10 Kasım LPG KABLO

Arac Rolantide Devri Dusup Stop Ediyor

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda HEA06 tarafından 14 Kasım 2021 tarihinde açılan konu

1. HEA06

HEA06 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Merhaba. Hyundai era benzin/lpg aracim daha once su kaynatmisti. Sonrasinda 2 defa conta yakma teshisiyle silindir kapagi taslandi. Hersey guzel giderken son gunlerde ilk calistirmada devir dusmesi yasadim. Dun arac isiklarda beklerken motor ariza isigi yandi sondu isiktan cikinca anladigim kadariyla devir yukselince hersey normale donum titreme olmuyor. Sonra su eksiltigini fark ettim su ekledim hersey normaldi. Bugun uzun yola ciktim 600 km de 2-3 seferde toplam 3 litreye yakin su ekledim. Isiklarda,hizim cok dustugunde, durmaya yakin veya durduktan sonra gaza basmadan yaptigim bosta calistirmada motor titreme yaparak motor ariza isigi yanip sondu. En son devamli isik yakti. Yol uzeri tamirciye girdim. Pc ye takti. 1. Ve 2. Silindirde sorun var dedi. buji, buji kablosu degistir dedi 15 gun once degistirdim dedim. Bobin olabilir dedi. Sonra 1.2. Silindir bujileri soktu kompresor basincina bakti. Basinc iyi birsey yapmadim titreme duzeldi. Iyi bir elektriciye gotur tesisatta temassizlik sorunu var dedi. Peki su niye eksiltiyor bunun sebebi nedir dedim. Kapakta olabilir dedi. Su an nasil hareket edecegim sasirdim. Daha once benzer sikayetlerle gelen araclari tamir etmis degerli ustalarimin gorus ve onerileri nedir?

Bu Sayfayı Paylaş