10 Kasım LPG KABLO

Accent Era 1.5 Crdi Hararet Sorunu

'Isıtma & Soğutma & Klima Sistemleri Sorunları Ve Ç' forumunda erdikara tarafından 24 Ağustos 2021 tarihinde açılan konu

1. erdikara

erdikara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    hüsnü çoban
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Merhabalar
    2010 Accent Era 1.5 CRDi Mode kullanısıyım. Aracı yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Batı Karadeniz de yaşamaktayım yer yer 40 derece sıcaklığa ulaşan bir ildeyim. Araç şehiriçi sıkışık trafikte 95'te fan açıp 90 ve altına hararet düşüyor. Sorunum rampa yukarı hararet 104-105'leri görmekte. Harareti OBD'den anlık olarak takip ediyorum. Rampa bittiğinde hararet normale dönmekte. Radyatör sıfır değişti. Fan açıyor onda da sıkıntı yok. Antifiriz yeni. Conta da sıkıntı yok yağın kıvamı vs. Herşey normal.

Kafamı karıştıran şu. Kimi dizel araç 105'leri görür diyor. Kimisi 100'den sonra su kaynatır diyor. Sizlerinde görüşünü almak isterim.
    Saygılar

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, autocom/delphi vb gibi daha profesyonel bir cihazdan sensör verisini kontrol edebilirsiniz. çoğu diagnostik programı doğru veri çevirimi yapamıyor. göstergede tam yarıya gelirse 100 derecedesiniz demektir, buradan bakabilirsiniz.

3. Era1028

Era1028 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    116
    Ad Soyad:
    Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Bu sıkıntı ile benimde açmış olduğum bi konu var. çok uğraştım araştırdım ve çaresi sadece radyatörü değiştirmekte buldum. sizin aracınıza takılan radyatör önemli bence. kendi aracıma orjinali biraz pahalı geldi kale marka taktırmıştım. Şuan rampa çıkışlarında aracı sıkıştırırsam maksimum 98 dereceyi görüyo. şehir için hareket halinde 88 derecelerde geziyo.

4. erdikara

erdikara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    hüsnü çoban
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Veka marka alüminyum alaşım radyatör ile değişti. Değişmeyen bir devirdaim pompası kaldı. Ondan yapabilme ihtimali var mı?

5. Era1028

Era1028 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    116
    Ad Soyad:
    Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Devirdaim pompasından kaynaklansa illaki araçta farklı bi ses duyarsınız , devirdaim bozulacağı zaman yada bozukken ses yapıyor. Benim aracımda riske atmamak için termostatıda orjinali ile değiştirmiştik. Birde özellikle bu araçta çok farkettiğim bi durum var. benim aracım 2010 model 1.6 benzinli , rampa çıkışlarında 5. vites ile zorlasanız dahi hız kesmeden gidebiliyo , aynı rampayı 5 ile değilde 4 yada 3. vitesle çıktığınızda muhtemelen o 104-105 sıcaklık değerlerini görmezsiniz gibi geliyo bana. Tecrübe ettiğim kadarıyla en azından kendi aracımda böyle.

6. Borabora23

Borabora23 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Hakan Ertaş
    Yaşadığınız Şehir:
    23-ELAZIĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Merhaba bendede aynı sıkıntı var çözüm bulabildinizmi?

Bu Sayfayı Paylaş