LPG KABLO

Accent Era 2009 Otomatik Şanzıman Alternatör Yakıt

'Şanzıman & Aktarma & Fren Sistemleri Sorunları Ve ' forumunda admire16 tarafından 7 Aralık 2019 tarihinde açılan konu

1. admire16

admire16 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    110bin kmde eram var 1.4 otomatik. Şanzıman yağı 105 binde değişti yetkili serviste. 1.sorum 3üncü vitese geçerken araç önce devir saati biraz düşüyor yarım debriyaj gibi bir snye kadar sonra biraz daha düşüp sabki tam kavramaya geçiyor. Selenoidde sıkıntı olabilirmi? Arızayı Test yöntemi nedir? Selenoidin değişmesi için şanzıman sökülmesi gerekirmi? Yaklaşık maliyeti nedir?
    2. Sorum kaputu açınca sağ ilerde diagnosis isimli bir soket var obd ye benzeyen bu ne işe yarar ? Şanzıman beyninin olduğunu düşünüyorum buradan kalibrasyon ve ayar yapılabiliyormu bizim şanzımanlara ?
    3. Sorum aracın iç lambaları titriyor ve araç marş basarken zorlanıyordu. Ustaya götürdüm marş kömürleri değişti. Sarj voltajı 13 tü konjektörü değiştirddiğini söyledi. Yalnız yeşil ışığı yanan akü taktım tam şarj edilmiş. 2. Haftada aracı hep gündüz kullanmama rağmen siyaha döndü. Tekrar gittim bağladı araç 13.4 şarj ediyordu. Çok iyi dedi. Benim bildiğim 14.4v şarj etmesi şarj olmazkende 13.8 olması lazım. Ben bunu diyince bunlar akıllı konjektör sabah ilk çalıştırmada o değeri görürsün sonra düşer dedi. Yurt dışı sitelerde 13.8 13.9 şarj ettiğini yazanlar var. Bu aracın fabrikasyon verilerini bilen varmı?
    4. Aracı kısa süreli çalıştırıp kapatınca 2. Marşta ilkinde almıyor 2. De alıyor. Lpg regülatörünün diyaframından olduğunu düşünüyorum . Aynı fikirde olan varmı? yardımcı olan olamayan ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme: 7 Aralık 2019
  2. admire16

admire16 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yokmu?

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş