LPG KABLO

Araba Çalışmıyor !!!

'Accent Era Forum - Club MC' forumunda eyp tarafından 26 Nisan 2022 tarihinde açılan konu

1. eyp

eyp Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    79
    Ad Soyad:
    yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Geçen yazmıştım.Araba 2.stoptan sonra zor çalıştı diye.Dün Akü’ye baktırdım %98 dolu %100 şarjlı şeklinde.Az önce araç gene çalışmadı.Marş alıyor ama çalışmıyor.3-4 kez denedim.Araç içinde anahtara basıp kitledim tekrar açtım olmadı.Lastikçinin yanındaydım belki anlar diye ona sordum bakmaya geldi.Anahtardan düğmeye basıp kapıları açtım bu defa çalıştı.Lastikçi debriyaja tam basmıyor olabilirsin diyo ama sonuna kadar bastım.Debriyaja basmadan çalıştır dedi araç çalıştı.1 ay önce anahtar arıza verdi anahtarcı butonu değiştirdim dedi.Acaba immobilizer okumuyor olabilir mi?Cumartesi yola çıkacağım tedirginim.Aracı kime göstereyim?Servis mantıklı mı?Aküm büyük kablo yetişmediği işin lehim yapılmıştı ondan olabilir mi?Trigeri 2016’da değiştirdim.Ondan olabilir mi?Acil yardım!!!

O. Uygur bunu beğendi.
  2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Son düzenleme: 26 Nisan 2022
  3. eyp

eyp Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    79
    Ad Soyad:
    yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Okudum.Ama sinir oldum bakmak aklıma gelmedi.Bakması aklıma geldiğinde ise araba çalıştı.

Eğer arıza krank sensörü ise serviste mi yaptırmalı ya da sanayide mi?Aklımdan servise gitmek geçiyor.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 26 Nisan 2022
  4. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    orjinal parça alarak ustanızda değiştirebilirsiniz. önemli olan orjinal parça.

onurforces bunu beğendi.
  5. eyp

eyp Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    79
    Ad Soyad:
    yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Bugün 2 servis aradım.Bayram dolayısıyla doluyuz diyorlar.1 tanesi krank sensörü elimizde yok sipariş veririz dedi onunda gelmesi bayramı bulacak.Fiyatı ise 1543 lira daha işçilikte eklenecek.

6. eyp

eyp Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    79
    Ad Soyad:
    yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Az önce sanayiye uğradım.Oto elektrikçide tablete bağlandı.Arıza vermedi.Elektrikçi çalışmadığında immobilizere dikkat etmem gerektiğini söyledi ama o an akla gelmiyor.Tamirciye gittim.Şimdi neresine bakayım bir parça değiştirsem başka yerden çıkarsa niye böyle dersin dedi.Bunlarda immobilizer sıkıntısı oluyor dedi.1 ay önce anahtarın düğmesi sertleşince anahtarcıya götürdüm.İçindeki butonu değiştirdi.Acaba o ara okumuyor mu diye düşünüyorum.Tamirci arıza verirse tam verir dedi.Yedek anahtarı yanında bulundur dedi ki dün yanıma aldım.Bi daha yaparsa yedek anahtarıda deneyeceğim.

7. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    yılmaz bey, yeni üye de değilsiniz, önceden çok yazıldı. immo hatası yoksa kesin krank sensörü, üstelik krank sensörü arıza kaydı da düşürmüyor.
    immo arızası olduğunda immo anteni soketinden yapıyor. ama immo arızasında marş sırasında devir saati kalkıyor.

eğer marş sırasında devir saati kalkmıyorsa kesin krank sensörü. sanayidekiler aklınızı karıştırmasın. çoğu usta saçma sapan şeyler söylüyor.

onurforces bunu beğendi.
  8. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Bir çok ihtimali sıralamışsınız , en iyisi servise gir ve bir tesbit yaptır , fazla gezip yorulmaktan iyidir.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

onurforces bunu beğendi.
  9. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    @eyp biraz panik yaptiniz gibi hissettim. Sakin kalarak krank sensorune odaklanabilirsiniz devir saati kalkmiyorsa. Arkadaslar yazmis.
    Orjinal parcayi belki japon kore yedek parcacilarda da bulabilirsiniz. Afyondasiniz diye aklimda kalmis. Isterseniz eskisehir deki yedek parcacilarin listesini ozelden paylasabilirim.
    Kadir geceniz mubarek olsun.

10. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
  11. eyp

eyp Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    79
    Ad Soyad:
    yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar teşekkür ederim.Bayram tatilinde memlekete gitmeyi düşünüyorum.O yüzden biraz panik oldum.Afyonluyum ama İstanbul’da ikametim.Bana yakın olan 2 servisi aradım ama Bayram dolayısıyla dolu olduklarını söyleyip Bayram sonrasına atıyorlar.Şimdi burada dikkat etmem gereken arabayı çalıştırırken devir saatinin kalkıp kalkmadığı mı?Hiç dikkatimi çekmezdi.Dün çalışmadığında aklıma geldi ama bu defa da çalıştı.Yarın çalıştırırken dikkat edeceğim.Bugün çalışmada sıkıntı olmadı.Devam ederse Bayram sonrası servise göstereceğim.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  12. eyp

