LPG KABLO

Accent Debriyaj Düşüyor

'Yumurta Kasa Accent Forum - Club X3' forumunda gokhandokumcu07 tarafından 21 Şubat 2022 tarihinde açılan konu

1. gokhandokumcu07

gokhandokumcu07 Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    GÖKHAN DÖKÜMCÜ
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    Arkdaslar merheba sizlerden bazi konularda yardim istiyorum arabamda bazi sıkıntılar var burasi aklima geldi
    Yardimci olursaniz cok sevinirim

1. Sorun aracimin debriyaji durup dururken trafikte giderken boşa düşüyor
    Kaldirip basinca gidiyor
    Mesela trafikte gidiyorum hic bir sey yok gayet güzel derken bi basiyorum debriyaj boş düşüyor birdaha basinca düzeliyor

2 sorun aracim karburatörlü accent 1.3 lx araci lpg den benzine alinca karburatörden benzin siziyor calismiyor
    Benzine geciyor ama calismiyor

3 sorun sabah lari gec calisiyor marş kaciriyor iki veya ücüncü defada aliyor eger sabah lari sogukken calistirip az bisey gidip stop edersem soguk ken cok zor calisiyor
    Antalya merkezde oturuyorum
    Ustaya gittim dedim sorunlar bunlar usta karburatorcuye gönderdi karbüratörcü 800 lira dedi
    Debriyaj icin debriyaj merkezi degişicek dedi ne tutar dedim bilmem degişcek dedi ne cikarsa bahtina gibi bisey dedi
    Şimdi sizce ben nasil bir yol izlemem lazim usta önerisi olan varmi antalya merkezdeyim bana yardimci olurmusuz

2. MAERKEK

MAERKEK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    905
    Ad Soyad:
    Mehmet Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Debriyaj sorunu gayet belli basıncı muhafaza edemiyor. Bir yerden kaçağı var. Hidrolikli olduğunu varsayarak diyorum. Debriyaj hdiroliği de fren hidroliğinden beslenir fren hidrolik seviyesi kontrol etmelisin. Kaçak varsa zaten fren hidroliği de azalır. Değişim derlerse orjinalimi alabilirsen al . Ya da tamir yoluna git. Genelde contalar eskir ve bu yüzde olur. Küçük bir conta yüzünden çok para vermeye gerek yok.

Karbüratörün olayı ise içinde diyafram vs vs bir çok parçası var. Size tavsiyem , karbüratörün üstünden marka model bilgisini okuyup tamir kılavuzu vs araştırmanız olacaktır.
    Weber ... gibi bir isim model adı olabilir

3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    muhtemelen debriyaj merkezi değişmeli. varsa tamir takımı belki tamirat kurtarabilir ama açılıp bakılması lazım.

karbüratör işi de benzer şekilde açılıp bakılmadan olmaz. ama ustaların verdiği fiyatlar artık bu seviyede.

MAERKEK bunu beğendi.
  4. üstün küçük

üstün küçük Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    159
    Ad Soyad:
    üstün küçük
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    geçmiş olsun hocam. dürüst usta bulmak yolda altın bulmaktan daha zor hale geldi.
    youtube'de bazen videolarını izlediğim Arslan usta var. yeri Antalyada. genelde VAG grubuna bakıyor ama bence dükkanına gidip bir danışın derim. gördüğüm kadarıyla halden vaziyetten anlayan adam. Türkiye'de yeni ama en azından varsa bildiği bir usta yönlendirir diye düşünüyorum.

5. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    @umutd07

Bu Sayfayı Paylaş