LPG KABLO

Ankara / Mamak' Da Yaşam Hakkında

'Sohbet' forumunda Ue-Gazi tarafından 26 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

1. Ue-Gazi

Ue-Gazi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Ulaş TETİK
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX20 (2011-201X)
    Merhaba öncelikle herkese iyi bayramlar diler tekrarını görmek cümlemize nasip eder inşallah.

Nasipse hayırlısıysa ev almaya niyetlendik ve malum ilan sitesinde Ankara' nın değişik semtlerinde evlere bakıyoruz. Uzun zamandır Elvankent' te site ortamında oturuyoruz. Mamak / Durali Alıç Mah.' de bir ev beğendik. Uzun yıllardır Ankara' da oturduğum için sadece uzaktan Mamak' ın nasıl bir yer olduğunu kulaktan dolma bilgilerle duyarım. Ama aslında nasıl bir yerdir bilmem. Zamanında gecekondu semti denirdi şimdi kentsel dönüşüm mevzusu baya ilerledi ve şehirleşme baya ilerlemiş yani düzenlemeler hızla ilerliyormuş. Mamak çöplüğünün kokusu denirdi şimdi oraların temizlenerek taşınmak üzere olduğunun ve koku v.s. gibi durumların azaldığını duyar oldum. Sözüm tamamen meclisten dışarı ortamı v.s. ne kadar sıkıntılı insan tipleri varsa oralardan çıkar denirdi ama şu dönemde nerede yok ki bu tipler ve zamanla azaldığını duyar oldum. Semtin gelişimi imkanları gibi durumlar ne şekilde gelişmekte ve sunulmaktadır. Ellerinizden öper 9 aylık bir çocuğum var ve yani 6-7 sene sonra okul hayatımız başlayacak ve Mamak hakkında bu konularda pek bilgim yok. Başınızı çok şişirdim zamanınızı çaldım kusura bakmayın. İşin özü Mamak' da oturan yaşayan varsa bu nasıldır nedir ne değildir bilgi paylaşımı yapabilir mi? Özellikle evli ve çocuklu ailelerin yorumlarını çok merak ediyorum okul ve eğitim kalitesi nasıl ilerliyor.

Olur mu olmaz mı bilmiyorum ama baktığım ev Mamak / Durali Alıç Mah.' de Ege İlkokulu civarında. Bu civarlar hakkında da bilgisi olan ve paylaşmak isteyen olursa sevinirim. Bu civarda 350-400 civarı verip ev almak mantıklı olur mu?

İlginize teşekkür ederim. İyi günler.

Son düzenleme: 26 Mayıs 2020
    rpurcek bunu beğendi.
  2. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Unicorn ve Ue-Gazi bunu beğendi.
  3. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    @Roadrunners Hakan abiye müracat edelim, konun uzamanı o

Ue-Gazi bunu beğendi.
  4. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,895
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Öncelikle merhaba, inşallah hayırlısı olur...ben doğma büyüme buralardayim, mamak eski mamak değil ozellikle nata vega, metro ve ikea açıldığından beri...birde bu ay ulaşım için metro ihalesi var yani asti den gelip dikimevinde biten metro nata vega önüne gelecek, o da bir değer katacak...
    Nata vega karşısında oturuyorum tavsiye ederim, sizlerde bu bölgeye bakarsanız seve seve yardımcı olurum...
    Okul işi biraz karışık özellikle devlet okulu sıkıntılı, benim çocuklar yine bizim bölgede evimin hemen karşısında yukselen kolejine gidiyorlar

rpurcek, Fırat Ö., Ue-Gazi ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,895
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bu arada ege ilkokulu kantini ni arkadaşım işletiyor ondan da geçerli bilgi alırız, istediğiniz zaman benide arayabilirsiniz

Çaloğlu, Ue-Gazi ve Unicorn bunu beğendi.
  6. Hasan Tarık

Hasan Tarık Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,184
    Ad Soyad:
    Hasan Tarık
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kia
    O civarlarda teyzemler oturuyor eskiye nazaran oldukça iyi olduğu söylenebilir zaten büyük siteler yapıldı, nata vega avm yakınında, eskiye nazaran bozuk tipler daha azınlıkta, pek çok ihtiyaca kolay ulaşılıyor market vs bol, otobüs seferleri de fena değil ama özellikle yoğun saatlerde otobüste hava almak bile zor olduğu olabiliyor ve eğer özel okula göndermeyi düşünmüyorsanız eğitim kalitesinin çok iyi olmadığı söyleniyor. Kendimiz de 2000-2006 yılları arasında ev aldığımız için tam o bölge olmasa da yakınında olan Akdere’de oturduk sonrasında şu anki evimize (Birlik Mahallesi) taşındık o yıllardan ve teyzemlere gidip gelerek gördüklerimle şunu söyleyebilirim ki oralarda komşuluk arası ilişkiler daha kuvvetli ama maalesef hoşgörü, anlayış, sessizlik gibi konularda biraz sorun olduğunu söyleyebilirim. 400 bin ₺ gibi bir bütçeniz varsa bence o taraflardan almak yerine Birlik Mahallesi gibi yerleri tercih etmenizi öneririm. (Gözlemlerin site için değil apartman dairesi içindir site içindeki ilişkiler hakkında fazla bilgiye sahip değilim. )

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ue-Gazi bunu beğendi.
  7. Burak Gürsoy

Burak Gürsoy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    42
    Ad Soyad:
    Burak Gürsoy
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    onu bunu bilmemde askerde acemiligimi yaptıgım yer Ankara mamak mebs okulu.
    -25 i gormuslugum var oturdugumuz bank bile buz tutmustu. bende tek anısı budur:)
    hayatımın en kotu 15 günüydü

Ue-Gazi bunu beğendi.
  8. soysalonur

soysalonur Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    249
    Ad Soyad:
    Onur soysal
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Fiat
    2017 de bende mebs askerlik yaptım. -25 nasıl gördün sen? Ben Ankaralıyım üniversitesi ye kadar Ankara da okudum. Hiç o soğukları görmedim.

Ue-Gazi bunu beğendi.
  9. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Ankara zor biryer, zamanında Keçiören tarafında ülkücü gençlerin kurduğu iddia edilen A takımı denilen çeteler sokaklarda kolluk kuvveti yetkileri ve kanunları bir şekilde etkisiz hale getirerek sokakta gördükleri herhangi bir göze batan vakada kendi adaletlerini uygulamaya çalışıp zorbalık ve terör estiriyorlardı.

Kesinlikle tasvip edilmeyen bir mevzudur bu olaylar,

sokakta nikahlı hanımızla bile yan yana azıcık yakınlaştığınızı görseler hemen dövüyorlar ağız burun kırıyorlarmış. Şeri hükümlerin çete tarafından denetimsiz uygulanması gibi durumlar oluyormuş.

Belediye başkanı ve bölgedeki karakollar A takımı çetesi hakkında önceden bilgi sahibi oldukları için çetenin yarattığı bu sıkıntılara karışmıyorlarmış.

Orada yaşayan insanların geceleri etrafta dolanan beyaz renkli sedan renault clio ya binen dörtlü grupları gördükleri söyleniyor.

Ue-Gazi bunu beğendi.
  10. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Hissedilen dahi olsa merkezde -25zor

Ue-Gazi bunu beğendi.
  11. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,895
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Amma atmışlar eren, şeflerinden birisi arkadaşım olurdu, hoş bizde kavga ederek tanıştık ama öyle eşiyle nişanlısıyla kız arkadaşıyla gezenle işleri yokki...eğer ailece gidilen bir parkta alkol alirsan taşkınlık yaparsan uhu bali işin varsa çok temiz ediyorlar...

erenuzel41 ve Ue-Gazi bunu beğendi.
  12. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bende geçiören bebesiyim :D

erenuzel41 ve Ue-Gazi bunu beğendi.
  13. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Keçiören kalaba mahallesinde 7 sene oturduk. O zamanlar belediye başkanı yine Turgut Altınok' tu. A takımı 06 EBT seri plakalı renolarla çete gibi gezerdi. Gözümüzün önünde çok kişiyi dövdüler. Evinin önünde oturan adama bile çatıyorlar. Turgut altınok seçim kaybetti bu dandik çete dağıldı. Şuan tekrar turgut gelince hortlamışlar. En son bir kaç ay önce haberlerde izlemiştim. Dr bir genci kız arkadaşıyla oturuyor diye dövmüşler. Keçiöreni çöplükten dönüştüren Turgut başkandır. Eski halini çok iyi bilirim. Millet şuan oy verdiğine bin pişman. Bir daha ki seçim zor gelir.

Ue-Gazi ve erenuzel41 bunu beğendi.
  14. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hakkınızda hayırlısı olsun. Inşallah gönlünüze göre bir ev bulursunuz.

Mamak eski mamak değil. Imkânınız varsa, Hakan abinin dediği bölgede oturun. Mamağın biraz dışında gelişmeye devam eden bölge. Mamağın iç bölgeleri, Iran, Irak ve Suriyeli dolu. Imkanı olan, Altındağ ve Mamaktan kaçıyor.

Roadrunners ve Ue-Gazi bunu beğendi.
  15. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,895
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Ne zaman ki melih gökçek le birbirine girdi turgut, o zaman temelli gayrı meşru adamlar aldılar aralarina...bir dönem ulucanlardan çıkan direk ya keciorene yada buyuksehir anfaya giriyordu...o donem sapıttılar

rpurcek ve Ue-Gazi bunu beğendi.
  16. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Ankara motorsporları severler için de çok güzel bir yer diyorlar:) trafikteki ortalama hız hiçbir zaman 60km altına inmiyormuş yaya olarak karşıdan karşıya geçmenin Ankara nın çoğu semtinde çok zor olduğunu söylerler.

