LPG KABLO

Accent (yumurta kasa) Amerikan park yapımı

'Kendin Yap - Do It Yourself (DIY) Uygulamaları' forumunda mursel_balci tarafından 24 Nisan 2013 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Dıy Sahibi: sSsezginNn
    Konu Linki: https://www.hyundaiclubtr.com/29488-yumurta-kasa-amerikan-park-yapimi.html

S.a arkadaşlar. sonunda yumurtama amerikan parkı yaptım. bence çok hoş oldu. dışarıda yaptırmaya kalktım 50 tl istediler. Ben kendim toplam 5 tl ye yaptım (2 ampul=2 tl, 2 duy=2tl, cam boyası=1tl). ben beğendim umarım sizlerde beğenirsiniz. Eğer sizlerde yapabilirseniz uygulamanızı tavsiye ederim. yapım aşaması aşağıdaki gibidir.

Önce çift duylu ampul ve ampul yatağımızı alıyoruz:

Sonra ampulleri turuncuya cam boyası ile boyuyoruz:

Ampul ü elımde tuttuğum şekilde sabitliyicez. ancak bu çok ince geliyor:

Elimdeki malzemeler gereği elektrik bandı ile sıkı sıkı sardım. ve sabitlendi:

Bu sinyale taktıktan sonra güç kaynağına bağlanmış hali

Bu araca bağlandıktan sonraki (GÜNDÜZ):

Bu araca bağlandıktan sonraki (GECE):

Umarım Beğenirsiniz..

bak smdı. isis te çizdim. soldaki normal park lambası. sağdakini ise 2 girişli tek cıkışlı bi ampul olarak düşün :D programda çift duylu yoktu bende mecbur transistör koydum. sımdı bildiğin gibi çift duylu ampulde 2 adet giriş var. biri 5w diğeri 21w gördüğün gibi 5w olanı parkın + sına bağladım, 21w olanı normal sinyalin + sına bağladım. lambanın şasesini de sinyalin - ucuna bağladım.

Sonuç bu :D

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş