LPG KABLO

Accent Admire Otomatik Vites Aydınlatma

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda afk tarafından 7 Mart 2021 tarihinde açılan konu

1. afk

afk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Ahmet Fatih
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Arkadaşlar merhaba. 2005 model otomatik vites accent admire sahibiyim. Yakın bir zamanda aracımın vites topuzu yanındaki gösterge ışıkları yanmamaya başladı. Bu konu ile alakalı bir kaç sorum olacak.

-Bu arıza, yanan bir sigorta kaynaklı olabilir mi?, ampül değişimi mi gerekli?

-Eğer ampül değişecekse, bu işlemi kendim mi yapmalıyım?, yoksa bir elektrikçiye mi götürmeliyim?

-Daha önce de orta konsolun ampül değişimini yaptım. Az çok teknik işler elimden gelir. Bu tarz konsol sökme v.s. hassas işçilik isteyen konularda da maalesef sanayide istediğim tarzda bir usta bulamadığım için sordum kendim mi yapmalıyım diye. Fakat bir ampül değişimi için daha büyük sorunlar da olmaması için, eğer çok teferruatlı bir iş ise yine de profesyonel bir destek alabilirim.
    -Diğer modellerle alakalı bir kaç fotoğraf buldum. Az çok nasıl bir işçilik olduğunu tahmin edebiliyorum. Elinde direkt bizim modeller için güncel fotoğraflar veya video linki paylaşabilecek olan varsa çok memnun olurum. Düz viteslerde vites topuzu çevirerek çıkarılabiliyormuş. Otomatiklerde sanırım böyle bir durum olmaz. Vites topuzunu sökmeden orta aparatı çıkarabiliyor muyuz? veya çıkarmadan ampülü değiştirebiliyor muyuz?

Biraz ayrıntılı sordum, kusura bakmayın. Tecrübeli arkadaşlardan destek beklerim. Hayırlı geceler, iyi forumlar.

2. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,922
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Araç içinde bulunan sigorta kutusundan kontrol edebilirsiniz. Ama yüksek ihtimalle ampul patlamıştır. Kendiniz değiştirebilirsiniz. Yumurta kasada ben sökmüştüm. Topuzu sökmeye gerek olacağını sanmıyorum.

3. afk

afk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Ahmet Fatih
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Ali Bey cevabınız için teşekkür ederim. Bende arızanın sadece bir ampül için sigorta kaynaklı olmayacağını düşünmüştüm. Sanırım kendim yapacağım. Yumurta kasalar için videolu anlatım var internette. Benim merak ettiğim otomatiklerde vites topuzu sökülmeden ampül değişimi yapabilir miyiz?

4. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,922
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Yumurta kasada topuz sökmeden oluyordu.

5. MPE

MPE Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    428
    Ad Soyad:
    SpongeBot SquareTeens
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    Bizimkide otomatik vites milenyum vitesin solundaki plastik sabit değil yerinden oynuyor onun sabit durması için oradaki plastikleri söküp arkadan yapıştırmak mı gerek başka milenyumlarda gördüm vitesteki lastik yerinden çıkmıştı benimkinde harf rakamların yazılı olduğu plastikle üstü arasında boşluk biraz var ve yerinden oynuyor.

Bu Sayfayı Paylaş