LPG KABLO

Admire 1.5 Crdi (dizel-2005) Radyatör Suyu Hakkında

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda acc tarafından 19 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

1. acc

acc Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mehmet Batur
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Arkadaşlar merhaba. Accent Admire 1.5 CRDi dizel 2005 model 184000 kmde aracım var. Aracı 7 ay önce aldığımda hiç antifiriz yoktu. Ocak ayında usta araca full antifiriz (kırmızı) koydu. Boşaltılan su koyu kahverengiydi. Arada sırada suyun seviyesini kontrol ederim ve araç neredeyse hiç su azaltmıyor. Ancak geçenlerde araç bir kere hararet yaptı galiba. Sonrasında suyu kontrol ettiğimde yedek depodaki suyun rengi koyu kahverengi hale gelmiş. Ancak bu hararetten mi önce böyleydi sonrasında mı böyle oldu bilmiyorum. Bu haldeyken yaklaşık aracı 500 km kullandım ve de kullanmaya devam ediyorum. Şu ana kadar hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım. Yaşadığım yer biraz sıcak. Bu bana sorun çıkartır mı? Kendim radyatördeki suyu hava yapmadan değiştirebilir miyim? Birkaç defa suyu değiştirip devri daim yaptırıp içerdeki kir temizlenir mi? Veya direkt olarak radyatör temizleyici kullansam nasıl olur?

2. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Ustanız yanlış antifriz kullanmış.
    Hele ki soğutma suyunda antifriz olmayan araçta!!!
    Büyük ihtimalle yeni antifriz mevcut pasları sökmüştür. Ondan kahverengi olmuştur.
    Mevcut sistemi tekrar boşaltın. Birkaç kez bunu yapın. Sistemde antifriz kalmayınca castrol radicool mavi antifriz kullanabilirsiniz. Yalnız dikkat edin kırmızı ile mavi antifriz karışmasın. İyi temizleyin.
    Soğutma sistemi temizleyici tavsiyesinde bulunamıyorum. Aracınız uzun süre su ile kullanıldı ise bazı yerleri açıp su sızıntısına sebep olabilir.

umutd07 bunu beğendi.
  3. D@rk34

D@rk34 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,254
    Ad Soyad:
    Tansu Tansu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Keşke kırmızı koymasaydınız eski sisteme sert gelebilir içi pis olduğu için değiştikten sonra antifriz içeriyi temizlemiştir iyice o yüzden suyun rengi yine paslı hale gelmiştir bu araçlarda elektriksel olarak şase sıkıntısı olabiliyor hararet yaptığı zaman soğutma suyunda kaynama oldu mu olmadıysa araç hararet yapmamıştır hararet ibresi yükselmiştir ben sizin yerinizde olsam tamamen boşaltıp yeşil antifrizi su ile karıştırarak koyardım daha bilgili arkadaşlar daha net bilgilendirebilir.
    @ai_torcuk ben yazana kadar benden hızlı davranmışsınız :) pekişmiş olmuş :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Under Ground ve ai_torcuk bunu beğendi.
  4. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Bende getzimi aldığımda hiç antifriz yoktu, kırmızı koyduk haliyle kapak contası gitti. 700₺ verdim yeniledim sistemi komple yeniledim orijinal kalitede yine kırmızı koydum iki sene oldu Allah'ıma bin şükür sorun yok. Soğutma sistemi eskimiş arabalara kırmızı önermiyorum kiri pası çözüyor delikler meydana geliyor. Kapak conta testi yaptırın conta yakmış olabilir araba, hararet de ondan olabilir. Suya basınç verdiği için taşıma kabından suyu tahliye eder.

Under Ground bunu beğendi.
  5. hsmsrn

hsmsrn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    233
    Ad Soyad:
    Hasim Sirin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Yetkili servislerden hyundainin kendi antifirizini tavsiye ederim.110tl ya da 120tl civarinda ama 2 yıl-45000km güvenle kullanabilirsiniz.

6. acc

acc Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mehmet Batur
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kendim radyatör suyunu nasıl değiştirebilirim arkadaşlar.

7. D@rk34

D@rk34 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,254
    Ad Soyad:
    Tansu Tansu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İster soğutma suyu dolaşan borulardan birini söküp boşaltabilirsin istersen radyatörün alt köşesinde vanası var onu açıp boşaltabilirsin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş