LPG KABLO

Accent Blue 2014 Hoparlörden Kötü Ses Çıkıyor

'Ses ve Görüntü Sistemleri' forumunda srknyldz tarafından 31 Temmuz 2022 tarihinde açılan konu

1. srknyldz

srknyldz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Serkan YILDIZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Merhabalar

Önceden böyle bir sorunum yoktu ancak radyoyu çok fazla EQ ile kullandığım için sanırım bass verdiğim zaman hoparlörlerden 10 saniye normal ses çıkıyor sonra birden ses bozuluyor. Cızırtılı ses çıkıyor. Sağ hoparlörü kısıyorum yine aynı onu açıp solu kısıyorum yine aynı ses çıkıyor. Aynı şekilde arka hoparlörler içinde ayarlardan tek tek kısıyorum ama ses kötü çıkıyor.

Sebebi hoparlörler midir? Ve hangilerini değişmeliyim? Daichinin görüntülü teybini kullanıyorum.

2. SynysterGates

SynysterGates Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    594
    Ad Soyad:
    Kaan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    Eğer yüksek ses seçeneği açıksa 30 dan sonra ses kalitesi belirgin derecede düşüyor,bunun nedeni arabanın segmenti.Ben o yüzden yüksek ses seçeneği kapalı şekilde kullanıyorum.Yüksek ses seçeneğini birnevi FX Booster olarak düşünebilirsiniz,amaç sadece yüksek ses ise kullanılır.Eğer kaliteli ses isteniyorsa bu seçenek kapalı olmalı,açık olacaksa da 30. seviye geçilmemeli.

Bunun haricinde hoperlörün patlak olma ihtimalini de göz önünde bulundurun,patlaksa ses kötü çıkar.

Eğer Bluethooth bağlantısıyla müzik dinliyorsanız,bu ünitenin Bluethooth versiyonu düşük olduğu için ses kalitesini de biraz düşürüyor.Aux-sd kart ya da USB ile dinlerseniz ses kalitesinin arttığını gözlemleyebilirsiniz.

3. srknyldz

srknyldz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Serkan YILDIZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Yüksek ses özelliği kapalı, ses 40'a kadar çıkabiliyor.
    Bluetooth ya da radyo ile ilgili bir sorun değil ciddi derecede kötü ses çıkıyor, ses boğuluyor.

Hoparlörde sorun olsaydı, tek tek hepsini kısıp deniyorum o ozaman arızalı olan kapalı olduğunda düzgün bir ses vermez miydi acaba? Bilmediğimden soruyorum.

4. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    eğer teypte loudness diye bir ayar varsa ve bunu açtıysanız ses gürültülü gelir. varsa bu ayarı kapatın. belki akü değişimi gibi durumlar da teybi resetlemiştir ve bu ayar kendiliğinden açılmıştır. kontrol edin.

ayarlar tamamen aynıysa teypteki filtre devresi yanmıştır. tamiratı mümkündür ama tamir edecek adamı zor bulursunuz.

Bu Sayfayı Paylaş