eyp Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    79
    Ad Soyad:
    yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar hayırlı bayramlar.Arabadaki sorundan bahsetmiştim.Ben de immobilizer olarak düşündüm.Bayramda memlekete gittim.Gittiğim güne kadar araba tek marşta aldı.Yolda Mehmetçik tesislerinden çıkarken sanki 1-2 saniye fazla marşta aldı gibi geldi.Gene çalıştı.Bercestede iftar yaptım.Çıkarken bu defa çalışmadı.Ben de kapıları kitleyip 5-10 saniye bekleyip tekrar denedim çalıştı.Sorunsuz geldim.Az önce akrabaları eve bırakacaktım.Eğer immobilizer ise yedek anahtarı kullanayım çalışmasında bir sorun olmazsa kesin sorun immobilizerdir düşüncesiyle yedek anahtarla çalıştırdım.Ama yolda giderken 2 . viteste ve düşük hızda seyrederken araba gaz yememeye başladı tam emin değilim ama motor arıza lambası yakar gibi oldu vitesi 1’e aldım ama gaz yemedi ve stop etti.Ve çalışmadı.Aracı uygun bir yere çekip birkaç denemeden sonra araba çalıştı ama rölantide 1-2 dakika sonra tekrar stop etti.Marş alıyo çalışmıyor.Bir süre sonra çalışıyor ama rölantide gene stop ediyor.Dikkat ettik Kontağı çevirdiğimizde marş pozisyonu almadan akünün oralardan tık tık diye ses geliyor ama araç çalışmıyor.Sonrasında çalıştı ve eve kadar aracı getirdim.Akrabanın arkadaşı benzin filtresi olabilir dedi.Evde kontağı çevirdiğimizde o tıktık sesi gelmiyor ve araba çalışıyor.Tekrar geri dönücem ve her yer kapalı yolda stop ederse diye endişeleniyorum.Acaba yedek anahtarı denediğim için seyir esnasında immobilizer okumadığı için araç stop edip motor kendini korumaya almış olabilir mi?(Çalıştığı sıralarda rölantide gene stop ediyordu)Ya da gerçekten benzin filtresinden dolayı olabilir mi?Baktırsam heryer kapalı.Canım sıkıldı açıkçası.İstanbul’a sağ salim gelebilsem hemen sokucam servise.Geçen hafta bayram yoğunluğu diye yanaşmadılar.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  13. selimhyundai

selimhyundai Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    35
    Ad Soyad:
    Selim
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Araba çalışmadığında devir göstergesine dikkat etmemişsiniz hala. Öncelikle buna bakmalısınız. Devir saati hareket etmiyorsa krank sensörü arızalıdır. Servise gittiğinizde size devir saatinin hareket edip etmediğini soracaklar size. Devir saati hareket ediyorsa diğer parça arızalarına odaklanırsınız. Kapıların açık ya da kilitli olmasından dolayı çalışması tesadüfi bence. Geçmiş olsun, iyi bayramlar.

Coolwhisper bunu beğendi.
  14. SynysterGates

SynysterGates Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    595
    Ad Soyad:
    Kaan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB

Bir sürü kişi ısrarla ve şiddetle krank sensörüne baktırmanızı tavsiye ederken neden direniyorsunuz anlamak mümkün değil.Hiç değilse,sağlam çalışan bir çıkmasını bulup birkaç gün deneyip bu ihtimali eleseniz olmaz mı ? Bu kadar insan yanılıyor olamaz.

15. selimhyundai

selimhyundai Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    35
    Ad Soyad:
    Selim
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Aslında baktırmak çözüm değil. Zira bu sensördeki bozukluk arıza kaydı bırakmıyor. Tek çözümü araç çalışmadığında devir saatine bakmak. Bir de bu sensör arızasının -benim yaşadığım- en belirgin diğer göstergesi ise araç rölantideyken ya da yavaşlarken motorun durması.

Son düzenleme: 3 Mayıs 2022
  16. eyp

eyp Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    79
    Ad Soyad:
    yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Direnmiyorum.Geçen hafta servisler dolu olduklarını söyleyince sanayide elektrikçiye gittim ama çokta ilgilenmedi başka araçla uğraşıyordu.Yanında çalışan 14’lü yaşlarında çocuğa bağlamasını söyledi o da benim ısrarımla.Çocuk bişey çıkmadığını söyledi.Tamirciye gittim onlarda başka araçla ilgileniyordu.Ben açıkçası immobilizerden şüpheleniyordum.Bu şekilde memlekete geldim ama dün 2. viteste stop etti.Sonra marş alıyo ama çalışmıyor.Çalıştığı zamanda birkaç rölantide iken stop etti.En son çalışmasında eve kadar geldim.O sıra canım sıkıldı ve ibreye bakmak aklıma bile gelmedi.Bugün tekrar çalıştırdım normal şekilde evin önünde rölantide bekledim bir sorun olmadı.2 Parçacıya sordum krank sensörü yok diyorlar.Yarın yola çıkacağım.Yol üstünde Afyon’da yaptırabilir miyim bilmiyorum.Beni İstanbul’a sıkıntısız getirse 1 gün sonra direk servise gideceğim zaten.

17. Akadomasyon

Akadomasyon Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    107
    Ad Soyad:
    İsa bekir
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Yol üstünde kutahyaya uğrayabilirsiniz, sanayide ki parçacilara sorabilir, veya karseç var yetkili servis oraya uğrayıp sorabilirsiniz. İnşallah sorunsuz İstanbula dönüş sağlarsınız.

18. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    text (1).gif

oskanush ve İsmail34 bunu beğendi.