LPG KABLO

Akü Kutup Başı Muhafazasını Kaybettim

'Genel Sorunlar Ve Çözümleri' forumunda fatalrhymer77 tarafından 1 Ocak 2020 tarihinde açılan konu

1. fatalrhymer77

fatalrhymer77 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Muhammed Can İnan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Merhaba arkadaşlar arabam hyundai accent era 1.6 2009 model arabamı aldığımda akü + kutup başında kırmızı bir koruma vardı dün araba iç aydınlatmasını açık unuttuğum için akü bitti takviye yaparken o kırmızı koruma kapağını çıkardım akü üstüne bıraktım takviye sonrası takmayı unuttum kaputu kapattım akü şarj olsun diye dolandım eve gelince aklıma geldi tekrar inip kaputu açtım ve orada yoktu kaput içinide inceledim bulamadım düşmüştü nerede bulabilirim aynısını tüm modellerde o kapak varmı bilmiyorum aşağı inince resim de atarım

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    orijinali hem pahalıdır hem sadece yetkili serviste perakende olarak alınabilir o yüzden bu parçayı orjinal olmayanlarını internetten 15-20 liraya alabilirsiniz yedek parçacılarda da orijinal olmayan universal olanlardan vardır, iş görür. Maksat kazayla kısa devre yapmasına mani olmak. Hem artı hem eksi kutup için olan kutup başı muhafaza takımları var orijinalinden daha estetik olanlarından alabilirsiniz ama kaliteli birşey almanızı öneririm sonuçta plastiklerin bazıları küçük miktarda elektrik geçirirler.

3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
  4. fatalrhymer77

fatalrhymer77 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Muhammed Can İnan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Teşekkürler cevaplarınız için ama o linkteki kapaklar benim arabama uymaz uzun bir kapaktı sanırsam orijinal kapaktı yarın resim atıcam kapaksız olarak

5. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

amacınız akünün kutup başını korumaksa eren beyin attığı parçalar uyumludur. ama illa orjinal diyorsanız yetkili servise soracaksınız, çoğu yetkili servis de bu tip bir parçayı elinde bulundurmaz.

Bu Sayfayı Paylaş