LPG KABLO

Accent Milenyum tavan lambası led yapımı

'Kendin Yap - Do It Yourself (DIY) Uygulamaları' forumunda mursel_balci tarafından 5 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    DIY Sahibi : oqano
    Konu Linki :https://www.hyundaiclubtr.com/konu/accentimin-tavan-lambasi-led-oldu.18680/

Arkadaşlar Merhaba bugun Mürsel Abi Köksal abilerden etkilenerek Tavan Lambamı Led'e çevirdim.
    Daha Önce Karaköyden aldığım 1 M. Şerit LED evde duruyordu 10 Tl ye aldım pazarlıkla 2 tl indi yani :)
    Abimin El Yapımı Projeksiyonundan Kalan bir parça vardı yansıtması iyi olur diye onun üzerine dizdim şerit led'leri[​IMG]
    Reflektör diyesim var şu parçaya bilenler düzeltebilirler :) Onu tavan lambasının plastiğinin içine uygun şekilde kestim ve şerit LED'i her 3 LED'den sonra kesip zil telleri ile + uclarını bir grup şekilde - uçlarını grup bir şekilde bağladım.
    İlk önce tabandaki parlaklık beni korkuttu iletken olabilir diye teller oraya değicek sonuçta ölçü aleti ile ölçtüm iletken değilmiş :) Şekildeki gibi birleştirdikden sonra bir vida ile delik açtım dikkatli bakarsanız solda en üstte göreceksiniz 0.75 kabloyu o delikten geçirdim sonra tavanın plastiğine yerleştirdim fakat baktım kapağını kapatınca görüntü çirkin oldu hem teller görünüyordu hemde şerit LED'in yolları belli oluyordu bende A4 kağıdından maskeleme yaptım
    Bu maskelemeyi yaptıkdan sonra Led'in aralarındaki boşluğa sığacak şekilde Çift taraflı bant uyguladım ki kağıdın yeri kayıpda ledleri önünü kapatmasın diye A4 kağıdıda biraz iyiymiş nerdeyse kartona yakın :)
    Sonra arabaya taktım ve işte sonuç
    Çok Güzel oldu Çok hoşuma gitti yalnız resmi koyunca fark ettim acaba şu son kısmada bir tane yatay mı koysam :) Bu LED lerle artık torpidoya nasıl ışık yaparım derdi de çözüldü geceyi gündüz yapıyor sanki :D

Son düzenleme: 5 Temmuz 2015
    fatihyksl bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş