10 Kasım LPG KABLO

Accent Milenyum 1.5 Buji Aralığı

'Milenyum Kasa Accent Forum - Club LC' forumunda O. Uygur tarafından 29 Mart 2023 tarihinde açılan konu

1. O. Uygur

O. Uygur Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    190
    Ad Soyad:
    Uygur
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    2001 milenyum 1.5 otomatik vites benzinle kullandığım aracima ngk bkre5s 11 buji kullandım istediğim performansı alamadım yabancı sitelerde dolaşırken buji tırnak aralığının accentler için. 0.055 ila 0.060 inc olarak en iyi kıvılcımı verdiği bilgisine ulaştım diğer bir bilgide ise 0.008inc oranında buji tırnaklarının açılıp daraltilabilecegi yaziyordu bunun üzerine.0.044inc olan aralığı 0.050inç yaptım buda yaklaşık 1.2mm bu şekilde eksoz emisyonuna girdim sonuç 0.007 rolanti ve yüksek devirde 0.007 mükemmel emisyon degeri çıktı rölanti rahatladı cekis arttı benim dışımda deneyen arkadaşlarım varmı

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,266
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, 1.1mm ile 1.2mm arasında bu kadar hissedilir fark olacağını sanmam, başka bir sorunu gidermiş olabilirsiniz.

3. O. Uygur

Alınan Beğeniler:
    190
    Ad Soyad:
    Uygur
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Arac şu an 50246km hava filitre ve buji dışında hiçbir işlem yapılmadı tuv icin emisyona girdim degerler cok iyi geldi banada enteresan geldi bu nedenle konuyu actim

4. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Benzer durum önceki aracım olan 2005 elantrada vardı. Aracın herşeyi orjinal olmasına rağmen LPG kullanımında (benzinde sorun yoktu) klima açıkken rölanti ve alt devirlerde tekleme yapıyordu. Bende 0.9 mm tırnak aralığı olan buji ile bu sorunu çözmüştüm.

5. O. Uygur

Alınan Beğeniler:
    190
    Ad Soyad:
    Uygur
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Yurt dışı formlarda accent lerin LPG ile kullanilabilecek şekilde dizayn edildiği bujilerin 1.0 veya 1.1 olmasının gerektiği belirtilmiş fakat fiiliyata geçince 0.008 inc oranında daraltilmasi uygun gorunuyor

Bu Sayfayı Paylaş