10 Kasım LPG KABLO

Balans Ayarı ve Lastik rotasyonu hakkında??

'Sohbet-2' forumunda qaan88 tarafından 26 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

1. qaan88

qaan88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Memlekete gidip geldim.. Donuste aracda yuk oldugundan dolayı biraz devirli kullanmak durumunda kaldım ve devirli kullanıncada ister istemez arac hızlı kullanılmıs oluyor.. Aracın direksiyonunda 120de baslayan ve 140da cok siddetlenen bir titreme var.. 120nin altında pek hissedilen bişi yok. Giderken 100-110aralıgında gittigim için farketmedim sanırım. Donus yolunda ise bir taraftan agır yukten araba cekmiyor diger taraftan devirli kullanınca direksiyon titriyor. Epey sıkıntı oldu bana... Lastiklerde saga sola cekme yok.. O yuzden sanırım sadece lastik balansı yeterli olucak...

Simdi sorum su; İstanbul Anadolu yakasında bilgisayarlı balans ayarı yaptırabilecegim ve lastikleri rotasyon yaptırabilecegim tanıdık, fiyatı uygun, bir "esnaf" var mı? Burada bir yere gittim, lastiklerin rotasyonu ve balans ayaraı için 50 tl istedi.. Acıkca bana cok geldi, o yuzden fiyat konusundada bilgisi olan arkadas-abilerin yorumu faydalı olucak..

2. Onur-d

Onur-d Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Onur Dursun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    rot-balans komple 50 liradır sade balans 20-30 lıraya yaparlar benım arabanında hem rot ayarı bozuk hemde balansı 4000 km yaptım hala yaptıracaz bı kısmet olmadı rotcuya gıtmek

3. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Aynen Katılıyorum.. Lastikçiler Yazıyor Rot -Balans.. Onlar Rota Bakmıyor Yaptıkları Lastiklerin Araç Dışında Balansı Ve Hiç Bir İŞe Yaramaz.Özellikle Araç Üzerinde Varsa Jant Kapakları Üzerinde Balansı Yapılmalıdır.. ROt İse Öyle Kolay Değilir Kanala Gİrer Araç Lastiklere Işıklı Bişey Takılıyor Karşıda Ekrana Yansıtılıyor Falan Tefaruatlı İŞler.. 20 Lİraya Rot-Balans Olmaz Adam Kanala Girmez 20 Liraya :)

4. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    rot balans 50-60 lira, sadece balans 30-40 lira normaldir

bostancı sanayi sitesinde bora rot balans var, halı sahanın yanında
    benim kayinço orda çalışıyor, öğrenci olduğu için cuma-cumartesi gidiyor
    hatta cumartesi günü istanbuldaydım, benim araca da balans yaptık orda

5. qaan88

qaan88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Öncelikle fiyat bilgileri için saolun. Ben lastikleri capraz olarak değiştirmek istiyorum. Yani, 4 lastikte sökulcek ve çaprazındaki ile yer değişcek.. Bunun dısında bir de balans ayarı yapılması gerekecek sanırım. Aracta saga sola cekme yok sadece yuksek hızlarda ve hız artıkca direkyionda daha fazla titreme oluyor. Balans yapılırken lastikler sökuluyorsa ayrıca lastik sökme takma işine para vermeyelim. ama sökmeden balans yapılıyorsa birde lastik sökme takma parası mı verecem? Olmazsa diyorum petrole gidip, 5 lira verip petrolun liftini mi kullansam ve daha sonra sadece balans mı yaptırsam?
    <div style="-: initial; -attachment: initial; -origin: initial; -clip: initial; : rgb(255, 255, 255); margin-left: 0px; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; color: rgb(0, 0, 0); font-size: 12px; ">
    <div style="-: initial; -attachment: initial; -origin: initial; -clip: initial; : rgb(255, 255, 255); margin-left: 0px; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; color: rgb(0, 0, 0); font-size: 12px; ">
    <div style="-: initial; -attachment: initial; -origin: initial; -clip: initial; : rgb(255, 255, 255); margin-left: 0px; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; color: rgb(0, 0, 0); font-size: 12px; ">Bu halı saha otelin oradaki halı saha mı yoksa özel okulun dibindeki ki mi? Gerçi bostancıya gidersem her türlü bulruum orayı.

6. qaan88

qaan88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Rot ayarında zaten kucuk parcala değişimi oluyor anladıgım kadarıyla. Önce rotun eskiyen parcaları değişiyor sonra ayarı yapılıyormus. Bakalım bu iş 50-60 tl den cok daha fazla olucak gibi geliyor ya..

7. koray2907

koray2907 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ad Soyad:
    Koray
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    aynenhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif

8. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    yüksek bir ootel var, yanında halı saha, karşısında balansçı var, büfe gibi bişey var, onun yanında,sorarsın olmazsa, benim biraderin adı mehmet, dükkanın adı bora rot balans, selamımı söyle, sana bir güzellik yapsınlar https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif
    para dosttan kazanılır biliyorsun https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif

9. vedatkanka

vedatkanka Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ankara'da sadece balans ayarı lastik başına 5TL den hesaplayıp 20 TL. alıyorlar. Yani sadece balans 20 TL.
    Bilgisayarlı rot ayarı için 50 TL. ile 70 TL. arasında değişen fiyatlar var. İstanbul'da daha uygundur kesin.

10. qaan88

qaan88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Sanırım biliyorum orayı. Benm lpg taktırdıgım yerde orada sayılır. Dun baska bir iş için sanayideydim, orada Continental bayisine sordum rot balans 50 lira dediler. İşleri halledip gideyim giyordum, sonra aklıma bile gelmedi..
    Bu arada araba saga veya sola cekmiyor sadece yuksek hızlarda direksiyonda titeme yapıyor. Buna göre illa rot ayarıda gerekiyor mu yoksa sadece balans yeterli olur mu?

11. ahmetakif34

ahmetakif34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    444
    Ad Soyad:
    seyfullah
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    selam arkadaşlar. kandiliniz mübarek olsun

Bugün sağ arka lastiğe çivi girmiş. küçük bir yol üstü dükkanda tamir ettirdim ama balans makinası yoktu adamda lastiği balans yapmadan taktı. arka lastiklerde balans ayarı sıkıntı oluşturur mu

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  12. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    sıkıntı olmaz, müsait zamanda yaptırırsınız.

ahmetakif34 bunu beğendi.
  13. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hocam geçmiş olsun , arka ön fark etmez diyeyim , bir çivi deliğinin içeriden Alman kaynağı dedikleri yama ile kapatılması bir ağırlık farkı oluşturmaz. Fitil atıldıysa da fark etmez , siz hangisiyle yaptırdınız ?

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

14. ahmetakif34

ahmetakif34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    444
    Ad Soyad:
    seyfullah
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    fitil değil. lastik söküldü patlak yamandı