v.s

6. cenker_baba

cenker_baba Guest

bilen arkadaşlar ablamıza alacağı bilgisayar için özellikleri yazsın ablamızda ona göre baksın çok karışık iş bu pc toplama işi

7. nikolai

nikolai Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    mücahit kahramanlar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    bütçe ne kadar söylerseniz yardımcı olabilirim

8. Antiheroo

Antiheroo Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Mehmet Semih
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)

Fiyat pahalı demiş kendin toplasan daha iyi olur birde oyun oynayacaksa amd işlemci den uzak dur derim

9. Unicorn

Unicorn Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,948
    Ad Soyad:
    Alpaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    amd den pek anlamam ama dula core olması kafamı karıştırıyor intelin dual core si gta 5 i oynatmaz soruın yaşarsın o yüzden pek bu bilgisayara girme derim

toplama alsan daha iyi i3-i5 işlemci ekran kartı en az 256 bit 2gb olmalı ,ram 4-8 gb yeterli 1600mhz olmalı , anakartta bunları destekleyen bi gigabayte olabilir

10. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Ayten hanım, youtube'taki teknoloji kanallarını inceleyin, çeşitli fiyatlara göre fiyat/performans seviyesinde bilgisayar toplama rehberleri oluyor. Bütçenize göre, fiyat/performans oyun bilgisayarı toplayabilirsiniz. Eğer siz bu işle uğraşmak istemiyor iseniz; büyük bir teknoloji mağazası bu işi sizin için yapıyor.
    Oyun için istiyor iseniz; i5 işletim sistemli ve yüksek kapasiteli bir Nvidia ekran kartlı bir bilgisayar tercih edin.

11. İsa Akdoğan

İsa Akdoğan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    830
    Ad Soyad:
    İsa Akdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bu bilgisayarı kullanan arkadaş biraz kurcalamış. Alınabilir fakat iyice elden geçirip öyle almak lazım.

Oyun bilgisayarları biraz tuzlu oluyor gta V gibi oyunları oynayabilmesi için kesenin ağzını açmak gerekiyor.
    O nedenle eğer bütçeyi 1000 lira kadar arttırma şansınız varsa ben özellikleri size yazayım ister siz vatan gibi bir yerde toplatırsınız veya İstanbul'da bir yakınınız varsa daha uygun fiyata ben burada toplayıp onun aracılığıyla size iletebilirim.

12. exuberant43

exuberant43 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    541
    Ad Soyad:
    Coşkun ALTAY
    Yaşadığınız Şehir:
    18-ÇANKIRI
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Gta vs. oyunları oynar oglunuz ama biraz daha ekran grafigi ve akıs isteyen oyunlar donar grafikte sorun yasar özellikle yeni oyunları zor kaldırır ayrıca amd işlemciden uzakdurdum benim tavsiyem kendiniz bi bilgisayarcıya gidin iyi özelliklerde bi bilgisayar toplatın fiyatını karsılastırın

13. Uğur K

Uğur K Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,046
    Ad Soyad:
    Uğur Karagüzel
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Fiat
    Fotoğraf hobim olduğundan elimdeki masa üstü pc bana yetersiz kalıyor.İnt.Kafe işleten arkadaşımla ayak üstü konuşuk bana o zamanlar AMD ekran kartlarının ve işlemcilerinin çabuk ısındığını söylemişti.Ama kendi bahsettiği sadece ekran kartı da tabiri yerindeyse Deli paraydı.Bunun işlemcisi,ana kartı powerı ram i de ekleyince 2 Bin civarını bulmuştu.Mecburen ertelemek zorunda kalmıştık.
    Fazla anlamam ama arkadaşlarla bende aynı fikirdeyim.Bence de pahalı.

14. Windofhange

Windofhange Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    156
    Ad Soyad:
    Ayten
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2004-2009)
    Tamam Halılcım bunu dıkkate alacagım Teşekkur edıyorum emegıne saglık

Evet dün bir Arkadaşımdaöyle söyledi.Teşekkur edıyorum emegıne saglık..

Tamam almayacagım başka yoldan gıdecegım teşekkut edıyorum emegıne saglık

Dogru dıyorsunuz ıyıkı sızlere danışmısım tesekkur edıyorum..

Sagolasın Cenkercım hıc beklemedıgım teknık destek geldı çok şaşırdım sevındım ıyıkı Arkadaşlara danışmışım.Teşekkur edıyorum

Bütçem 1 000 ile 1500 arası ablacım teşekkur edıyorum.

Tamam amd ıslemcıden uzakdurulacak bunuda ögrenmiş oldum cok teşekkur edıyorum.emegıne saglık

Terımler okadar yabancı kı bana dula core dual core hıc anlamadıgım bir şey ama sanırım nasıl bır yol ızleyecegımı anladım sayenızde az cok cok teşekkur edıyorum..

Syn Keskin aynısını şuan düşünüyorum Vatan bılgısayar var Antalya'da oradan bırıyle dun gorustum beyfendı bana 4000 e mal olur dıyınce beyın devrelerım yandı ben kapıdan cıkarken :) yanı sadece oyun oynayacak dedım yada buradakı arkadaslar sayesınde elımde lısteyle gıdecegım parcaların bırlesımınden toplama kaca mal olur dıyecegım dun bılıncsız gıttım oylesıne bakınma maksadıyla ama bugun forumdakı teknık destek bılgılerı ıle daha saglıklı bır lısteyle gıdecegım ona gore fıyatlandırma yapmalarını rıca edecegım.hanı cok zorlasam 1500 veya 1700 e okeyım ben..Emegınıze saglık cok teşekkur edıyorum..

Vatan bılgısayar toplama yapıyormus sıfır parcalar ile ne dusunuyorusnuz ayrıca gta 4 ve Uçak smulatoru tarzı oyunları kaldırabılecek kapasıtede toplama lıstesı bana yazarsanızcok sevınırım ınsallah gun ıcınde okur donersın aksama gecerken ugrarım vatana fıyat alıcamda emegıne saglık isacım kolay gelsın

evet Amd ıslemcıden uzak durmam gerektıgı konusunda sızınle hemfıkır pek cok arkadasımız var burada Amd den uzak durulacak tamam anladım.ıste bılgısayarcılarada cok guvenılımıyor hanı sıfır parca alsak bılsek hangı parcaları alacagımızı tamamda ben 6000 tl lık laptop'umu verdım kazara bır bılgısyaarcıya autocad yenılenme sı ıcın cd sı herseyı sıfır teslım ettım aradan bır donem sonra bır baktım ıcınden ana kartı degıstırmısler ''daha sonra servıs soyledı bana'
    ınanamadım .yanı kıme guvenecegını bılemıyor ınsan :( emegıne saglık cevap ıcın cok tesekkur edıyorum

Yanı bütün olan ekran kartı destegı ıle alakalı anladıgım kadarı ıle '' AMD negatıf'' onu öğrendım sayenızde pekı hangı ekran kartına yonelmelıyım? bana kendım toplamak ıstersem sıfır parcalar faturalı satın alıp neler almalıyım bılıyorsanız kısaca yazabılırmısınız ? tesekkur edıyorum.

ARKADAŞLAR ben cok fazla ınternete gıremıyorum calıstıgımdan ötürü Bana destek verdıgınız ıcın hepınzıe cok tesekkur edıyorum Mınnettarım Emegınıze yuregınıze kalemınıze saglık dılerım gun gelır benımde sıze faydam olur bıldıgım konu karsıma cıkarsa...Antalya'dan sevgıler Herkese 2017 Huzur ve saglık getırsın dıyorum ..Teşekkurler

Unicorn, Uğur K ve cenker_baba bunu beğendi.
  15. MSI

MSI Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,893
    Ad Soyad:
    Mahmut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Abla ben bilg oyunları ile ilgiliyim.
    Acizane şu sekilde açıklama yapayım.