Gölbaşı Enka yokuşundan aşağı vitesi boşa alıp 160km hız gördüm diyenler var:)

Memleketin merkezi orası olduğu için devlet erkanının sürekli oradan oraya karayolu ile intikal etmesi sebebiyle cadde ve sokaklar diğer illerimizden daha geniş ve hızlı gitmeye daha müsait diyorlar.

Türkiyenin Temple Of the Speed mekanı gibi birşeymiş:) sakin bir anadolu şehrinden gelen bir sürücünün orada kaza yapması hatta İstanbul da sürücülük yapan birisinin Ankara daki yollarda bocalaması doğal karşılanıyor. Kimse yavaş gitmiyor, Ankara caddelerinde tam gaz gitme oranı yüksek diyorlar.

Ue-Gazi bunu beğendi.
  17. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC

Hocam mamaktan tercih etmenin bir sebebi varmidir ? Yoksa dediginiz fiyatlara kuzey ankarada 474. Etapta cok guzel vadi manzarali evler bulmaniz mumkun. Hem protokol yolu yaninda kizilaya aracinizla ulasim 15 dk, ankamall e gidiyorum her sabah saat 8 de ve 15 dk suruyor. Merkeze daha yakin semt olarakta gelisime daha acik biryer. Manzaranin guzelligine diyecek yok zaten. Kapinin onunde bizim komsularin cocuklari sabahtan baslayip aksama kadar tek baslarina oynuyorlar. Guvenlik var. Kapicisi var cevre duzeni cok iyi. Eger mamak icin ozel bir sebebiniz yoksa bana mesaj atarsaniz cevrenin fotograflarini atabilirim size. Iyi bayramlar :)

Ue-Gazi bunu beğendi.
  18. Ue-Gazi

Ue-Gazi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Ulaş TETİK
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX20 (2011-201X)
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Benim için hepsi birbirinden kıymetli. Bilmediğim bir konuda sizlerden deneyim kazanmaya çalışıyorum. Ev ve evin konumu şu şekilde. Yeri konumu çevreyi bilenler belki daha iyi akıl verecektir çünkü hiç bilmediğim bir yer. Google earth de ve sokak modunda bina sokak net görünüyor. Tek apartmanlık site. Yeni yapı. Doruk Sitesi No:23

Sahibinden ilanı : https://www.sahibinden.com/ilan/eml...katta-manzarali-4-plus1-270m2-801820323/detay

Maps konumu : https://www.google.com.tr/maps/place/Durali+Al%C4%B1%C3%A7,+%C5%9Eehitler+Cd.+No:87,+06480+Mamak%2FAnkara/@39.9083191,32.9257443,601m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x14d351ba13fc385f:0x8b574a3b48aebf1b!8m2!3d39.908315!4d32.927933?hl=tr

TKGM' de de konum ve bilgi : https://parselsorgu.tkgm.gov.tr/#ara/cografi/39.908361874282164/32.92822480201722

19. Ue-Gazi

Ue-Gazi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Ulaş TETİK
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX20 (2011-201X)
    Benim derdim aslında AVM ya da illa Mamak değil. Zaten ilandaki ev ile AVM arası araba ile 2KM gibi bir mesafe. Eşim Altındağ' da öğretmen. Ben Öveçler 4' de çalışıyorum. Araba ile iş yerlerimize yakın ama toplu taşıma ile uzak. Demem o ki zaten işimiz gereği sabahtan akşama kadar ev iş iş ev arası mekik dokuyoruz. Hafta sonu evdeyiz. Eğer bir organizasyon yapacaksak ve altımızda araba varsa her yer yakın. Memleketten gelenimiz gidenimiz oluyor ve mevcut evimiz küçük kalıyor bu gibi durumlarda. Evin büyük olması, masrafsız olması bizi cezbetti açıkçası. Ama işte bölge, çocuğun geleceği, 350 - 400 civarı orada ev almak kafamda soru işaretleri. Çok mu dert yandım :)

20. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Cok dert yanmadiniz ev degil basit bi telefon kılıfı alirken bile arastirir en iyisini bulmaya calisirim. Boyle olmasida gerekiyor zaten. Bir anda verilen kararlarin cogu sonradan pismanlikla bitiyor. Eve baktim bu fiyata bakildiginda, suan oturdugum ev 400 civari ediyor ama sizin baktiginiz evden daha kucuk ve daha az lüx. Eger ailem mamakta olsa o evi bende dusunurdum cok begendim. Insallah hayirlisi olur sizden cok yengeninde dusunceleri onemli tabiki. Nekadar tamam bu ev desemde mutfagin seklinden dolayi ev almadigimiz oldu :)

Bu Sayfayı Paylaş