10 Kasım LPG KABLO

Baskı Balata

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda ibo 06 tarafından 11 Mayıs 2021 tarihinde açılan konu

1. ibo 06

ibo 06 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Ibrahim yeşilkaya
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Öncelikle selamlar 2001 model 1.5 hyundai accent milenyum kasa aracım var yaklaşık 2 hafta önce hararet sonucu motor indirildi geri toplandı araç baskı balatasi değişti mi derseniz usta değiştirdim dedi hatta ilk teslim aldiğimda çok dipten kavrama yapıyordu bir gün sonra gidip ayarlattım ertesi gün işe gitmek için çalıştığında araç rölantide sıkıntı yok ısınması için 5 dakika civarı çalıştı kalkış esnasında titreyerek kalktı gaza hızlı basınca kesiyo 2vitesi geçerkende yavaş devirde yavaş bi şekilde titreme yapıyor bunun üstüne motorun indiği ustaya giderek derdimi anlattım aracı lift te alarak aracın motor kulaklarını kontrol etti hepsi sağlam dedi sorunun kesin şanzimandandir dedi ben şimdi kafam çok karıştı usta gerçekten baskı balatayı değiştirdiyse şanzımanla ne alakası var bi yardımcı olabilirmisiniz not :sokağa çıkma yasaklarında mümkün se araç bırakmayın
    gözünüzle görmediğiniz işlem için .

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Geçmiş olsun hocam , ustayla aranızdaki samimiyet ve güven seviyesini bilemiyorum , baskı balata demek tek başına şanzıman demek değil ama , baskı balata için indirmişken diğer muhtemel sorun olabilecek ( dişi , rulman vs) yerleri kendisi veya şanzımancıya danışıp sizi yönlendirebilirdi , başka bir ustaya daha danışmanızı öneririm , yetkiliye gitmesen bile marka üzerine ihtisaslaşmış ve yetkili servislerden ayrılma ustalar oluyor onlardan birine göstersen isabetli olur derim.

Bu Sayfayı Paylaş