10 Kasım LPG KABLO

30 Dakikada Arka Şase Değişimi

'Otomobil Sporları' forumunda Under Ground tarafından 21 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

1. Under Ground

Under Ground Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,435
    Ad Soyad:
    Hüseyin
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Videonun sonunda bir ıslıkta ben çaldım bakım ekibi için. Hanim noluyor dedi .

SM-J400F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ekremce, <<bülent>>, Unicorn ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    abi böyle videolara yeni konu açmak yerine daha çok umumi video işleri için olan forum başlığına göndersen ya:) temiz temiz durur,

linkleri ekliyorum aşağıya

https://www.hyundaiclubtr.com/konu/...ar-arasi-paylasimlar-ve-kaza-videolari.20160/

https://www.hyundaiclubtr.com/konu/guenuen-videosu.25797/

bizim tamircilerde de üçün beşin hesabı yapılmasa bizde de tamiratlar bu kadar kısa sürer, adamlar komple arka diferansiyel, süspansiyon, fren sistemini komple tek parça halinde değiştirdi, biz tamirciye gidiyoruz bir tane aks bozuk olsa lalesine körüğüne kadar incik cincik edip en ucuza kapatacağız diye kaynakla doldurma bilmemne sadece aks ucu değiştirme derken iş 6 saat sürüyor:)

olay sadece maliyet te değil, elimizin altında garajımızda kilerimizde sıfırdan bir araba daha toplayacak kadar her türlü yedek parça hazır dursa bizde komple değiştiririz parçaları sonra tenha zamanda arızalı olan parçaları büyük parçaların üzerinden ayıklarız değiştiririz kenarda hazır durur.

WRC serisinde isterse arkada iki tane stepne ile yola çıkıyor bunlar, iki yedek lastiği de farklı zemine göre seçen pilotlar var, ne fanteziler dönüyor sonra iki etap arasında yarış yapılmayan ara ulaşım yollarında ralli otomobilini tenhalarda durdurup ön iki lastiği yada arka iki lastiği değiştiren var. Bizde sade önlere kışlık takınca kötü oluyoruz.

yarış sadece pistte olmuyor:) arka planda çalışanlara büyük saygı duymak gerekir. WRC servis alanlarında 30+15 dakika süre verirler 30 dakikada servis tamamlanırsa ceza alınmaz 30 dakika ile ilave 15 dakikadan bir dakika kullanmak bir sonraki etapta süre cezası olarak ekleniyor 45 dakikada hazır edilmezse zaten yarış dışı.

Bizdeki ralli pilotlarına mahalli yarışların nasıl geçtiğini soruyorsun abi diyor ki servis alanında bir mangal vardı süperdi diyor, sonra katılımcı olarak bir tane gavur sürücü geliyor bu mahalli yarışlara önden çekerli 2 litre atmosferik motorlu otomobili ile bizim sürücülerin kullandığı dört çeker 2 litre turbolu araçlardan iyi süreler elde edip bizimkileri bir güzel geçiyor:) ne oldu ? diyoruz, dört çeker araçlar çamurda çok kayıyormuş bilmemne. Çalışmıyoruz çabalamıyoruz eğleniyoruz demiyor.

benim uzaktan bir çellocu arkadaş var Alara, İzmir de amatörlere yönelik kiralık ralli otomobili hizmeti veren bir firmanın müdürü, instagram a benim Honda ile zırt pırt ara hızlanma gazlama videosu atınca dikkat çekmişik bir sürü motorsporları camiası çalışanı beni eklemiş:) gerçi bu arkadaşın babası da İzmir in saygın ve meşhur rallicilerinden, bir haftasonu için 10000 liraya kiralık ve ralli ekipmanı herşeyi üzerinde Peugeot 306 paketi var mis gibi, yanında kiralık servis elemanı da veriyor servis hizmeti de veriyor yarış alanında, ayrıca servis alanında mangal yeme içme de var paketin içerikte. Ancak bakıyorum ikinci el ilanlarda amatör işi hazır ekipmanlı ralli araçları zaten 15-20000 lira civarında.

keyifli iş tabi, yarışı bitirsek yeter bize, zirvede gözümüz yok.

Videoyu daha önce izledim abi:)

Under Ground bunu beğendi.
  3. Under Ground

Under Ground Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,435
    Ad Soyad:
    Hüseyin
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    Yalnız ne ara fren yağı ikmali yapıp frenlerin havasını aldılar onu göremedim

4. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    23:20 ile 25:20 arası, hidroliği direksiyonun altından dolduruyorlar yedek kabı orada.

Under Ground bunu beğendi.
  5. Under Ground

Under Ground Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,435
    Ad Soyad:
    Hüseyin
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    Eyvallah eren, efsanesin

Son düzenleme: 21 Mayıs 2020
  6. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    sarı çıyan mekaniker elle pompalıyor ya freni, bir yandan da bağırıyor talimat veriyor, ilk önce 22:48 de motoru çalıştırdılar, bunlarda westhinghouse un vakumu manifolttan olmayabilir belki harici pompaya bağlıdır,

doldurduğu fren hidrolik yağı da Citroen Total Abu Dhabi WRT nin sponsorluk aldığı yağ değil:) Castrol doldurdular:) sporsor oldukları yağ ve yakıt firması Total, o yüzden bidonun markasını elle kapatıyor:)

Aha mekanikerin elindeki doldurduğu fren hidrolik yağı bu alttaki resimdeki:) Castrol React SRF

<<bülent>> ve Under Ground bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş