LPG KABLO

Aracın Geç Hızlanması Ve Yokuşta Bayılma

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda muratepice tarafından 28 Şubat 2023 tarihinde açılan konu

1. muratepice

muratepice Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Murat Epice
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Slm herkese,1998 Hyundai sıralı sistem 1.5 enjeksiyonlu manuel aracım işten eve giderken çekişte sıkıntı oldu sanayiye gittim conta yanık denildi ve değiştirildi. Conta değişiminden sonra araç geç hızlanmaya başladı 2000 devir itibariyle hissettiriyor benzinde daha çok hissediliyor. Yokuş yukarı çıkarken de bayılıyor. 5 egsozcu gezdim sıkıntı yok egsoz sisteminden dediler. Egsoz muayenesinden de sorunsuz bir şekilde geçti. Araç boştayken gaz verdiğinde hiç bir sıkıntı yok ama hareket ederken sorunlar dediğim gibi. Ankara da ikamet etmekteyim yardımlarınızı bekliyorum ve iyi bir usta varsa tavsiye adres rica ediyorum. Bu arada tekrardan bujileri değiştirdim. Kablo yeniydi gerek duymadım. Tekleme yok. İticiler de değişti

Coolwhisper bunu beğendi.
  2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, geri besleme valfinizde sorun olabilir, bilgisayardan manifolt basıncına ve boğaz kelebeği konum sensörü verisine baktırabilir misiniz.

onurforces ve MAERKEK bunu beğendi.
  3. muratepice

muratepice Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Murat Epice
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Teşekkürler ilk işim dediğiniz duruma baktırmak olacak

4. muratepice

muratepice Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Murat Epice
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Arac bilgisayara bağlandı 5-6 tane arıza kodu vardı hepsi silindi hava akış sensörü değişti ama durum gene aynı oldu. Sadece şu anda vuruntu sensörü arızası var. Buji kabloları değişti denendi. Tekrar eski parçalar takıldı. Gaz verirken motor kendini sıkıyo sanki. Usta bi süre baya yüksek devirde kullandı. Nedendir bilmem ama gaz verirken oluşan yığılma biraz azaldı hiç anlamadım. Usta gaz beynini gazcıdan başka bi beyin takıp denememi istedi benzinin zamanlamasını enjektöre püskürtme olayını felan gaz beyni ayarlıyo dedi. Başka bir usta yağ pompası gerekli basıncı iticilere gönderemiyor dedi bu durumla ilgisi varmı bilmiyorum. İticiler de ses var.

onurforces bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş