10 Kasım LPG KABLO

Afyon'da Özel Servis

'Ege Bölgesi' forumunda i20_user tarafından 29 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. i20_user

i20_user Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Sait AKTAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Değerli arkadaşlar.
    i20 2012 model 1,4 cvvt at aracımın 90,000km bakımını yaptırmak istiyorum.
    Afyon'da güvenilir, uygun ve işinin ehli bir özel servis var mıdır?
    Tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Merhaba ben afyonluyum ama istanbulda yaşıyorum özel servis çok bildiğim yok oralarda uzun zaman oldum geleli istanbula bende de i20 1.4 dizel olan modeli var çok şükür memnunum bende 75.000 bakımı için çok araştırma yaptım buralarda çok var uygun yapan ama sana tavsiyem arabanın garantisi hala duruyor ise hiç özel düşünme git yetkili servise yaptır ben öle yaptım inan çok fark etti özel servis taktığı parçaya garanti veriyor taktığı parçadan oluşan motor yada herhangi bi sorunun garantisini vermez inan pişman olmassın afyonda hyundai servisi var kırmızı hastanenin yanında orayı tavsiye ederim ustaları ve servis elemanları anlıyor bu işten kafan rahat olur garantili

i20_user bunu beğendi.
  3. i20_user

i20_user Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Sait AKTAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    Oraya gittim. Şubat ayında aracın garantisi bitmiş. Normalde 90.000km bakımı 850₺ imiş. Garantisi teni biten araçları kazanmak için ek indirim tanımladılar. 615₺ ye düştü. Ama ek sorun varsa ücret artar dedi. İşte o son cümle beni işkillendirdi. Hazır indirim verdik, nede olsa bana gelecek, o esnada fiyatı arttırırım diye düşünürler mi acaba?
    Bir yandan da özel servis sadece birkaç şeye bakıp değiştirip geçecek. Oysa yetkili servis en olmadık şeylere bile bakar diye düşünüyorum.
    Ne dersiniz? Servisteki arkadaşlar güvenilir midir acaba?

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hayır kardeşim olurmu öle yanlış düşünüyorsun korkmana gerek yok sana şöle sölim bakım haricinde bişey çıkarsa bile sen onay vermeden asla yapılmaz çünkü bu bir kural bak anlatayım benim arabayı götürdüm servise aynı şeyi söylediler dedimki ulan ne olcak en kötü yaptırmam ama öğrenirim dedim ve girdim servise ordaki eleman standartlar bunlar yapılacak ama exstra bişey çıkabilir dedi tamam bakalım dedim ve başladılar yağ yağ filtresi hava filitresi antifiriz cam suyu felam değiştikten sonra yani standartlar ordaki eleman şöle dedi ahmet bey sizin şunlar şunlar da bakımdan geçmesi ve cam silgeçlerinin değişmesi v.b a dan z ye bakmışlar söylediler dedimki eee bunlar garanti dışı kalıyor yani ücretli peki kötü durumdalarmı dedim hayır idare eder ama bakılsa iyi olur dedi bende aynen şöle dedim hayır kardeşim sen normal bakımda ne varsa onu yap ekstrasına karışma ben zamanla baktırırım dedim yani onaylamadım servisin söylediği eksra bişeyler çıkar dediği şeyleri ve araba normal bakıma girdi çıktı ekstra şey çıkar diye sana söylemek zorundalar sen istee yaptır ister yaptırma onlar sana söylüyor bunlar bunlarda var yapalım mı diye hayır dersen yapmıyorlar çünkü garanti durumunda bu önemli yarın sen onların söylediği ve yaptırmadığın şeyden sorun yaşarsan servise geri gittiğinde biz söyledik ama onay vermediniz diyolar servisin onu söylemesindeki amaç bu hiç korkma götür güzelce baktır arabana özel servis sen ne dersen onu yapar yetkili servis ne yapılacağını sana der ve servis güvenilir sonuçta kapı gibi garanti evrağın olucak için rahat olsun kafaya takılan olursa yaz yardımcı olurum şimdi aklıma geldi yazmak istedim 615 tl çok istemişler birazdaha pazarlık yapamaya çalış bence mesela polen filtresi sadece işlikle beraber 110 tl diye okumuştummesela yapabilirsen onu sen tak dışarsa 15-20 tl çok basit çıkarıp takması mesela onu çıkarttır eğer yapabilirsen yapamassan pazarlık yap insinlee birazdaha

Son düzenleme: 30 Mayıs 2017
    i20_user bunu beğendi.
  5. i20_user

i20_user Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Sait AKTAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    Ahmet bey..
    Bende aslında yetkili serviste yaptırmak istiyorum da yapılacaklara baktım. Rutin bakımdan farkı buji değişimleri. Fiyat 850₺ den 615₺ olacak falan diyerek de zaten pek düşeceğini sanmıyorum.
    Çok kararsız kaldım inanın.

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    buji değişimi mi ? eğer bu fiyatın içinde bu da var ise o zaman iyi gibi ama kardeşim şöle düşüneceksin elbette karar senin ben başımdan geçenleri ve yaptıklarımı söylüyorum ama servise gidip yaptırmanın avatajı çok bende senin gibi servise gitme konusunda kararsızdım ama gittim verdim arabayı memnunum neticede garantisi devam ediyor
    bak şöle düşün 90000 bakımında buji değişmesi olabilir diyelimki sen bunu dışarda bi özel servise yaptırdın ve adamla da on numara işcilik yaptı oooo süper herşeyi on numara bujiler felam süper 1 numara marka ve sana 300 fiyat verdiler sende yaptırdın peki ALLAH korusun adamların taktığı bujide sorun çıktı ve ateşleme yapmıyor yada yağda sorun çıktı motor yağlamıyor hadiii piston kırdı keçe patlattı ateşleme olmadığı için motor zarar gördü gittin servise dedinki bakımdan sonra böle oldu abi parçalar garantili idi değiştitiriz eee motor onu yaparız şu kadar ondan sonra sen düşün lütfen yanlış anlaşılmasın ben kimsenin ekmeğine mani olmuyor ama garantili bir ürün aldıysak garantisini kullanmalıyız risk etmemeliyiz heleki bu can taşıyor ise ama bunlar yetkili serviste olsa sorun adamların takdığı parca kaynaklı ise kesinlikle 5 kuruş vermeden yapıyor
    işte durum bu karar seni gerçi 615 tl de az para değil hani

i20_user bunu beğendi.
  7. i20_user

i20_user Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Sait AKTAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    Tek sefer de olsa o zaman servise gitmek.
    Zaten 1 ay sonra da uzun yola gideceğim. Can taşıyacağız sonuçta.
    Ücrette düşmeseler de belki aracın rot balans vb ufak tefek şeyleri aradan çıkartırız.

8. muyar

muyar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ad Soyad:
    Mustafa Uyar
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Eğer bakımın yaptırmadıysanız 1. küçük sanayide xxcc oto bakım servisi var. Xx Ustanın işçiliğini övüyorlar. Hatta bir kaç defa ticari bir hyundai taksinin bakım için geldiğini görmüştüm. Sahibi de memnunum buradan demişti.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Haziran 2017
    i20_user bunu beğendi.
  9. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hocam aracım 2013 1.2 i20 FL , bu güne kadar aksatmadan düzenli biçimde yetkili servise gittim ama bu yıl Ekim ayı geldimi , bir özel yağcı arkadaş var orada ( 20 yıldır tanırım işimi yapar) rutin işleri yaptıracağım ancak önceden hava ve yağ filtrelerini Mersin Yetkili Servisten alacağım , sonra da yağcıda işler bittikten sonra sanayide iyi bir Hyundai ustası var ona da diğer kontrolleri yaptıracağım , normalinde bu yıl 60 000 km bakımı vardı henüz aracım 24700 km de , servise 734 TL vermek zor geliyor , dışarıda orijinal filtre ve iyi bir bakımla bile bu kadar vereceğimi sanmıyorum. Korkmayın özel servisten yeterki ustasını bulun.

i20_user bunu beğendi.
  10. cenker_baba

cenker_baba Guest

Ozel servis tavsiyesin ozelden yapiniz lutfen

E8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Asel Kaan Efe ve muyar bunu beğendi.
  11. ilhanduyar

ilhanduyar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    ilhan duyar
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Arkadaşlar Ben Afyonkarahisar dayım ve 2. Küçük sanayide xxx oto var tavsiye ederim. Japon arabalarda bir numara. Emekli polisim emekli trafik polisi bir arkadaşın tavsiyesi ile gittim hem temiz çalışıyor hem de gereksiz işlem yapmıyor. Genel kontrolünü de yapıyor. Tavsiye ederim.

12. cenker_baba

cenker_baba Guest

ilhan bey bir üst mesajda özel servis tavsiyesini özelden yapınız diye yazmıştım. forumumuzda yetkili servis harici özel servisleri özel mesaj ylu ile yapıyoruz bilginize.

13. ilhanduyar

ilhanduyar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    ilhan duyar
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Teşekkürler kusura bakmayın bilmediğim için oldu.

cenker_baba bunu beğendi.
  14. Zarbazen

Zarbazen Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ali Özer
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Arkadaşlar merhabalar. Foruma yeni üyeyim. Güncel olarak Afyon'da özel servis tavsiyeniz var ise özel mesajla bildirirseniz çok sevinirim.

Bu Sayfayı Paylaş