İşlemci : Intel i7 olacak en az 2.nesil ( i5 te olabilir ama oyun kasar zevk vermez )

Ekran kartı : Nvidiva Ge Force serisi olacak ve 2 Gb olmalı.

Ram : 8 Gb DDR 3 yeterli olur büyük ihtimalle.

Harddisk : 1 Tb olmasi iyi olur . Pahalı değil. Bunu flash bellek gibi düşün 1 Tb 1000 Gb demek.

Geri kalanı tek bir başlık altında yazıyorum.

- Ekran cok pahalı bir şey olmasına gerek yok. Bilgisayar kasası soğutmalı olacak mümkünse ram soğutmalı da olmalı. Klavye ve mouse beraber bimeks vb magazalarda uygun satılıyor. FPS , GTA V vb. Oyunlar için kullandığım gaming mouse tavsiye ederim bimeksten aldım kampanyali 39 tl . ( 15 gün önce ) Altindaki mouse pad önemlidir oyunlarda oda mouse ile beraber hediyesidir.

Bu bilgiler GTA 5 oyunu zevkle oynanmasi açısından minimum seviyelerdir.
    Bu özelliklerde ki masaüstü bilgisayar 2000 i geçer biraz.

Çok uzattım herhangi bir sorun vs olursa yaz bize her türlü destek oluruz ben biraz geç gördüm. Bu ışte üç kağıtçı çok dikkatli olunmali.
    Saygılar.

by MSI

Windofhange bunu beğendi.
  16. Windofhange

Windofhange Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    156
    Ad Soyad:
    Ayten
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2004-2009)
    Teşekkür ederim bana telefon yazarının ablacım vatana gidince arayayım seni

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. MSI

MSI Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,893
    Ad Soyad:
    Mahmut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Ozelden paylaştım

by MSI

cenker_baba bunu beğendi.
  18. İsa Akdoğan

İsa Akdoğan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    830
    Ad Soyad:
    İsa Akdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Sadece kasa topladım oyun için ama doların yüksekliğinden dolayı sizin bütçeyi fazlasıyla aşıyor sadece kasa içeriği 4017,82TL.
    Bunun yerine, vatanda görevli arkadaşları genelde bilgili kişilerden seçiyorlar siz durumu anlatıp bütçenizi söylerseniz size güzel bir sistem toplayacaklardır.

Ben genede linklerini paylaşayım malzemelerin, sadece kasanın içeriğini paylaştım monitör, klavye, kasa gibi malzemeleri siz seçersiniz;

http://www.vatanbilgisayar.com/asus...soket-1151-ddr4-2133mhz-vga-hdmi-anakart.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i5-6500-soket-1151-32ghz-6mb-onbellek-14nm-islemci.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/msi-r9-380-gaming-2gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-240gb-le-serisi-sata-30-ssd-560mb-okuma-530mb-yazma.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/wd-3-5-1tb-caviar-black-sata-3-0-64mb-cache-7200rpm-harddisk.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-cs-serisi-750w-80plus-gold-750w-moduler-guc-kaynagi.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/king...ck-series-ddr4-2133mhz-cl14-1-2v-xmp-ram.html

MSI bunu beğendi.
  19. Silgi

Silgi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    153
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Abi gidin beraber bakın belki dizüstü ister. Düşünür alırsın beğenmez canın sıkılır en temizi beraber alın bence.

Windofhange bunu beğendi.
  20. MSI

MSI Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,893
    Ad Soyad:
    Mahmut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Aslında bende dizüstü alınması taraftarıyım ben 2011 yılında bi dizüstü aldim oyun için 5.5 sene sonra(2016) birkac ufak ekleme ile su anki en ust seviye oyunları hala oynuyorum. İstediğim yere götürüyorum. Hatta her zaman yanımda.

by MSI

Windofhange ve İsa Akdoğan bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş